Pronájem rekreačního domu v Polsku nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům v Polsku a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská. Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí v Polsku, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější. Řidiči potřebují při vstupu na území Polska mezinárodní řidičský průkaz. Zelená karta není povinností, ale raději ji doporučujeme, protože tato vyhláška je zcela nová a nemusí být tudíž na všech místech ještě známa.

  • Nejvyšší povolená rychlost: mimo obec 90 km/h, dálnice 130 km/h, rychlostní komunikace 110 km/h a v obci max. 50 km/h.
  • Nově vybudované dálniční úseky vyžadují mýtné.

Alkohol za volantem: nejvyšší povolená hranice alkoholu v krvi činí 0,2‰! Pokuta při jejím překročení je velmi vysoká, dokonce mohou být zabaveny řidičský průkaz i automobil.

Dovolená v Polsku

Palivo: Síť čerpacích stanic je poměrně rozsáhlá, k dostání všechny druhy běžných pohonných hmot, velmi často také plyn. Většina čerpacích stanic má otevřeno od 6.00 do 22.00, na dálnicích a mezinárodních silnicích fungují často nepřetržitě 24 hodin denně.

Další důležitá upozornění:

V zimním období od 1. října do konce února musí být světla zapnuta i přes den, pro motocyklisty toto platí po celý rok neomezeně.

Telefonování během jízdy je zakázáno, povoleny jsou tzv. hands-free sady.

Zimní výbava:

Je předepsána ve všech polských zimních střediscích. Rekreační byty v Polsku jsou tím pravým pro Vaši dovolenou.