search

Dovolená ve Vestfold

Toulky líbezným krajem Vestfold

Ubytování v Norsku

Západně od členité první poloviny protáhlého Oslofjordu se ukrývá jedinečný kraj Vestfold. I přes svou nevelkou rozlohu 2 216 kilometrů čtverečních nabízí nepřeberné množství zajímavých míst a aktivit, kterými si můžete zpestřit svou dovolenou v Oslofjordu. A je při tom úplně jedno, že Oslofjord, končící až u metropole Osla, je vlastně ve skutečnosti obyčejný záliv. Hlavním městem Vestfoldu je ovšem Tonsberg s vikinskou mohylou Oseberghaugen ukrývající dokonce dávný drakar. K vidění je tu také umělecké muzeum, katedrála, kupecký dvůr Foynegarden či zřícenina kostela Olavskirken. Na nadšence vojenské historie čekají nedaleko apartmánů v Norsku zbytky opevnění z druhé světové války.

Námìty na bezva prázdniny na jihu Skandinávie

Pobyt v Oslofjordu, rekreační domy a ubytování v Norsku

Nejvíce obyvatel Vestfoldu však žije v Sandefjordu s působivým velrybářským pomníkem. Význačný je také Larvik s námořním muzeem, dřevěným barokním zámkem Herregarden a expozicemi železáren Treschow-Fritzoe. Během žhavého léta jistě oceníte pláže Lydhusstranda a Naverfjorden. K jiným kouzelným místům se řadí Drammen, oáza kultivované moderní architektury uprostřed půvabné okolní přírody. Pořiďte si prázdninový dům v Norsku a podívejte se též do populárního jachtařského a rybářského střediska Holmestrand. I tady si v létě můžete báječně odpočinout a příjemně se vykoupat.

Pohádka o konci světa

Pořádná porce magnetů čeká na turisty v Hortenu, nedaleko od vašeho ubytování v Norsku. K nejvíce navštěvovaným se řadí Norské královské námořní muzeum Marinemuseet a jedinečné Muzeum fotografie. Vyrostla tady taktéž vojenská námořní základna a nedaleko se rozpíná nejstarší norský národní park Borrehaugene. Podívejte se ze svého rekreačního domu v Norsku na „Konec světa“, jak je přezdívaný nejjižnější bod regionu, ostrov Tjome. Lodě tu před nástrahami zálivu Skagerrak chrání nejstarší norský maják Farder, milovníci historické architektury ocení původní dřevěný chrám Hvasser z roku 1902 a svatostánek s překrásným, ručně vyřezávaným oltářem.