Turisté milují lákadla Algarve

Destinace plná slunce, moře a zábavy, to je dovolenková oblast Algarve. Ráj pro děti, mládež i seniory, sportovní nadšence i milovníky lenošení na pláži, to je jistý zážitek pro rekreaci v rekreačních domech v Portugalsku. Faro, Albufeira a Lagos splní vaše představy a touhy. Budete obdivovat kulturní dědictví, přírodu a tančit můžete až do rána. Atrakci číslo jedna představuje, město, Faro. Najdete v něm stavby z dob římských, arabských i portugalských. Jistě vás zaujmou černobílé chodníky starého města. Okolní ostrůvky slibují úžasný pohled, zároveň jsou přírodní rezervací. Římské hradby, hlavní náměstí, katedrála z 13. století, biskupský palác, Městské archeologické muzeum, kostel Panny Marie Karmské, sochy a kaple tvoří ideální atmosféru. Písečná pláž se nachází sedm kilometrů od města.

Odpočiňte si v pěkných rekreačních chatách, dovolená a pobyt v Portugalsku

Historické monumenty najdete i v Lagos. Sochy, první evropský trh s otroky, kostel zasvěcený Panně Marii, kostel Igreja do António, impozantní budovy z časů zámořských objevů, pevnost Fortaleza Ponta da Bandeira patří k nejpůsobivějším atrakcím města. Malé klidné pláže působí romanticky. Koupání dominuje na plážích Camilo,Batata, Dona Ana anebo Pinhao. Surfovat a užívat vodní lyže lze na Meia Praia. Albufreia v Algarve je proslulá báječným ubytováním v Portugalsku s výhledy na moře. Restaurace, bary, fontánky, zeleň a místa k odpočinku vytvoří klidné i divoké chvíle pohody na dovolené. Hlavní ulice Avenida Francisco Sá carneiro je zasvěcena barům, klubům a diskotékám. Staré město najdete na nábřeží, i zde to žije. Vodní radovánky a slunce užijete na plážích Praia dos Barcos, Sao Rafael anebo Praia da Oura.

Zajistěte si pohodlí v apartmánech Portugalska

Prohlídce třiceti sedmi kostelů v Taviře prostě neodoláte. Klenotem je Misericórdica a Palácio de Galeria. Kolem města kostelů je rozšířeno rybářství. Písečnou pláž jako z pohádky naleznete na ostrově Ilha de Tavira. V restauracích si objednejte místní specialitu, Bacalhau, zapečenou tresku. Vše zapijte chutným vínem z regionu Alentejo. Poblíž malé vísky Sagres narazíte na dva mysy Cabo da S. Vicente a Ponta de Sagres. Potěšíte se výhledy na moře a skalnaté pobřeží. Pohledem se pokocháte na 25 druhů volně rostoucích orchidejí. I zde se báječně osvěžíte v teplém moři. Také v Silves poznáte historické divy, čisté písečné pláže a zábavní vodní parky. Po dlouhém putování jistě oceníte komfort rekreačních domech v Portugalsku.