Kulturní poznání v Polsku

Polsko, země s bouřlivou historií, bolestí, radostí i štěstí, musíte navštívit. Projdete památky židovské kultury, kde smeknete holt padlým a umučeným, stejně jako ochutnáte osvěžení v Baltském moři a objedete památky Krakowa, Varšavy, Poznani anebo Osvětimi či Gdaňsku. Starobylé obranné, průmyslové, historické i sakrální stavby poutají obrovskou pozornost. Dovolená v Polsku ohromuje i skvělým pokrytím rekreačních domů.

Kulturní a náboženské obohacení čeká všechny milovníky tajemna a historie. Královské město Krakov patří mezi hodnoty kulturního dědictví UNESCO. Najdete ho u překrásné řeky Visly. Zapomeňte, že se Krakova nabažíte za jediný den! Povšimnout si lze především hradu Wawelu, Mariánské baziliky, židovské čtvrti Barbakan či Dračí jámy.

Dovolená v apartmánech není všední

Pohodu a vůni Tater můžete vychutnat v Zakopanem v Podtatranské brázdě. Toto nejvýše položené místo Polska svým vzhledem uklidňuje procházkou na promenádě Krupówki, jízdou lanovkami a dechberoucími výhledy. Hlavní město Varšava připomíná svým vzhledem unikát. Najdete zde extravagantní zábavu, ale i staré památky architektury. Varšava je centrum vzdělání s mnoha univerzitami, hudebními, technickými i lékařskými.

Za jakými památkami se ještě vydat? Pokračovat můžete Poznaní a její radnicí, Studánkou Bamberky, palácem Dzialyńských i farním kostelem. V katedrále jsou pohřbeni panovníci Polska. Vratislav hraje všemi půvaby především s katedrálou sv. Jana Křtitele a halou postavenou k 100 výročí vítězství nad Napoleonem v bitvě u Lipska. Je zapsána v Unesco.

Super ubytování v soukromí Polska

Lublin oslní svou renesanční architekturou. Lodž neboli polský Manchester, je průmyslovým centrem státu. Katedrála a Slezské divadlo jsou ovšem magnety. Přístav a město Štětín hraje historickými půvaby. Nádhera přírody, Mazurská jezera, na severovýchodě Polska, nabízejí ideální podmínky pro jachting a rekreaci. Bělověžský prales při hranici s Běloruskem je domovem nejen cenného zubra evropského.

Kulturní pojetí zábavy sleduje i hudební festivaly. Nechte se omámit ladnými i ničivými tóny Coke live music festival v Krakově. Také vážná hudba má dveře otevřené ve Varšavě díky festivalu Fryderika Chopina. Ochutnejte i báječný bigos, kotletky, klobásky, držkovou anebo domácí chleba. Navštivte sever Polska bohatého na kostelíky, paláce, ale žlutavý písek na plážích. Rekreační domy Polska splní všechny vaše představy.