Chaty a chalupy v Telemark

Dovolená v norských horách, ubytování v Norsku

Pozvánku do Telemarku nesmíte odmítnout!

Horské chaty a chalupy v Norsku

Prahnete po dovolené v Norsku, kde se snoubí přírodní dominanty se středověkými klenoty? Žádáte luxusní ubytování v chatách a Chalupách Norska? Milujete horskou turistiku, horolezectví, ale i kanoistiku a bungee jumping? V tom případě vítejte v norském regionu Telemark a poznejte divokou zemi, která umí pohladit a osvěžit svými četnými vodními zdroji. Vydejte se na nejvyšší horu kraje Gaustatoppen a kochejte fantastickými výhledy. Horou vede železnice, která byla budována v letech 1954 až 1959. V zimě zde báječně funguje lyžování, v létě pěší turistika. Koná se zde Norseman triatlon, velmi náročný výstup na vrchol hory. Jižní díl hory je nebezpečný, jde vidět i vrak letadla, jež je nemožné odklidit.

Najděte si své milované rekreační domy

Podívejte se do Norského muzea techniky anebo Telemark muzeum, které vám přiblíží průmyslovou i kulturní hodnotu. Pohledem se potěšíte na vodopády u města Rjukan, Rjukanfossen měřící 238 metrů. Sportovní zážitky si vychutnáte ve Skagerak Areně ve Skienu. Zde můžete fandit a rozproudit krev v těle! Podlehněte přírodním perlám, jako jsou jezer Nisser, Bandak, Totak anebo Norsjo, kde si užijete kempování, rybolovu v rybářských chatách v Norsku, kitesurfingu, outdoorových sportů, wakeboardingu i vodního lyžování. Tato místa jsou zasazena do krajiny lesů, potůčků a značených turistických stezek. Telemark je doslova poset horskými jezery a přehradami.

Prázdninové domy Norska za nekompromisní ceny!

Udělejte si výlet na ostrov Jomfruland a prohlédněte si jeho maják a rybařte. Město Skien se pyšní gjerpenským kostelem, bohatou historií a architekturou. V Breviku stojí překrásný kostel a muzeum. V Porsgrunnu se nachází univerzita, zajímavé středové stavby a muzeum. Vyjeďte s rodinou na dovolenou do rekreačních chat v Norsku! Projeďte jeho historické monumenty, seznamte se s trolly a skřítky, vyšplhejte na nejvyšší vrcholy, obdivujte vodní kanály a projeďte se po nich lodí. Nesmíte vynechat ani návštěvu vodního parku V Bo, kde se osvěžíte od hlavy až k patě.