Polsko přitahuje svými památkami

Země pohnuté historie, malebných míst, pamětihodností, ale i zábavně kulturních programů pro malé i velké návštěvníky, vytváří dokonalé místo pro rodinnou rekreaci. Dovolená v Polsku je nabita historickými jádry měst, moderními kluby, galeriemi, muzei a četnými festivaly. Nespočet kostelů, chrámů a hradů, nabízí nejen města Krakow, Varšava, Zakopane anebo Gdaňsk a Vratislav. Poblíž těchto evropských unikátů se nacházejí rekreační domy v Polsku. Mezi lákavé turistické cíle Polska patří Tatry. Jejich hřebeny jsou populární jako ty Alpské či Kavkazské. Horské výšlapy, túry a lyžování potěší lidské tělo i oko. Horská plesa a vodopády můžete shlédnout v Malopolském vojvodství. Značené stezky uspokojí náruživé výletníky. Pohodu a klid najdete v městě Zakopane. Velmi pěkné lesíky nabízející toulky i zimní sportování najdete v Bieszcsadech.

Moderní rekreační domy v Polsku

Hlavní město Varšava dostalo po 2. světové válce zcela nový kabát. Největší raritou je Palác kultury a vědy – Stalinův dar. Nadchne i Staré město, královská cesta anebo paláce. Chopinovo muzeum či staré židovské ghetto. Vratislav je skvostem díky stovce mostů, která propojuje Staré město. Zde najdete památky baroka, gotiky i secese a velmi složitou historii. Apartmány v Polsku příjemná změna! Velmi uspokojivé zážitky slibuje Toruň, rodiště Mikoláše Koperníka. Jeho muzeum, hrad Německých rytířů, šikmou věž Polska či poslech varhanní hudby ozvláštní daleké putování. Zábava pro děti i dospělé ve Slowiňském Národním parku u břehů jezera Lebsko dojme četnými exponáty a výklady. Romantiku oceníte v městečku Kazimierz dolny s barokními kostelíky či zříceninou hradu. Město Zamošť, válkami nepříliš zničené a seznamem Unesca obdivované, uchvátí hradbami, paláci, domy i akademií. Neméně zajímavé jsou podzemní stezky, poutní místa, opevnění a tvrze či sakrální architektura. Vyrazit za koupáním k Baltskému moři je také zajímavé, voda je jen o poznání chladnější, ale ne ledová. Rekreační domy Polska vkládají do rukou turistů velké naděje.

Zábava a atrakce v Polsku

  • Krakov: Židovský kulturní festival konající se v krakovské městské části Kazimierz
  • Varšava: jazzoví fanoušci si zajisté nenechají ujít říjnové Jazz Jamboree, nejstarší a největší jazzový festival v Polsku
  • Varšava: v září se koná festival současné hudby Varšavský podzim
  • Varšava: začátkem listopadu se pořádá tradiční divadelní festival
  • Zakopané: mezinárodní folklórní festival “Tatranský podzim“ na přelomu srpna a září – řada folklórních a kulturních vystoupení.

Co si od ubytování v Polsku přát víc?

Ohromné podmínky pro poznání a pobavení přináší Krakow. Díky svým středověkým chrámům, renesančním hradům anebo barokním kostelům se řadí do čela atraktivity. Památky nejsou vše, co může město nabídnout, také bary, hospůdky, divadla, festivaly hudby anebo restaurace zvednou náladu. Gdaňsk osloví starobylou architekturou Starého města a příjemnými plážemi blízkého letoviska Sopot.