Podmínky pro příjezd do Polska

Cestovní doklady

Pro cestu do Polska potřebujete ještě alespoň 6 měsíců platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti mohou vycestovat do Polska s platným dětským cestovním pasem a fotografií nebo pokud jsou uvedeny v cestovním dokladu rodičů.

Celní předpisy:

  • Zahraniční valuty lze přivést neomezeně, pouze částky nad 5.000 Euro musí být deklarovány.
  • Bezcelní zboží: 200 cigaret nebo 400 Zigarillos resp. 200 doutníků a 1.000 gramů tabáku. Kromě toho 10 l tvrdého alkoholu a 20 l likérů nebo podobného alkoholu a 90 l vína ( z toho max. 60 l sektu ) stejně 110 l piva. Dále věci osobní potřeby, jako dalekohled, videokamera, computer, CD-Player, rádio a televizor, 2 fotoaparáty, po 10 kinofilmech.
  • Vývoz uměleckých předmětů starších května 1945 je možný jen se zvláštním povolením.

 

Prohlédněte si naši nabídku rekreačních domů v Polsku.

Dovoz domácích zvířat

Domácí zvířata potřebují cestovní doklad vystavený veterinárním lékařem, který nahradil dosavadní očkovací průkaz. Zvíře musí být nejméně 30 dní a max. 12 měsíců před příjezdem očkováno proti vzteklině a tetováním jasně označeno k příslušnému cestovnímu dokladu. Dovolená v Polsku, cesta bez problémů! Vybrali jste si dovolenou v Polsku? Zjistěte si potřebné informace, které jsou nezbytné pro bezproblémový příjezd. Jen tak si zaručíte pohodlnou rekreaci a pobyt v rekreačních domech v Polsku. Polské hranice může překročit každý občan České republiky s platným cestovním pasem anebo občanským průkazem se srozumitelnou strojově čitelnou zónou. Platnost dokladů by měla být dlouhá alespoň půl roku. Jako platný doklad totožnosti neslouží řidičský průkaz ani platební karta. Cestovní doklad platí pouze pro jednu osobu. Pokud s vámi cestují děti musí být zapsány v občanském průkazu a vlastnit i cestovní pas. Pokud dojde ke ztrátě a případnému zneužití, doporučujeme ihned kontaktovat policii. Náhradní cestovní doklad vystavuje Velvyslanectví ČR ve Varšavě. Je nutné vyřídit vše osobně.

Apartmány v Polsku

Řidičské průkazy platí bez omezení i v Polsku. Nezbytností je osvědčení o technickém stavu a doklad o zaplacení zákonem daného pojištění automobilu. Nezapomeňte na rozlišení CZ. Cesta do Polska nepotřebuje dalekosáhlé vyřizování víza. K pobytu kratšímu tří měsíců ho není třeba. Zajímalo by vás, co si můžete z dovolené v Polsku přivézt bez proclení? Je to 800 kusů cigaret, 200 kusů doutníčků, 1 kg tabáku, 10 litrů tvrdého alkoholu, 20 litrů vermutu, 90 litrů vína a 110 litrů piva! Pokud si chcete užívat tyto zdraví škodlivé, ale oblíbené neřesti, dbejte na dané směrnice.

Rekreační domy v Polsku

Mohou nastat situace, kdy je nutné ošetření lékařem. Turisté mají právo na bezplatnou prohlídku, ale pouze v patřičném rozsahu pojištění své země. Pokud cestujete a máte v plánu adrenalinový výlet či sportovní dovolenou v Polsku, zjistěte si o pojištění více. Důležitá telefonní čísla, 112, bezplatná linka pro turisty. 997 patří policii, 998 hasičům, 999 záchranářům. Dnes už je běžné cestování do apartmánů v Polsku i s domácími mazlíčky. Jestliže si chcete užívat dovolenou i se svými čtyřnohými miláčky, vezměte s sebou cestovní doklad nahrazující očkovací průkaz zvířete. Nezapomeňte na očkování proti vzteklině, a to nejméně 30 dní a nejdéle rok před příjezdem do Polska. Identifikace mikročipem anebo tetováním je nutná! Cestování s mláďaty pod měsíce je zakázáno.