search

Dovolená v Portugalsku

Vila s bazénem v Portugalsku čeká jen na vás!

Proč si nedopřát rekreaci plnou sluníčka kdykoliv během roku? Vyrazte na dovolenou v Algarve a lenošte na písečných plážích Atlantského oceánu dle libosti! Evropský stát nacházející se v jihozápadní části Evropy a v západním cípu Pyrenejského poloostrova vás překvapí svými klenoty přírody i architektury.

K této nádherné zemi náleží také Azory či Madeira a jeho jediným sousedem je Španělsko. Rekreační domy Portugalska splní všechny představy o dokonalé relaxaci. Těšte se na více než 300 slunečných dní v roce, golfová hřiště, cyklistické stezky, bujarý noční život a dechberoucí písečné pláže táhnoucí se po celém pobřeží. Přestaňte snít a vyrazte za sluníčkem, surfováním, magnety historie a zajímavou historií jedině s NOVASOL!

Dovolená v Portugalsku
  • Portugalská jídla voní různým kořením a každý si zde najde svou oblíbenou specialitu. Co si od ubytování v Portugalsku přát víc?

V jakých regionech vás čeká úchvatná dovolená Portugalska?

Senzační odpočinek se může odehrávat v nejrůznějších koutech země, která se dělí na 18 distriktů a dvou autonomních regionů. V severní části země na vás dýchne síla tradice a pravá atmosféra dovolené ve středním Portugalsku. Panská sídla, malebná městečka, románské radnice, mosty a vinařské oblasti nesmíte minout.

V této lokalitě se nachází přírodní skvost Peneda- Gerês, jehož název je odvozen od dvou nádherných pohoří. Spatříte vinice, olivové háje a město Braga. Střední část státu skrývá horský masiv Serra da Estrela a nejvyšší horu Torre, žulové útvary, borové lesy, čistá jezera i rýžová pole. Pobřeží je královstvím surfařů, rybářů a milovníků kultury. Klíčovou perlou je město Coimbra, ale nadchne i Viseu, regiony Estremadura a Ribatejo. Najdete zde město Fátima, manuelskou architekturu, kláštery a dokonalost mysu Cabo da Roca. Komfortní vily u moře Portugalska vás osloví i v jižním cípu země. Region Alentejo, město Évora, pomerančové háje, menhiry, resorty Algarve obklopené tyrkysovou vodou a jeskyněmi vás přivedou do světa fantazie.

Dovolená v Portugalsku

Jaké výhody vám nesmí uniknout na dovolené v Portugalsku?

Díky prázdninovým domům v Portugalsku od NOVASOL se budete cítit jako v pohádce. Samozřejmostí jsou slevy a výhody Portugalska! Plánujete odpočinek na pláži i se svým zvířecím miláčkem? Sledujte rekreační domy Portugalska s označením PET! Rádi byste strávili krásné chvíle s rodinou?

Rezervujte si komfortní nekuřácký apartmán v Portugalsku s unikáním výhledem na mořské vlny. Myslíte si, že je pro vás cesta do Portugalska příliš daleká? Nebojte se. Díky výhodě dlouhodobého pobytu vždy ušetříte. Čím delší dovolenou si zvolíte, tím levněji si ji pořídíte. Unikátní koncepty NOVASOL nekončí! Mrkněte na slevu Miniprázdniny, libovolný den příjezdu anebo zahradní nábytek PLUS!

Dovolená v Portugalsku

Ubytování Portugalska? S NOVASOL jako v bavlnce!

Zasvěťte drahocenné chvíle volna s rodinou a přáteli dovolené v Portu! Určitě se vám bude hodit pronájem rekreačních domů v Portugalsku v bezprostřední blízkosti Atlantského oceánu, který je jako stvořený pro vodní sporty a zábavu na pláži. Apartmán v Portu padne do noty všem milovníkům historie a nočního života. Nabízí přepychové výhledy na dominanty města, balíček internet PLUS a příjemné nekuřácké prostory.

Rádi byste rekreační dům v Portugalsku s vlastním bazénem? Zaměřte se na Villa Serafin v Albufeira v krajině splněných snů. Na dosah ruky budete mít oblázkovou pláž a plnohodnotné možnosti turistického vyžití! Patříte k nadšencům do golfu? Neváhejte a objednejte si byt v Portugalsku v blízkosti golfového hřiště!

Rekreační domy v Portugalsku

Proč je dovolená v Portugalsku prostě nejlepší?

Rádi byste okusili pohodlí rekreačních domů v Portugalsku, ale máte strach z možných problémů? Nebojte se. S NOVASOL můžete být bez obav. Ve většině zemí Evropy se nacházejí servisní kanceláře, kde vám pomohou vyřešit zapeklitou situaci.

