search

Dovolená v Rogaland

Horské chaty a chalupy v Norsku

Rekreační domy a ubytování v Norsku

Rogaland je nejjižnější region oblasti Fjord-Norska. Patří sem kopcovitá údolí na jihu, rovná krajina okolo Jærenu na jihozápadě a kolem Ryfylke, stejně jako Haugesund a jeho okolí vč. Karmøye na severu. Region má rozlohu cca. 9000 km² a necelých 400 000 obyvatel. Stavanger a Haugesund jsou dvě největší města s 115 000 resp. 41 000 obyvateli. Rezervujte si ubytování v Norsku za skvělé ceny a prožijte dovolenou v rytmu pohody.

Silvestr na horách v Norsku

Zájem o tento region měli již Vikingové, zájem o tento region trvá dodnes. Rekreační domy v Norsku vás přenesou do pohádkové říše. Na sever od Stavangeru se v roce 872 našeho letopočtu konala snad největší a nejdůležitější bitva Norska, bitva u Hafrsfjordu. Náčelník Vikingů a pozdější král Harald Hårfagre bitvu vyhrál a tím byl první, kdo sjednotil Norsko do jedné říše. U moře poblíž Hafrsfjordu můžete vidět památník Sverd i Fjell (meč ve skále), který připomíná tuto bitvu.

Rekreační domy v Norsku

Dnes je Rogaland moderním, dynamickým a mírumilovným regionem, který je úzce spojen mj. s těžbou ropy v Severním moři. Největší město regionu Stavanger je považováno za hlavní ropní město Norska. Rekreační domy v Norsku mají pestré výhody! Atmosféra tu je vskutku mezinárodní. Obyvatelé jsou přátelští, uvolnění. Jejich norština má jemný, měkký akcent, který připomíná norštinu na jihu země. Dobrosrdečná povaha zdejších obyvatel je snad výsledkem působením mírného podnebí - to alespoň platí pro jihozápadní část regionu. V regionu Jæren provádějí sadbu brambor již koncem února, v ostatních regionech Norska je to možné až v květnu. Navštivte region Roglanad a zažijte strmé hory na východě, hluboké fjordy jako např. malebný Lysefjorden na jihu, hučící vodopády a nekonečné písčité pláže u Jærenu, okouzlující ostrovy a také vřesoviště na ostrově Karmøy.