Do Algarve se zakoukáte na první pohled!

Nejjižnější oblast slunného Portugalska patří Algarve. Nejenže je tato lokalita krásná, ale především nejlepší pro letní dovolenou v rekreačních domech v Portugalsku. Region s hlavní městem Faro má rozlohu 4995 kilometrů čtverečných. Žije zde asi 458 000 obyvatel. Beze sporu můžeme tvrdit, že se jedná o hlavní turistickou část země. I přes četné změny obyvatel, Féničany, Kartágince, Římany, Vizigóty a Maury, se vlády uchopili v první polovině 13. století opět Portugalci. Díky zámořským objevům Algarve vzkvétalo a stalo se bohatou částí země. Dnes se platí eurem. Oblast je rozdělena do 16 částí.

Okouzlete se ubytováním v soukromí Portugalska, pobyt v Portugalsku

Při návštěvě narazíte na kopce, údolí, písečné pláže, zátoky, skalnaté útesy i vápencové jeskyně. Přírodní rezervace Ria Formosa je neznámější. Najdete zde stovky druhů ptáků a fíkovníky, mandlovníky či kaštany. Hlavním městem a přímořským letoviskem je Faro. Oceníte Praia de Faro, památky i diskotéky. Atraktivní je i Lagos se svými historickými šperky, pohádkovými plážemi a nočním životem. O krok pozadu nestojí ani Abufreira. Upoutá svým hradem, výbornými službami a plážemi Praia de Balaia, Praia de Castelo a Praia de Maria Luisa. Zaskočit musíte i do města kostelů Tavira. U města Sagres poznáte divoký mys Cabo da Sao Vincente. V Monchique nasajete vůni přírody a vyšplháte na nejvyšší horu Fóiu. Po výborné večeři s rybou na talíři rádi zalehnete do rekreačních domů v Portugalsku.

Pohodlí v apartmánech jistě potěší

Rezervujte si rekreační domy v Portugalsku právě teď. Jižní a západní strana Algarve je obehnána Atlantským oceánem. Severní část sousedí s regionem Atenejo, proslaveným výrobou vín. Východ patří řece Guadiana, která odděluje oblast od španělské Andalusie. Nejvyšší horou je Fóia. Měří 902 metrů. Kopcovitá krajina dominuje pěknou přírodou, plážemi. Tento region se pyšní naprosto precizním klimatem. Teplé proudy z Afriky dopřávají oblasti teploty i přes 35 stupňů Celsia. V zimě nepočítejte s mrazy. Rtuť teploměru klesá na 15 stupňů Celsia. Voda se chlubí příjemnými 23 stupni. Když k tomu přidáte svěží vánek z Atlantiku, v Algarve se pěkně osvěžíte i v parných prázdninových měsících.