Pomořansko, místo mnoha atrakcí

Navštivte Pomořansko, bájné historické území poblíž Baltského moře v Polsku. Projděte si nejvýznamnější město oblasti, Štětín a relaxujte v blízkých rekreačních domech v Polsku. Slovanský název vymyslely západoslovanské kmeny, které se zabývaly obchodem vskutku pirátským. Území mezi řekami Visla a Odra se značí jako Západní a Východní Pomořany. Tato oblast byla v dávných dobách velmi ceněna a známa svými panovníky. Severní strana Polska nabývá významu nejen díky báječným místům k rekreaci a ubytování. Velmi oblíbené je Kašubské Švýcarsko spíše ve vnitrozemí. Členitý vzhled této krajiny mají na svědomí 200 metrů vysoké pahorky a jezera. Pěší turistika a cyklistika je předním sportem. Trochu historie okusíte v muzeu města Kartuza.

Relaxace v rekreačních domech

Nesmíte zapomenout navštívit Národní park Slowinski Park Narodovy nacházející se u Baltského moře a chlubí se ohromnými dunami. Nejvyšší z nich, 42 metrů, působí fenomenálně. Jakmile na ni horko těžko vyjdete, čeká vás velkolepý zážitek, výhled na Baltské moře. Rozsáhlý prostor Národního parku sahá až do vnitrozemí. Skýtá vzácné druhy rostlin a živočichů, ale i rašeliniště a bažinaté biotopy. Rekreační domy v Polsku se postarají o vaše pohodlí! Skanzen Kluki coby kamenem dohodil od Národního parku, upoutá selskými statky postavenými v hrázděném stylu. Pro všechny milovníky lázeňských procedur a masáží doporučujeme vstoupit do mořských lázní Leba. Je to i malý rybářský přístav, kde je možno zakoupit čerstvé plody moře. Pomořansko patří nedílně k fantastickým koutům Polska.

Exkluzivní pronájem apartmánů Polska!

Velmi otevřenou možností k rekreaci je oblast Uska, atraktivní nejen mezi rodáky. Kdo si myslí, že je Baltské moře studené a zrádné, nemá tak docela pravdu. Je obehnáno čistým pískem, a tak vytváří exotické pláže. Koupání, vodní sporty, sluníčko, restaurace a noční zábava patří ke zdejšímu potěšení. Gdaňské národní muzeum a gotická katedrála Pelplina nabízí k vidění jeden ze 47 výtisků Gutenberkovy bible. Naprostým skvostem je hrad Malbork, protkán věžemi, právem největší cihlová stavba Evropy. Ustka je spojována s rybářskými chaloupkami, ale i novogotickým kostelem z roku 1887. Také výstup na maják není špatnou zábavou, výhled stojí za všechny peníze. Stará hvězdárna nesmí chybět v časovém sledu navštívených atrakcí. Ve městě Slupsk se vyjímá novogotická cihlová radnice. Rekreační domy v Polsku spojí příjemný odpočinek se sportovní aktivitou.