search

Pronájem chalupy a chaty v Kristiansand

Historicky bohatý Kristiansand, k dovolené jako dělaný

Na jihu Norska se rozkládá Kristiansand, přístavní město založené v 17. století. Kromě nádherné okolní přírody a mořského pobřeží se může pochlubit největším množstvím slunečních a teplých dnů v celém Norsku. V součtu s krásnými písečnými plážemi je to důvod, proč v rekreačních domech v Norsku tráví dovolenou velká část Norů i zahraničních turistů.

Milovníci historie si v Kristiansandu určitě vychutnají procházky kolem renesančních budov a kamenných staveb, které vystřídaly původní dřevěné, jež byly poznamenány několika požáry. Nikoliv náhodou se městu přezdívá „Kamenné město“. V nejstarší části Kristiansandu, v Posebyenu, stojí roztomilé dřevěné domky s bílým nátěrem.

Z rekreačních chalup v Kristiansandu to budete mít všude blízko

Kristiansand nabízí místa pro rybolov i zastávky trajektů, které jsou nejznámějším dopravním prostředkem v Norsku. Díky nim můžete poznávat blízké ostrůvky a fjordy. Každý rok v červenci se pořádá Quart Festival, což je největší norský hudební festival. Všechny nákupy si můžete obstarat ve velkém nákupním středisku v centru města Kvadraturen.

Východně od Kristiansandu navštivte největší zoologickou zahradu v Norsku, Kristiansand Dyrepark. Obdivovat můžete norská i exotická zvířata. Z útesů poloostrova Oderrøya je pozoruhodný výhled na okolní kouzelnou krajinu. A nezapomeňte ochutnat čerstvou rybu na tradičním trhu.

Neopakovatelná dovolená v Norsku

Za návštěvu stojí Lindesnes s nejstarším norským majákem. Dodnes funguje a je v něm umístěno muzeum. Dokonce si zde můžete zajistit i ubytování pro vaše poznávání Norska. V Muzeu vojenských děl je umístěno druhé největší dělo na světě. Skanzen Vest-Agder Fylkesmuseum prezentuje staré stavby, lidové kroje a výrobu tradiční keramiky.