Rekreační domy v Norsku

Pravá dovolená ve Skandinávii

Ubytování v Norsku

Blankytně čistá příroda, překrásné vysoké hory a pohoří, známé ledovce a rozsáhlé fjordy lemující dlouhé pobřeží Norska, národní parky, polární kruh a rybolov v mnoha regionech – toto všechno jsou pouze některé z lákadel, které přivádí do Norska každoročně obrovský příliv turistů, kteří zde velmi rádi tráví svou dovolenou v Norsku. Ne nadarmo se říká, že jakmile Norsko jednou navštívíte, už se sem budete neustále muset vracet. A navíc vás tato úžasná země bývalých Vikingů má neustále čím překvapit.

Rekreační domy a chaty v Norsku

Ubytování v Norsku

Pronájem chaty je nejtypičtějším typem ubytování v Norsku. Velmi často zde najdete Rybářské chaty v Norsku, u kterých si lze samozřejmě ve většině případů pronajmout loď i s motorem, a poté se pouze vydat na širé moře nebo se držet blízko fjordů na kvalitní rybolov. Každý správný rybář potřebuje mít ve svém prázdninovém domě stůl pro filetování a kuchání ryb a především i odpovídající mrazák, aby se mu tam všechny jeho úlovky vešly.

Pro nadšence rybaření máme v nabídce speciální koncept rybářské chaty v Norsku, kde jsou pro vás veškeré tyto nutnosti k dispozici. Dovolená v Norsku ale určitě není záležitostí pouze pro rybáře. Můžete zde strávit velmi atraktivní dovolenu v Norsku i bez rybaření. Pro milovníky čisté přírody, cyklistiky, poznávání ledovců a národních parků nebo mnoha muzeích a galerií či lyžaře a snowboardisty nabízíme rekreační domy a byty Norsko od jihu až na sever.

Rekreační domy a chaty v Norsku

Kam do Norska

Lidé, kteří Norsko už navštívili, by vám pravděpodobně odpovědili stroze a jednodušše: "Kamkoliv!". Pokud se ale chystáte do této skandinávské země uplně poprvé, je určitě dobré si pro začátek určit, co od Norska očekáváte a na základě těchto cílů a přání se vám bude mnohem lépe volit konkrétní destinace.

Prohlédněte si sekci apartmány a rybářské chaty v Norsku, kde můžete taktéž získat inspiraci a dozvědět se více o regionech. Ale jako malý tip doporučujeme ubytování v Møre a Romsdal ve Vest-Norge, tedy západním Norsku, kde si mohou dni volna užít jak rybáři na moři a na svých lodí, tak i milovníci turistiky, kteří mohou navštívit národní parky, překrásné lesy, hory, přírodní rezervace, typická norská městečka a na své si zde v sezoně příjdou i sběrači a milovníci lesních plodů a hub. Ale pozor, Norové na vás budou koukat velmi zvláštně, protože oni se těch hub tak trochu bojí, takže jedlých úlovků zde na vás čeká až až. 

Opomenout ale určitě nemůžeme ani hlavní město Oslo, které určitě také stojí za návštěvu. V první řadě proto, že zde žije nejvíce Norů, ale také proto, že poznáte život i z té druhé, a to kulturní stránky Norska.

Rekreační domy a chaty v Norsku

Za nejnavštěvovanější norskou atrakci v Oslu je považován Vigelandsparken s originálními sochami od Gustava Vigelanda, dále stojí rozhodně za zmínku Královský palác, hrad a pevnost Askerhus, muzeum kulturní historie a skanzen Norsk Folkemusem, radnice v Oslu, kde se každoročně uděluje Nobelova cena míru, ve Fram muzeu si můžete prohlédnout loď, s níž se Amundsen vydal na plavbu do Antarktidy, v muzeu Kon-Tiki si zase můžete prohlédnout originální balzový vor cestovatele Thora Heyerdahla, který s ním podnikl plavbu z Peru až do Polynésie přes celý Tichý oceán. Po stopách Vikingů se vydejte do Vikingskipshuset nebo-li muzeum vikingských lodí, a pokud byste měli chuť si zalyžovat přímo v hlavním městě, vydejte se k televizní věži Tryvannstårnet. Horské chaty jsou to pravé pro vaši dovolenou v Norsku.

Rekreační domy a chaty v Norsku

Jak se nejlépe dostat do Norska

Nejrychlejší způsob je samozřejmě letecky. Pokud však máte čas a chuť, určitě doporučujeme jet autem nebo na motorce, ale pozor na počasí. Vydat se můžete do Norska i vlakem či autobusem, ale jsou to cesty zpravidla velmi zdlouhavé. Pokud se rozhodnete jet dvoustopým či jednostopým vozidlem, můžeme vám samozřejmě pomoci s trajektovou přepravou. Stačí nám napsat den, čas, počet vozidel a počet účastníků a zašleme Vám cenovou nabídku. Trajektové lístky vám zašleme ještě před odjezdem, aby se Vám pohodlněji cestovalo. Naše ubytování v Norsku je komfortní ve všech směrech.