search

Dovolená v Oestfold

Za krajinou snů do norského okresu Oestfold

Dovolená a ubytování v Norsku

Na východ od nebývale dlouhého zálivu Oslofjord se rozkládá norský kraj Oestfold. Jeho rozloha je přes 4 tisíce kilometrů čtverečních a žije v něm na čtvrt miliónu obyvatel. Prožijte tady nezapomenutelnou dovolenou v Norsku, dopřejte si rybolov nebo výlety na řadu zajímavých míst a prozkoumejte zdejší bohatou historii i přírodu. Charakteristickým rysem oestfoldské krajiny je rozmanitost, z níž si vyberou milovníci fauny a flóry, turistiky, kultury či plaveb jachtou. Lodí se můžete proplétat mezi stovkami ostrůvků, romantickými zátočinami a nekončícími kanály. Rezervujte si prázdninový dům v Norsku a naplno se oddejte magickým koutům Ostfoldu, který tvoří táhlé nížiny i první pahorky Skandinávského pohoří.

Tipy na úžasné prázdniny na severu

Chaty a chalupy v Oslofjordu, ubytování a pobyt v Norsku

Metropolí Ostfoldu je malebný Sarpsborg založený Olafem II. Svatým, třetí nejstarší sídlo Norského království. Při procházce po rušných ulicích spatříte několik kostelů, využít lze i mnoha moderních obchodů. Stejně jako Sarpsborg, i Fredrikstad leží na nejdelší norské řece jménem Glomma, která se tady dokonce vlévá do mořského zálivu Skagerrak. Za návštěvu tu stojí hlavně katedrála a regionální muzeum. Dalším roztomilým městem Oestfoldu, kam si můžete ze svého rekreačního domu v Norsku udělat pěkný výlet, je Halden s krásným zámek Rod Herregard. Význačným ekonomickým centrem oblasti je město Moss, v němž byla roku 1814 podepsána nezávislost Norska na Dánsku. Hezkým lázeňským střediskem je Drobak a chov koní se rozvíjí v městečku Ski.

Poznávejte skvosty mezi Severním mořem a Baltem

K největším turistickým lákadlům Ostfoldu patří i městské trhy v půvabném městečku Lillestrom, přímořské letovisko Spetalen a členité jezero Vansjo. V rámci ubytování v Norsku zkuste také plavbu parní lodí Haldenským kanálem se zdymadlem Haldenvassdraget, které se svými 80 kilometry řadí k nejdelším v Evropě. Z rekreačního bytu v Norsku v oblasti Oestfold to nebudete mít daleko ani do hlavního města Osla. Jeho dějiny poznáte kupříkladu v Muzeu vikinských lodí a v Muzeu norské kulturní historie. Povinnou zastávkou všech návštěvníků metropole jsou novoklasicistní Národní divadlo, královské sídlo Slottet, budova Opery, pevnost Askerhus a honosná radnice.