C
| Editor
(First published: )

Nezapomenutelná dovolená v Portugalsku

Toužíte po nadčasovém odpočinku, který vás zavede do skutečného ráje na zemi? Oddejte se radovánkám na dovolené v Alentejo a uskutečněte svůj dávný sen. NOVASOL představuje nádherné rekreační domy Alentejo, které splní požadavky nejnáročnějšího turisty. Olivové háje, vinice, cypřiše, eukalypty, pšeničná pole a zvlněné kopce jsou typickým obrázkem krajiny. Půvabný region se táhne jižně od Rio Tejo až k severnímu pohoří v Algarve. Setkáte se s korkovými plážemi, zemědělskými statky, ruinami římských hradů, malebnými vesničkami, nevšední přírodou a dechberoucími plážemi. Kroky turistů vyhledávají impozantní opevněná města Elvas a Évora. Za povšimnutí stojí Serpa, Moura a Mértola.

Ukotvěte v pěkných rekreačních chatách, dovolená a pobyt v Portugalsku

Největším drahokamem regionu je proslulá Évora. Město v jižním Portugalsko je klenotem, jehož historické jádro je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se 130 kilometrů od Lisabonu. Zachovalé jádro města, opevnění a památky pocházejí snad ze všech epoch lidstva, romantická zákoutí a stylové restaurace, se postarají o svěží tep dovolené v Alentejo. Ochutnejte venkovskou atmosféru Alentejo ve vesnicích Monsaraz a Marvao. Poslechněte si tradiční polyfonní pěvecké skupiny, které jsou zvyklostí také na Sardinii a Korsice. V mramorových městech Estremoz a Vila Vicosa spatříte mramorové lomy a delikatesní perly architektury. Toulejte se mimořádně romantickou krajinou anebo ji pokořte na horském kole.

Vložte své štěstí do pohodlí apartmánů Portugalska

Milujete přírodu? Podívejte se do přírodního parku Serra de São Mamede, kde uvidíte překrásné divy přírody, faunu i flóru. Tato oblast byla osídlena již v pravěku, stačí se o tom přesvědčit na vlastní oči a prohlédnout si skalní rytiny v horách rytířů a Louções. Nisa, Castelo de Vide, Marváo, Portalegre a Alter do Cháo tvoří na severovýchodě tzv. Cestu hradů. Letní radovánky si dopřejete, ve Vila Nova de Milfontes, které leží 20 kilometrů jižně od Porto Covo. Toto letovisko je bez pochyb hvězdou. Bílé uličky města, zámek z 16. století a výhledy na ústí Rio Mira vás nenechají chladnými. Uchvátí vás dlouhá písečná pláž a výlety trajektem na překrásnou pláž Furnas. Rezervujte si rekreační domy v Portugalsku ještě dnes!