Ubytování v Polsku

Fascinující Polsko přitahuje každým rokem více návštěvníků. Není se čemu divit, protože rozmanitost této země sahá od jemných písečných pláží na severu až k zasněženým vrcholkům Vysokých tater, Karpat, Beskyd nebo Krkonoš na jihu. Kdo hledá neporušenou přírodu a touží po rozlehlé krajině plné jezer, ten zavítá do Kašubského Švýcarska nebo Masurského vojvodství v bývalém východním Prusku. Kdo dává přednost kultuře a umění, ten navštíví určitě Gdaňsk, Varšavu nebo Krakov. A právě nabídka rekreačních domů v Polsku se stejně jako turistická infratsruktura v posledních letech velmi rozšířila. Můžete si tak vybrat z překrásných domů na pobřeží Baltského moře, v Kašubském nebo Mazurském vojvodství až po objekty v blízském Slezsku. Zejména rodinám s dětmi nabízí Polsko vynikající podmínky pro krásnou dovolenou díky příznivým cenám a relativní blízskosti. Polsko je ale také atraktivním lákadlem pro rybáře, nimrody a houbaře. Všechna zažitá klišé a předsudky se brzy rozplynou po setkání s místní pohostinností a vstřícností. Stejně jako v ostatních zemích ovšem nezapomínejte, že Vaše zavazadla, cennosti a podobné předměty mají být vždy bezpečně zajištěny.

Dovolená v Polsku nabízí dokonalost

Cestování po hlavních střediscích letních radovánek nemusí být tak vzdálené, pokud se rozhodnete pro dovolenou v Polsku. Kdo si myslí, že ho tento stát nemůže plně uspokojit, je na omylu. Rozmanité přírodní skvosty jdou ruku v ruce s historickými cennostmi a báječnými místy ke koupání u Baltského moře. Rezervujte si rekreační domy v Polsku včas a využijte úžasných cen. Polsko nezklame nejvybíravější cestovatele, obdivovatele architektonických divů ani dětské turisty toužící po koupání v mořských vlnách. Poznejte smysl historie v Osvětimi, Krakově anebo Malborku, opalujte se v oblíbených letoviscích Baltského moře anebo v aqvaparcích. Projděte si magnety přírody v Tatrách, Beskydech, Karpatech či Krkonoších.

Pohodlný výběr apartmánů

Většina z nás má s Polskem spojeny kulturní památky. Kdysi hlavní město, Krakov, se chlubí kouzelnou atmosférou se stovkami památek. Pestrost renesančních, barokních i secesních unikátů je nepopsatelná. Nynější hlavní město Varšava exceluje mrakodrapy, obchodní tepnou, Starým městem i židovským ghettem. Dolní Slezsko je spojeno desítkami až stovkami mostů, hlavně ve Vratislavi. Věděli jste, že Polsko ukrývá nádherné památky zapsané v kulturním dědictví UNESCO? Vedle Starého města Krakova, Varšavy anebo Zamoście, dominují gotické památky Toruně. Mezi magnety patří hrad Malbork gigantická pevnost Evropy i celého světa. Venkovskou architekturu zahrnují dřevěné kostelíky Malopolska a kaple Kalwarie Zebrzydowské. Navštivte místní památky během ubytování v Poslku.

Dovolená v Polsku? Báječná volba

Ani přírodní zajímavosti nezůstávají pozadu. Známý je Bělověžský národní park, také solný důl ve Wieliczce a koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau. Hala století ve Wroclavi, klenot moderní architektury, zcela nadchne. Také krajina Tisíců jezer v Mazursku uspokojí vodní sportovce, rybáře i návštěvníky chtivé nových zážitků. Zavítejte letos do apartmánů v Polsku a procestujte přímořské město Gdaňsk s Královskou cestou, Neptunovou fontánou a přístavem. Slowinský národní park neboli polská sahaha s pohyblivými dunami anebo Hitlerův úkryt, magické Hnězdno a největší přístav Štětín, musíte vidět ze všech stran. Relaxujte u Baltského moře, projeďte se na raftech, obdivujte pamětihodnosti, veselte se v hospůdkách, dobrodružství zažijte v jeskynních chodbách anebo sbírejte houby po lese.