Atrakce v regionu Rogaland

Království ropy a turistických atrakcí Rogaland

Dovolená a pobyt v Norsku

Na jihozápadě Norska, v oblasti mnoha fjordů a ostrovů, rozkládá se nádherný Rogaland. Naplánovat si dovolenou v Rogalandu stojí za to, užijí si tu milovníci Severního moře i horských terénů. Ani ti, kdo touží po kultuře, nebudou zklamaní, historie regionu totiž sahá až do doby Vikingů. Poznávat zdejší přírodu opravdu stojí za to. Pokud se chystáte na dovolenou v Norsku, nezapomeňte navštívit turisticky proslavené skalní srázy Preikestolen, někdy též nazývané Pulpit Rock. Díky svému úchvatnému výhledu jsou právem řazeny k největším přírodním divům starého kontinentu. Horu Kjerag, náročnou na výstup, proslavil balvan uvíznutý mezi dvěma skalami. Oblast Figgio zahrnuje bažiny se vzácnými rostlinami a ptactvem.

Přímo v přírodě si pronajměte rekreační chalupy v Rogalandu

Čekají na vás krásné pláže v okolí skal a množství jezer jako Suldalsvatnet, Lundevatnet nebo Tysdalvatnet. Rekreační domy v Norsku mají pestré výhody! Na řadu ostrovů se dostanete prostřednictvím trajektů. Norsko je jimi vyhlášené, ostatně auta po dvou hlavních silnicích procházejících územím bohatým na ropný průmysl by se jinak daleko nedostala. Zájemci se mohou projet výletní lodí na Lysefjord nebo rybařit na řekách Sokna a Brejkreim. Děti i dospělí si užijí v zábavním parku Kongeparken v Algardu i v akvaparku Havanna Bade v Sandenes. Kulturně bohaté město Stavenger nabízí mnoho společenských akcí, kvalitní restaurace a spoustu další zábavy.

Pronajměte si apartmány v Rogalandu

Ve staré čtvrti Stavengeru můžete obdivovat zrekonstruované, bíle natřené dřevěné domky. Díky luxusním vilám v Norsku se ocitnete v ráji! Navštivte muzeum nafty, jednu z nejstarších gotických katedrál v Norsku a maják z 19. století. V Ullandhaug se nachází rekonstruovaná obydlí z doby železné a v Avaldnes na ostrově Karmøy usedlost Vikingů. V motýlím parku v Sandnes se dozvíte vše o životě těchto létajících krasavců, za prohlídku rozhodně stojí i exotická zahrada na ostrově Sør-Hidle. Ať už si najdete ubytování v Norsku kdekoli v Rogalandu, vždy to budete mít blízko k různým turistickým atrakcím.

procházky přírodou

Po celé délce pobřeží od Flekkefjord a po Stavanger se naskýtá nekonečná řada možností k pohledům na hladinu a ostrůvky rozeseseté na vlnách fjordu. Překrásné pláže přerušované občas skálou, která poskytuje v letních měsících stín. Rekreační chaty v Norsku vám dopřejí pohodlí, komfort a chvíle soukromí. V okolí Figgio projde návštěvník kolem bažin, ve kterých se vyskytují na mnoha jiných místech vzácné rostlin

Sport a volný čas

  • Projížďka výletní lodí do Lysefjord
  • Jezdectví
  • Plavecké haly
  • Turistika
  • Rybaření na řekách Sokna a Brejkreim
  • Rekreační domy v Norsku vám dodají energii!