V Portugalsku se servisní středisko zatím nenachází, ale lze se spojit s hlavní centrálou v Dánsku na telefonním čísle 0045 97 97 57 57 od pondělí do pátku 09:00-19:00, v sobotu 09:00-20:00 a v neděli 09:00-19:00. Pakliže je vám příjemnější pomoc servisní kanceláře v Praze, volejte +420 222 329 097 od pondělí do neděle 09:00-20:00. Objednáte-li si dovolenou v Portugalsku od NOVASOL, můžete se obrátit také přímo na správce či majitele prázdninového objektu.

Dovolená v Portugalsku

Co dělat na dovolené v Portugalsku?

Sportovat, poznávat památky či přírodní perly a bavit se ve dne v noci! Díky rekreačním domům v Portugalsku si vyzkoušíte vodní sporty a suchozemské aktivity v plném proudu! Ať už vás láká jízda na kajaku, surfování, jízda na vodních lyžích, potápění anebo kanoistika, nikdy nešlápnete vedle. Na své si přijdou i milovníci adrenalinových sportů, golfu i jízdy na koni.

Na dovolené v Portugalsku vás ohromí hustota cyklistických stezek s rozmanitým terénem a turistické trasy napříč národními parky a vysokými pohořími. Oblíbenou oblastí je lisabonské pobřeží, kde se oddáte vodním radovánkám i turistice. Jízda na koni osloví v Alentejo a Algarve. Kdo by odolal vyjížďce podél Atlantského oceánu a kolem olivových hájů? Portugalsko je rájem surfařů. Své choutky ukojí na pobřeží dlouhém asi 850 kilometrů. Pokud máte chuť na kapku vzrušení, vyzkoušejte paragliding na Serra Estrela či Serra da Arrábida. Nesmíme zapomenout na golfová hřiště. Oporto, třetí nejstarší golfový klub v Evropě vás plně uspokojí. Golfu přejí lokality, jako jsou Algarve, Lisabon, Óbidos, Madira i Azory.

Dovolená v Portugalsku

Co vás čeká u apartmánů Portugalska?

Když už se ocitnete na dovolené v Costa de Prata, nemyslete jen na lenošení na pláži! Zúčastněte se festas, slavností a svátků země. Na první pohled zaujmou studentské ceremonie doplněné koncertními i divadelními akcemi. Nejznámější je Semana Académica a Gueima da Fitas. Portugalci jsou silně věřícím národem, proto po celé zemi probíhají svátky svatých, nejznámější je Santa Semana ve městě Braga.

Za zmínku stojí karnevaly, květinové slavnosti, býčí zápasy, oslavy plné tradic a lidových tanců. Mezi největší šperky patří Lisabon s klášterem Monsteiro dos Jerónimos, hrobkou Vascy de Gama, královskými hrobkami a Belémskou věží. Ve městě Porto se nacházejí nejen moderně řešené apartmány Portugalska, ale také nábřežní čtvrť Ribeira, věž Clérigos, katedrála Sé a most Ludvíka I. Za zmínku stojí Évora s pozůstatky antického chrámu, středověkými hradbami a uličkami prošpikovanými romantikou.

Rekreační domy v Portugalsku

Jak poznat kulturu na dovolené v Portugalsku?

Díky levným pronájmům v Portugalsku se seznámíte s hlavními aktéry historie. Vždyť tato země je příkladem prolínání mnoha národů, které po sobě zanechaly cenné památky. Setkáte se s fénickou, řeckou, keltskou, římskou, kartaginskou i arabskou architekturou. Není možné opomenout pozdně gotický styl tzv. manuelino, na který jsou Portugalci nesmírně pyšní.

Na dovolené v Portugalsku si poslechnete typickou hudbu stylu fado, ale také malé skupiny kytaristů hrajících v malých barech. Určitě už jste slyšeli o portugalské literatuře a slavném díle Lusovci. Nejznámějším dramatikem byl Gil Vicente, který žil v 16. století. Do zdejší kultury patří býčí zápasy, které nejsou ovšem tak drastické jako ve Španělsku. Zdejší restaurace nabízejí speciality z ryb, vepřového i kuřecího masa, zeleniny. Pokrmy jsou ochuceny olivovým olejem, šafránem, zázvorem, koriandrem i vanilkou. Populární sladkostí je vaječno-pudinkový pastel de nata. K pití si dopřejte frappé, silnou kávu a samozřejmě portské víno!

Dovolená v Portugalsku

Proč je příroda u chalup Portugalska úžasná?

Na rodinné dovolené v Lisabonu se setkáte s četnými druhy fauny a flory. V lesích žijí jeleni, zajíci, lišky, vlci a rysi. Ve vodách mají své útočiště vydry a v lesích jezevci i divoké kočky. Jižní pobřeží je domovem chameleona a hory dravých ptáků. Střední část státu je poseta olivovníky, korkovým dubem a vinnou révou. Jih je zasvěcen mandlovníkům, fíkovníkům a citrusovníkům. V horských pásmech najdete buky, duby, kaštany a oleandry.

