Příroda, sport a kultura v oblasti Telemark

Telemark je úchvatný kraj v severovýchodním Norsku, který se rozprostírá od náhorní plošiny Hardangervidda až k zálivu Skagerrak v Severním moři. Jedná se o rozmanitý region, v němž si během dovolené v Norsku přijdou na své milovníci skandinávské přírody, sportovní i rekreační turisté a nadšenci do památek. Svou zemi zaslíbenou zde najdou rybáři a příznivci nerušeného plážového povalování.

Pobřežní část Telemarku, zahrnující okresy Vestmar, Grænafylket a Grenland, je proslulá svými fjordy plnými ryb a nádhernými letovisky s výstavními plážemi. Zásluhou zdejší bohaté historie, sahající až do vikinských dob, tu objevíte řadu zajímavých památek, starobylých malebných sídel, jakož i množství pitoreskních rybářských vesniček.

Na toulkách Telemarkem

 

Podél přímořského kanálu Telemark jsou vám k dispozici stovky kilometrů panoramatických cyklostezek. A u jeho ústí se rozprostírá i metropole kraje Skien. Archeologické nálezy naznačují, že toto pozoruhodné město bylo založeno již kolem roku 1000. I v jeho okolí vám nabízíme naše komfortní chaty a chalupy v Norsku.

Tipy na aktivity ve Skandinávii

Ve středověku vzkvétala osídlení Skienu kolem gotického benediktinského opatství Gimsoy. Skien je také rodištěm slavného dramatika Henryka Ibsena a je mu zde věnováno rozsáhlé muzeum, které si v rámci ubytování v Norsku můžete prohlédnout také.

Centru Skien vévodí největší sakrální stavba Telemarku, stejnojmenná neogotická katedrála z konce 19. století. Pro sportovce je tu připraven největší venkovní lezecký park v Norsku zvaný Himalaya Park, zábavným pro vaše ratolesti se určitě stane velkorysý vodní svět Fritidspark. Ve zdejší aréně Skagerak jsou pravidelně pořádány koncerty za účasti světových hvězd. Tak neváhejte a poohlédněte se po našich prázdninových domech v Norsku!