search

Dovolená v Sogn a Fjordane

Horské chaty a chalupy v Norsku

Region Sogn a Fjordane je srdcem Fjord-Norska a skládá se z pěti rekreačních oblastí: Ytre, Midtre a Indre Sogn, Sunnfjord a Nordfjord. Rekreační domy v Norsku vám dodají energii! Tento region je známý více než ostatní pro svou nádhernou přírodu, která Vám vezme dech. Najdete tu nesčetné působivé fjordy a ledovce, stejně jako majestátní pohoří. Region Sogn a Fjordane má nejen nejdelší a nejhlubší fjord Norska, tzv. Sognefjord (205 km dlouhý a až 1300 m hluboký), nýbrž i některé z nejvyšších hor Norska a nejvyšší ledovec Norska Jostedalsbreen.

Silvestr na horách v Norsku

Region okolo Sognefjordu byl již v 18. století oblíbenou rekreační destinací. Mezi první turisty patřili bohatí Angličané. Prázdninové chaty v Norsku vám padnou do noty! V první řadě navštívili místa u fjordů Balestrand, Fjærland, Vangsnes a Aurland. Dnes sem přijíždějí turisté z celého světa, aby mohli obdivovat krásu zdejší krajiny. Fjordy Aurland a Nærøy se pravděpodobně těší největší obliby v tomto regionu. Na druhém konci fjordu Aurland, daleko od moře, se nachází malá vesnička Flåm, která je známá svou dráhou Flåm - vlakem, který za 40 minut překoná výšku 895 metrů. Každý rok se tímto vlakem projíždí téměř půl milionu lidí.

Horské chaty a chalupy v Norsku

Beze sporu je tento region rájem pro milovníky všech sportů na čerstvém vzduchu - můžete se zabývat horolezectvím, turistikou nebo prozkoumat ledovce. Ve mnoha fjordech máte možnost rybaření. Zde je Norsko takové, jak si ho mnozí z nás představují. Rekreační domy v Norsku mají svůj nezaměnitelný styl! Ve mnoha statistikách Norska ohledně nejproduktivnějších, nejpřátelštějších lidech, kteří nejvíce dodržují zákony, se obyvatelé regionu Sogn a Fjordane objevují na prvních místech. Snad v tom má prsty nádherná příroda, která bere dech. Kdo ví.... Každopádně jsou zdejší Norové dle statistiky ještě přátelštější než v ostatních částech země.