search

Dovolená u mazurských jezer

Ubytování v Polsku

Vítejte v zelených plících Evropy! Mazury jsou velmi málo osídlenou oblastí na severovýchodě Polska. Typickými rysy jsou tisíce jezer a hluboké lesy. Západ regionu kolem Mazurských jezer se již přizpůsobil rostoucímu cestovnímu ruchu. Východ Mazur je zato ideálním místem pro individuální dovolenou v Polsku a milovníky přírody. Prales u města Bialowieza je stejně nezapomenutelným zážitkem jako návštěva bažin u města Biebrza.

Rekreační domy v Polsku

Dovolená v rekreačním domě u mazurských jezer

Mazury se dělí na dva správní okresy - na Warminsko-Mazurskie na západě a Podlaskie na východě. Kromě přírody, která Vám vezme dech, jsou obě hlavní města Olsztyn a Bialystok vhodnými cíli pro jednodenní výlety. Warminsko-Mazurskie má nesčetné architektonické zajímavosti: historické zámky a staré hrady jsou podstatnou součástí obrazu krajiny a vyprávějí příběhy z pestrých dějin oblasti. Rekreační domy v Polsku se postarají o vaše pohodlí! Ale i menší městečka regionu si zachovala skvosty kulturně-historického významu. Je to např. barokní městečko Tykocin severně od Bialystoku: za návštěvu tu stojí např. restaurovaná synagoga či farní kostel. Nebo tatarské vesničky východně od Bialystoku blízko běloruských hranic.

Dovolená v Polsku

Zde stále žijí potomci Tatarů, kteří se tu usídlili v 17. století a dodnes si zachovali svou muslimskou víru. Kdo miluje jachting, neměl by si nechat ujít město Augustów. Toto malé městečko leží u břehů tří jezer a nabízí nádherné možnosti pro tento druh sportu. Podnebí v oblasti Mazur je kontinentální, což znamená, že zima zde trvá déle než v jiných regionech Polska a mráz může silně udeřit. Léto zato bývá často teplé a suché. Ať už se rozhodnete pro dovolenou u Mazur v kterémkoliv roční období - rekreační dům v Polsku je vždy tou správnou volbou pro klid a odpočinek.