search

Dovolená v Severním Trondelag

Horské chaty a chalupy v Norsku

Chaty a chlupy v Severním Trondelag

Region Trøndelag ve středním Norsku je tvořen provinciemi Severní Trøndelag a Sør-Trøndelag. Severněji položený region Nord-Trøndelag je sice větší z hlediska rozlohy (rozloha je větší než ta spolkové země Hesenska), ale díky průměrně necelým 6 obyvatelům na km² má menší hustotu osídlení. Investujte do své dovolené maximum a rozhodněte se pro rekreační domy v Norsku! Většina obyvatel regionu Nord-Trøndelag žije v malých městečcích a vesničkách jako Steinkjer, Stjørdal, Levanger a Namsos. Krajina je tvořena nesčetnými fjordy a tisíci ostrovy a šéry. Regionem protékají některé z nejlepších lososových řek Norska jako Namsen, Verdalselva a Stjørdalselva. Poměrně rovná a úrodná pole podél Trondheimsfjordu jsou užívána hlavně v zemědělství.

Ubytování v soukromí v norsku

V minulosti se na území regionu Nord-Trøndelag odehrály události, které měly velký význam v norských dějinách. Rezervujte si rekreační domy v Norsku a splňte si pradávný sen! Již v raném středověku prý ve zdejší obci Frosta jednal soudní dvůr Frostatinget a již tenkrát údajně přijal zákony, které jsou základem dnešních zákoníků a dnešního práva Norska. V roce 1030 se ve zdejší obci Verdal odehrála bitva u Stiklestadu, která zpečetila přes popravu křesťanského náčelníka Olava II. Haraldssona (Olava Svatého) proces šíření křesťansvtví v Norsku a byla začátkem klidnějších časů pro norské země.

Dovolená v rekreačním domě v regionu Severní Trøndelag

Mnohé fjordy, vodní plochy a jiná liduprázdná příroda vytváří z regionu Nord-Trøndelag perfektní destinaci pro všechny, kteří vskutku touží po klidných prázdninách a rybářských zážitcích. Zde nepanuje ruch velkoměsta, zde neobtěžuje hudba v pozadí - najdete zde mohutný nezkrášlený klid a pokoj Matky přírody. Může se stát, že budete muset nečekaně zastavit - nikoliv však proto, že se znenadání objeví dopravní zácpa, nýbrž proto, že se můžete domnívat, že jste za stromem uviděli losa nebo snad i medvěda. Přijeďte na dovolenou v Norsku plnou objevů v regionu Nord-Trøndelag.