search

Dovolená v Troms

Horské chaty a chalupy v Norsku

Ubytování a pobyt v Troms

Troms je regionem, který nabízí spoustu prostoru. Průměrně tu žije necelých šest osob na km². Poskytuje prostor pro nezapomenutelné zážitky z přírody. Krajina v regionu Troms je mnohotvárná. Najdete tu všechno - od hlubokých fjordů, neuvěřitelných náhorních rovin přes zelená, zalesněná údolí po zasněžené vrcholy hor. Rekreační domy v Norsku vám dodají energii! U pobřeží se nachází celá řada ostrovů, mezi nimi mj. Senja a Hinnøy. Jedna z největších řek je Målselva, nenechte si ujít rybaření, obzvlášť lov lososa. Rybáři budou mít určitě štěstí na pobřeží nebo u řek či jezer. Pohoří je ideální pro pěší túry a lyžování.

Ubytování v Norsku

Troms je region plný kontrastů: světlo a tma, zima a teplo. Pro zimní pololetí je typická polární noc trvající dva měsíce. Během těchto týdnů slunce vůbec neuvidíte. Prázdninové domy v Norsku vám padnou do noty! Zato tu v tuto dobu za hezkého počasí můžete obdivovat pozoruhodnou polární záři, která je nezapomenutelným zážitkem. V létě je zase dnem i nocí světlo, půlnoční slunce svítí od konce května do konce července. Podnebí regionu Troms je podmíněno teplým Golfským proudem. Bez něj bychom tady našli jen tundru. Typickým rysem regionu je mnohotvárnost podnebí. Ve vnitrozemí mohou teploty v zimě rychle klesnou na *30 stupňů. U pobřeží dosáhnou teploty málokdy hodnot pod -10. To je jedním z důvodů, proč se většina obyvatel usídlila na pobřeží.

Dovolená v rekreačním domě v regionu Troms

V regionu Troms se střetávají tři různé kultury: norská, sámská neboli laponská a švédská. Sámové sídlí v tomto regionu již po tisíciletí. Rekreační domy v Norsku mají svůj nezaměnitelný styl!Tromsø-Muzeum prezentuje rozsáhlou výstavu o kultuře a dějinách Sámů. Tromsø je hlavním městem regionu Troms. Nehledě na geografickou polohu, daleko na severu je Tromsø velmi živým mezinárodním městem, které se může pyšnit tím, že se zde nachází nejsevernější univerzita světa. Oslo a Tromsø spojují pravidelné přímé linky leteckých společností. Město je spojené s okolním světem i lodní rychlodopravou Hurtigruten, které sem denně zavítá na cestě na sever či jih. Líbí se Vám nápad trávit dovolenou někde uplně na samotě a v čisté přírodě. Vyhledejte si naše rekreační domy Troms, je jich sice málo, ale ta klidná dovolená za to určitě stojí.