search

Dovolená v polských Vysokých Tatrách

Dovolená v rekreačním domě v Polsku

Vysoké Tatry jsou nejnižšími velehorami světa. Jsou součástí pohoří Tater a tím i Karpat. Rozprostírají se ze dvou třetin na slovenském území a z jedné třetiny na polském území. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Vrcholy jsou většinou pokryty sněhem a připomínají Alpy. Průzračná horská jezera a vysoké vodopády dávají nádherné krajině její nezaměnitelný ráz. Nejvyšší vyvýšeninou na polském území a tím i nejvyšší horou Polska je Rysy s 2.503 metry. Na úpatí hory leží obě ledovcová jezera Morskie Oko a Czarny Staw.

Ubytování v Polsku

Vysoké Tatry jsou národním parkem a jako biosférická rezervace jsou součástí chráněných oblastí UNESCO. Region se otevřel turismu hlavně v uplynulých letech, infrastruktura je vemli dobrá a téměř všude najdete výborné rekreační podmínky. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Milovníci pěší turistiky a hoských kol si přijdou na své na velmi dobře značených stezkách - určitě je to ta nejlepší příležitost si vychutnat nádhernou přírodu.

Prázdninové domy v Polsku

Zakopane je a bude regionem zimních sportů číslo 1 v této oblasti. Sjezdovky jsou ve stejně perfektním stavu jako běžecké stopy. Každoročně sem přijíždí světová elita, aby změřila své síly v mezinárodních závodech. Z kulturního hlediska byl nejvýznamnější kmen Gorálů, tj. polsko-slovenský kmen, který tu žil od 15. do 17. století v pohraniční oblasti mezi Polskem a Slovenskem a dodal krajině kolem města Zakopane její ráz. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Také Bukowina Tatranska, nejvýše položená vesnička Polska, si vybudovala jméno coby zimní středisko. Nesčetné vleky a lanovky Vás odvezou na sjezdovky nejrůznější obtížnosti. Nezáleží na tom, které roční období budete trávit ve Vysokých Tatrách - rekreační dům v Polsku je vždy ideálním východiskem pro Vaše výlety.

Poznejte přírodu polských Tater na vlastní oči

Vysoké Tatry patří mezi oblíbené turistické destinace nejen na Slovensku, ale i v Polsku. V jejich blízkosti si můžete užívat pohodlí ubytování v soukromí a přírody na dlani. Pětina Tater se nachází na polském území, ale jejich vrcholy už nejsou tak nebezpečně vysoké, jako na Slovensku. Proto jsou jako stvořené pro vysokohorskou turistiku. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Aktivní dovolenou s ohromnými panoramaty zajistí hřeben hory Svinica nacházející se na pohraničí. Nutno dodat, že je tato stezka velmi náročná, ale zabezpečená žebříky a řetězy i háky. Říká se jí Orla perč. Pokud se rozhodnete absolvovat její úskalí i krásy, nebudete litovat ani na minutu. Čeká na vás nezapomenutelný adrenalinový zážitek.

Apartmány zařízené ve venkovském stylu

Navštivte dominanty ohromného pásma hor pokrytého sněhem po celý rok. Narazíte zde na strmé cesty mezi vrcholy, lyžařské jezdecké tratě, vodopády, jezera i údolí. Určitě se vám zalíbí rekreace v Zakopanem, městě žijící lidovou architekturou i moderním stylem. Narazíte na promenádu Krupowki a lanovkou se dovezete na horu Gubalówka. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Podnikněte výšlap na největší vrchol Rysy, měřící 2 499 metrů. V Tatrách potkáte spoustu chráněných zvířat a cenných druhů rostlin. Vyskytuje se zde rys, orel, hnědý medvěd anebo kamzík. Není divu, že je zdejší krajina a přilehlé horské oblasti Tatranského národního parku zapsána na biosférický seznam UNESCO.

Bydlete na úrovni! V rekreačních chatách Polska!

Atraktivní přístup k polským Tatrám je od Krakova. Asi po 100 kilometrech severně narazíte na Zakopane, po 200 kilometrech na Katowice a 250 kilometrech na Czestochowou. Populárním lákadlem je lanovka na Kasprowy Wierch a je dlouhá 4290 metrů. V těchto místech se nacházíte na hranici Polska a Slovenska. Rezervujte si Rekreační domy v Polsku právě teď. Oceníte i výstup k Mořskému oku nacházejícího se u osady Polana Palenice. Nádhernými plesy se můžete kochat po celých Tatrách. Nesmíte odbýt ani návštěvu doliny Chocholowska, Kościelka anebo Piecu Stawow. Všechny skvosty zdolejte pěšky anebo na kole! Rekreační chaty v Polsku jsou vám plně k dispozici v létě i zimě. Poznejte magnety vysokých hor podobných Alpám a nalaďte se na vlnu přírody.