search

Dovolená ve Vest-Adger

Horské chaty a chalupy v Norsku

Dovolená pro celou rodinu ve Vest-Adger

Nejlepší rodinná dovolená v jižním Norsku je v nejjižnějším cípu země, regionu Vest- Adger. Nachází se mezi Flekkefjordem a Risorem. Tento kraj se chlubí největším množstvím slunečních paprsků. Najdete zde velmi navštěvovanou atrakci, Zoo Kristiansand. Je veliká na 150 akrů a vidět zde můžete vlka, slyšet řev tetřeva. Vše v jejich přirozeném prostředí. Určitě oceníte dostupnost rekreačních chalup ve Vest-Adger. Setesdal Rafting a Activity Centre procvičí vaše sportovní schopnosti. Podlehnete raftingu, kanoistice, jízdě na horských kolech i horolezectví. Zde si sáhnete na dno svých sil a přitom si užijete. Výlet k vodopádu Syrtvetfossen rovněž ověří vaše síly. Navštivte i kurzy potápění a ponořte se k jednomu z lodních vraků nacházejícímu se u fjordu Kristiansand.

Získejte nejlepší ceny prázdninových chalup

Navštivte páté největší město Norska, Kristiansand. Toto centrum disponuje trajektovým, železničním, leteckým i silničním spojením. Zde žije cestovní ruch, průmysl, školství i přístavní aktivity. Jeho střed je vystaven v renesančním slohu a zakladatelem je král Christianem IV. Vybudoval ho v roce 1641. Zavítejte do krajiny snů a ukotvěte v příjemných rekreačních chatách ve Vest-Adger! Navštivte rybí trh, restaurace, obchodní centrum města, krytý bazén i písečnou pláž Bystranda, která je vyhledávaným místem relaxace především v letních dnech. Na řece Otra si můžete ulovit lososa! Bílé dřevěné domy z 18. a 19. století najdete ve slavné čtvrti Posebyen v kraji Vest-Adger.

Relaxace v pěkných prázdninových domech Norska

Ubytování ve vnitrozemí jižního Norska 

Flekkefjord je známé svými milými dřevěnými domky. Nejstarší část města nese název Hollenderbyen a pyšní se jedinečnou historií a architekturou. Krajina kolem kraje Farsund dominuje bohatým a rozmanitým pobřežím, písečnými plážemi, ostrovy a lesy. Tato zemědělská oblast je charakteristická svými pastvinami. Mandal nabízí významnou pláž Sjosanden, která jen pár kroků od města. Historické domy v Mandal vyzývají k procházce. V okrese Lindesnes je 90 kilometrů pobřeží písečných pláží. Romantické přístavy Svinor, Lillehav a Avik tvoří pěknou atmosféru. Rekreační domy ve Vest-Adger se tyčí poblíž pláží, historických klenotů i přírody.