V pohoří Serra da Estrela spatříte božská horská jezírka, vysoké vrcholy i divoké soutěsky. Národní park Nacional da Peneda- Gerês se rozprostírá na čtyřech horských masivech a nachází se zde kamenité stezky, vodopády, kostelíčky a keltské vesnice. Vaše kroky povedou na písečné pláže v Algarve, které se rozprostírají od mysu Cabo de San Vicente až po Španělsko. Ihned si zamilujete Praia Verde, Praia da Rocha, Cale či Praia da Falésia. V Lisabonu leží pláž Ericeira, kde si užijete koupání i surfování. Přepychové písečné koberce se táhnou od Lisabonu k Portu, Costa de Prata. Silver Coast, pláže s bílým pískem uhranou malé i velké výletníky. Rezervujte si apartmány v Portugalsku od NOVASOL!

Rekreační domy v Portugalsku

Jak se dostat na dovolenou do Portugalska?

Jen pro představu, Portugalsko leží asi 2000 kilometrů od České republiky, proto si dobře rozmyslete, jaký druh dopravy zvolíte. Nejpříhodnější je beze sporu letecká varianta, protože je nejen komfortní, ale navíc cenově přístupná. Lze využít spojení z Prahy do Lisabonu, Porta či Faro. K rekreačním domům v Portugalsku se dopravíte rovněž autobusem. Počítejte ovšem s dlouhou a náročnou cestou s přestupy.

Obdobnou variantou je také doprava vlakem. Nejrychlejší je cestování vlastním vozem, přes francouzsko-španělskou hranici v Irúnu. Před dovolenou v Portu si zkontrolujte cestovní doklady, pas či občanský průkaz. Pokud vyrážíte na rekreaci s dětmi, opatřete jim vlastní cestovní doklad. Veškeré dokumenty by měly být platné alespoň po dobu pobytu v zemi.

Dovolená v Portugalsku

Co byste chtěli vědět o luxusních vilách u moře Portugalska?

Rezervujte si moderně zařízené rekreační domy v Portugalsku od NOVASOL a překvapte svou rodinu takřka exotickou relaxací. Dospělí si dopřejí portské víno a lenošení na písečných kobercích Costa de Prata, děti upoutají zábavní a vodní parky Zoomarine Algarve, Aquashow Park v Quarteira, Krazy Word a Aqualand Algarve. Sportovní nadšenci neodolají golfovým hřištím, fotbalovým zápasům na stadionech a surfování.

Dovolená v Portugalsku, to jsou pamětihodnosti všech epoch lidstva jako na dlani. Kdo by odolal více než 300 slunečným dnů v roce a odpočinku na 90 kilometrů dlouhém pobřeží Atlantského oceánu? Praia da Rocha v Algarve splní všechny vaše představy, dokonce se zde každoročně koná turnaj ve fotbale tzv. Mundialito. Nesmíte minout hlavní město Lisabon. Jen tak spatříte památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, Belémskou věž a klášter řádu sv. Jeronýma. Navštivte božské Portugalsko kdykoliv během roku a vraťte se do časů známého mořeplavce Vasco de Gama.

Rekreační domy v Portugalsku

 

Kde se nacházejí rekreační domy v Portugalsku?

Rekreační domy NOVASOL najdete na celém území Portugalska, především v blízkosti pobřeží Atlantského oceánu. V nabídce jsou rekreační domy v Algarve, metropolích Lisabonu či Portu i na ostrově Madeiře.

Jaké mají rekreační domy v Portugalsku vybavení?

Všechny portugalské rekreační objekty NOVASOL slouží k běžnému obývání, disponují proto kompletním vybavením od pohodlných lůžek v ložnici přes zařízenou kuchyň až po sociální zařízení. Interiéry, použité materiály, nábytek či přístroje se samozřejmě liší v závislosti na stáří, velikosti, typu a cenové úrovni domu. Další rozdíly se objevují ve venkovním vybavení (zahrada, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě v Portugalsku?

Záleží na tom, ve kterém ročním období se do Portugalska, které patří k nejvyhledávanějším destinacím, chystáte. Největší zájem je o pobyty v průběhu letních prázdnin – pokud chcete mít největší výběr rekreačních objektů, neváhejte a objednávejte již na podzim předcházejícího roku.

Jak probíhá předání rekreačního domu v Portugalsku k užívání?

Ubytovací doklad uvádí, kdy se lze do rekreačního objektu v Portugalsku nastěhovat a kdy ho opustit. Není-li uvedeno jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas kontaktovat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v dohodnutou dobu příjezdu. Někdy je nutné kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).