search

Dovolená u Pomořanského Baltu

Dovolená v rekreačním domě v Pomořansku

Severozápad Polska patří k nejatraktivnějším rekreačním oblastem země. A přesně tu se nachází i Pomořansko se svým dlouhým pobřežím a jezery. Rekreační domy v Polsku mají svůj nezaměnitelný styl! Je tu více než 200 jezer, která jsou částečně propojená řekami. Zvou k nejrůznějším aktivitám v přírodě. Jezera obklopená morénovými kopci coby odpočívají v nedotčené krajině. Jsou velmi vhodná pro kanoistiku, rybaření či jachting.

Rekreační domy v Polsku

Z hlediska cestovního ruchu je oblast poměrně neobjevená, což uvítají hlavně milovníci individuální turistiky a rekreanti. Můžete tu vidět nejrůznější druhy ptactva - od čápa a jeřába přes divokou husu až po lysku černou. Ornitologové a všichní milovníci přírody si zde určitě přijdou na své. Prázdninové domy v Polsku vám padnou do noty! Název Pomořansko je odvozen od slovanského slova Pomorze, což znamená země u moře. Předci Pomořanů byli Západní Slovani, kteří v 10. století byli podmaněni polskými Piasty a museli přjmout křesťanské náboženství.

Prázdninové domy v Polsku

Přístavní města Štětín a Kolobrzeg patří stejně do Pomořanské krajiny jako Kašubské Švýcarsko. U pobřeží Pomořanska dlouhého přes 500 kilometrů, se rozprostírají tradiční mořské lázně s nádhernými plážemi a půvabnými útesy. Ve mnoha městech zanechala své stopy doba hanzy. Kašubské Švýcarsko začíná severozápadně od Gdaňsku a oslní svou nezaměnitelnou přírodou: morénové kopce i zde vytvořily krajinu, nesčetná jezera a hluboké lesy zvou k odpočinku. Dlouhé aleje vedou kolem starých statků a malebných vesniček. Na mnoha místech v zemi se setkáte s pohostinnými a srdečnými lidmi, kteří v turismu vidí potenciál rozvoje regionu a rádi Vám představí svoji zemi. Seznamte se s tímto nádherným koutem světa, sousedem Německa, a nechte se okouzlit přírodou a šarmem Polska. Rekreační dům je vždy ideálním řešení Vaší dovolené v Poslku.

Poznejte úchvatné dominanty Pomořanska! Ubytování v Polsku

Historické území Pomořany bylo rozděleno roku 1945 mezi Polsko a Německo. Mezi klenoty této oblasti patří překrásný Štětín. Pták Noh umístěný v erbu pomořanského vojvodství drží ochrannou ruku nad etnickou skupinou Kašuby. Symbolizuje pohostinnost a přívětivost. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Polsku, budete nadšeni přepychem. Pomořansko je tak trochu obaleno mystikou a tajemnem. Historii a tedy i částečné odhalení naleznete v Gdaňském národním muzeu s přitažlivým triptychem soud Hanse Memlinga. Gotická katedrála v Pelplině vystavuje jeden ze 47 výtisků Gutenbergovy bible. Pokud navštívíte Slupsk, můžete se kochat malířským uměním Witkaceho.

Upřednostněte rekreační domy

Cestou po málo objevené krajině naleznete vesnici Kartuzy s fenomenálním kostelem se střechou ve tvaru rakve. Kamenné kruhy se stávají častým místem setkání archeologů. Pomořany jsou spjaty s gotickými hrady, především s největším cihlovým komplexem, hradem Malbork. Tento hrad se začal stavět ve 13. století. Opevnění z červených cihel bylo doplněno nedobytnou žulou. Nyní zde funguje muzeum.Rekreační domy v Polsku se postarají o vaše pohodlí! Rytířský styl života a kouzlo historie pocítíte v hradu řádu německých rytířů, paláci postaveném Janem III. Sobieskim, Starém městě a gotickém kostele v Gniewě. Rytířská pevnost se nachází i v Sztumě. Prohlédněte si i zdejší vodárenskou věž a farní kostel. Za povšimnutí stojí i pevnost, muzeum a nová radnice v Kwidzyně. Hrady Pomořan tvoří významnou část historie.

Ubytování v soukromí Polska? Nejlepší nápad!

Prohlídka Štětína, významného přístavu a města s historickými klenoty, vás dojme k slzám. Budete úžasně překvapeni gotickou katedrálou, měšťanským domem Loitzů i hradem pomořanských knížat, který dnes slouží jako muzeum a kulturní palác. Navíc je to místo pro parádní letní rekreaci. Štětínský záliv je skvostem pro jachtaře. Toulky kolem jezer s výskytem vzácných ptáků, pláže jako na dlani, národní parky a místní speciality vám dodají dobrou náladu. Pomořanský záliv patří k častým výletním místům. Zaujme svými písčitými plážemi a perfektními cenami rekreačních domů v Polsku. Baltské moře je obklopeno milými vesničkami, unikátní přírodou, člověkem snad neprobádanou. Pokud milujete sjezd na kajacích, polské řeky vám dopřejí skutečný zážitek.