Zábava a zajímavá místa ve Velkopolsku

Velkopolsko se pyšní hvězdnými památkami

Velkopolské vojvodství patří k lokalitě bohaté na kulturní i historické klenoty. Chlouba měst Poznaň, Gniezno anebo Kalisz zasáhne cestovatele prahnoucí po nových informacích. Sídla vládců, romantické kostely, poutní místa, parky a starověké stavby počínající historii tohoto státu najdete právě ve Velkopolsku. Rovněž si můžete užívat pohodlí ubytování v Polsku. Vydejte se po stopách Piastovské stezky, která vás provede nádherou na dlani. Divoká historie se připisuje městu Gniezno neboli Hnězno či Gnesen, jednomu z nejstarších polských měst. Prvotní příčka historického žebříčku patří tomuto městu ležícímu uprostřed jezer Jelonek patřících do Hnězdenské jezerní plošiny. Sídlo arcibiskupů hnězdenských, vojvodství poznaňské, Kujavsko a kališské musíte důkladně procestovat. Oblíbený je palác Raczyńských v Rogalině vystavující kolekci známých polských malířů.

Exotické cestování zpestřuje ubytování v rekreačních domech

Střed Polska patří městu Kališ. Zmínku o něm zaznamenaly poznatky geografa Ptolemaia už ve 2. století jako zastávku Jantarové stezky. Najdeme ho na řece Prosně. Toto místo je kulturním i obchodním duchem. Je srdcem židovské historie. Najdeme zde mnoho synagog, Nejstarší, Starou, Velkou a Novou. Velkým magnetem je městská radnice a park Planta. Častým cílem cest bývá i Zelená Hora, město historických památek. Dejte svému odpočinku nový rozměr a vydejte se za pohodlím prázdninových domů v Polsku. Krásou a klidem oplývající Park Muzakowski leží na hranici Polska s Německem a řadíme ho mezi největší anglické parky střední Evropy. Najdete ho u města Bad Muskau. Jeho dominanty jsou zapsány v kulturním dědictví UNESCO. Byl založen hrabětem Hermannem von Puckler-Muskau, který přetvořil původní francouzský styl v anglický park. Polsko patří právem mezi vyhledávané turistické státy Evropy.

S rekreačními byty Polska budete spokojeni

Bez pochyby nejvýznamnějším místem Velkopolska je Poznaň, ráj výletníků. Zde na všechny turisty dýchá historie, která tvořila prvotní okamžiky. Druhá světová válka město zdevastovala, ale Staré město z 13. století rozkládající se v mnoha uličkách, se dochovalo. Magnetem je Staré náměstí s překrásnou budovou radnice a Muzea historie města. Romantická zákoutí, kašny a měšťanské domy z 16. století hrají do noty všem zamilovaným. Nevyzpytatelnou historii pamatuje dominanta města, bývalé sídlo velkopolských knížat, zámek na vrchu Přemyslovy hory. Pod ním najdete církevní stánky, františkánský kostel, gotické budovy a klášter dominikánek. Úžasný klid pro odpočinek nabízí Velkopolský park vzdálený od města asi 20 kilometrů. Dechberoucí ledovcová jezera přinášejí skvostný zážitek. Uvítejte přívětivost tohoto národa a hýčkejte své smysly v rekreačních domech v Polsku.

Ubytování v soukromí v Polsku

  • Poznaň: důležité obchodní a veletržní město s bohatým kulturním životem. Za pozornost určitě stojí starobylá část města. Farní kostel, královský zámek, gotický dóm s náhrobky nejstaršího polského panovnického rodu Piastovců.
  • Łagów Lubuski: prázdninové letovisko Lagow gebetteter leží v průsmyku mezi dvěma jezery. Ve středověku odbojný hrad který byl v letech 1347-1810 hlavním sídlem Řádu německých rytířů. V přízemí najdete nádherný sál s gotickou klenbou a mohutným pilířem. Z hradní věže se otvírá nezapomenutelný výhled do okolí. V amfiteátru u jezera se pořádá mezinárodní filmová přehlídka Lubuské filmové léto. Rekreační domy v Polsku vám dodají energii!
  • Gościkowo-Paradyż: v obci Gościkowo-Paradyż se nachází barokní cisterciácké opatství ze 14. století s klasicistní výzdobou. V blízkosti vesnice Lubrza se nachází velké množství zákopových systémů. V podzemních prostorách zde žije také více než 30 tisích netopýrů.