search

Dovolená v Telemark

Vnitrozemí Telemarku je jako stvořené k lyžování a turistice

Ubytování ve vnitrozemí Norska, chaty v Norsku

Apartmány v Norsku

Krásný kraj Telemark se rozkládá v severovýchodní části Norského království a nabízí rozmanitou dovolenou všem obdivovatelům úchvatné skandinávské přírody. Na své si tady v rámci dovolené v Norsku přijdou turisté, cyklisté, příznivci koupání a opalování a obdivovatelé starobylých měst či okázalých pamětihodností. Pobřeží Telemarku je proslulé nádhernými plážemi, komfortními letovisky a výstavními městy s bohatou historií. Oblast kolem zálivu Skagerrak je vyhlášenou rybářskou lokalitou. Protíná ji řada mimořádně malebných fjordů plných ryb, které jsou lemovány kilometry cyklostezek a turistických tras. Neváhejte a rezervujte si v této pohádkové krajině některou z našich chat a chalup v Norsku.

Země zaslíbená aktivnímu trávení času

Naleznete tu též spoustu romantických, téměř opuštěných ostrůvků s pozoruhodnou krajinou jako Brevik, Kragero nebo Jomfruland. Severem Telemarku prochází největší národní park v Norsku, úchvatný Hardangervidda. Je to území křišťálově čistých jezer, mohutných skalních útvarů, zalesněných údolí a rozlehlých vřesovišť.

Vyberte si z četných možností ubytování v Norsku a v Telemarku objevíte skvělé podmínky pro turistiku, cyklistiku a horolezectví. Narazíte tu i na množství archeologických nalezišť, dokumentujících stopy osídlení až z doby kamenné.

Nejlepší lyžování na severu

Telemark Super Ski je největším norským lyžařským areálem, jež dohromady spojuje osm výstavních resortů. Na jednu permanentku tak máte přístup ke 123 skvěle připraveným sjezdovkám a běžeckým tratím, vinoucích se v okolí nejvyšší hory jižního Norska, téměř dvoutisícové Gaustatoppen. Během léta je také mimořádně oblíbeným cílem horolezců, kteří mohou k noclehu využít četných horských chat v Norsku.

Vnitrozemí Telemarku uchvátí i celou řadou dalších turistických atrakcí. Bývalá vodní elektrárna Vemork z roku 1911 u vodopádů Rjukan bývala ve své době největší na světě. Dnes tato UNESCEM chráněná, ohromující stavba hostí rozsáhlé průmyslové museum Norsk Industriarbeidermusuem. Neméně pozoruhodné jsou i nedaleké Telemarksgalleriet a průmyslové muzeum Lysbuen, umístěné v památkových budovách z dob industriálního rozvoje počátku 20. století.