search

Dovolená ve Velkopolsku

Dovolená v rekreačním domě v regionu Velkopolské nížiny

Je považován za kolébku Polska - region Wielkopolska. V tomto regionu v centrální části Polska, pro který je typické zemědělství, leží i první hlavní město země - Gniezno. Své stopy a bohaté kulturní dědictví tu zanechali králové z rodu Piastů, kteří vládli zemi po několik století. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď.

Ubytování v Polsku, prázdninové  a rekreační domy v Polsku

Zámky a panská sídla patří k obrazu krajiny stejně jako nesčetná historická města. Město veletrhů Poznaň je staré přes 1000 let. Uvítá Vás nesčetnými architektonickými pamětihodnostmi a památkami, které vyprávějí o minulosti. Městské centrum bylo založeno před 750 lety ve tvaru šachovnice. Zajímavá místa ovšem najdete i v okolí města Poznaň. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Město Gniezno bylo před téměř 1000 lety zvoleno jako sídlo biskupství a vzápětí se stalo prvním hlavním městem země. Na vyvýšenině Lech se dodnes tyčí gotická katedrála ze 14. století. Ve městě je několik parků a jezer, které zvou na procházky a odpočinek.

Rekreační domy v Polsku

Nesčetná jezera, řeky a hluboké lesy tvoří perfektní rekreační oblast. V národním parku Wielkopolska se na rozloze 7 620 hektarů spojuje několik chráněných oblastí do jedné CHKO. Park byl založen v roce 1957 a vidí svojí hlavní úlohu v ochraně flory a fauny. Stal se místem velkého zájmu ze strany turistů, kteří si chtějí vychutnat zdejší klid a neporušenost regionu. Objevit region Wielkopolska můžete nejlépě tím, že se necháte vést Stezkou Piastů. Povede Vás po zajímavých a historicky významných místech a při nich vypráví spletitou historii regionu. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Nezáleží na tom, kde a v kterém ročním období budete trávit svou dovolenou v Polsku, v regionu Wielkopolska - rekreační dům je vždy ideálním místem pro Vaší dovolenou.

Poznejte magnety velkopolské nížiny

Středozápadní oblast Polska patří lesnaté, jezernaté a historicky bohaté krajině Velkopolska. Najdete zde mnoho poutních míst, centra obchodu i kultury, významné zemědělské oblasti a paláce, katedrály, baziliky i překrásné zahrady a národní park. Poblíž těchto dechberoucích míst se nacházejí komfortní rekreační byty v Polsku. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Sever a západ Velkopolska patří jezerům a lesům. Projděte se krajinou Piastovských jezer dostupných po přehledných stezkách. Při jejich prohlídce narazíte na četné gotické pamětihodnosti. Dvě velké oblasti skýtají více jak tisícovku vodních ploch. Stezka vás provede kolem šlechtických domů a stavení přestavěných na přepychové hotely. Odpočinek najdete i v rozsáhlých parcích.

Rekreace v apartmánech

Hlavní město celého regionu, Poznaň, se rozléhá na řece Wartě. Srdce památek, vzdělání, průmyslu a především cestovního ruchu, je dějištěm veletrhů. Obdivovat zde můžete renesanční radnici s věží, studánku Bamberky na Starém rynku, honosnou katedrálu, palác Dzialyńských anebo farní kostel. Město leží na piastovské cestě, pojmenované po dynastii vládnoucí v Polsku od 10 – 14 století. Magnety Velkopolska nabízí i Hnězdno. Jeho existence sahá daleko do historie. Hradby, budovy, hrobka sv. Vojtěcha, katedrála polských králů, muzea s nejstaršími polskými rukopisy, gotické kostely a Arcidiecézní muzeum splní všechna očekávání. Díky tomu, že je situováno do Hnězdenské jezerní plošiny, můžete se kochat i přírodním parkem Lednicki, morénovými kopci, řekami a ledovcovými jezery. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď.

Příjemná dovolená v rekreačních bytech Polska

Dalším významným městem nacházejícím se na cestě za poznáním, je Giecz. Nenechte se ochudit pohledem na kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Nicholase Giecz. Skvost gotiky, jako je kostel sv. Michaela Archanděla, staré domy z 19. století, radnici, židovský hřbitov anebo klášter a zvonici, si vyhledejte v Pobiedzisku. Motlitbu složte v poutních místech v Lichemi a Skulsku. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Vrchol baroka je palác v Rogalinu. Jeho dominanta, zahrada se starými duby, kterých je téměř 1500 stromů, plně uspokojí. Pokud milujete zajímavou architekturu, navštivte hrad Kórnik s arboretem, postavený v eklektickém stylu. Užívejte si ubytování v soukromí v Polsku s grilem, bazénem a zahradou s rodinou a domácími mazlíčky.