Jak si otevřít cestu k apartmánům Portugalska?

Rezervujte si rekreační domy v Portugalsku od NOVASOL a prožijte luxusní rodinnou dovolenou v Portugalsku! Tento stát leží na jihozápadě Evropy, rozprostírá se na jedné šestině Pyrenejského poloostrova a náleží k němu Madeira i Azory. V Portugalsku žije přes 10 milionů obyvatel, hlavním městem je Lisabon a platí se zde Eury. Turisté z celého světa vyrážejí za ochutnávkou senzačního portského vína, prohlídkou Belémské věže i kláštera řádu sv. Jeronýma v Lisabonu a odpočinkem na písečných plážích Costa de Prata. Děti nadchne zábava ve vodních parcích a radovánky na pláži Praia da Rocha v Algarve. Kroky výletníků vedou do pohoří Serra da Estrela, kde mohou provozovat cykloturistiku, adrenalinové sporty i pěší turistiku. Noční život patří hudebním večerům a diskotékám. Písečné pláže, skalnaté pobřeží, býčí zápasy, lidové slavnosti a památky UNESCO, nic z toho vám nesmí uniknout!

Co vás čeká a nemine v rekreačních domech Portugalska?

Nejkrásnější rekreační domy v Portugalsku od NOVASOL se nachází v nejžádanějších lokalitách. Ať už se rozhodnete pro rekreaci v Alentejo, Algarve, Lisabonu, Portu anebo na Costa de Prata, vždy budete spokojeni. Region Alentejo se rozprostírá při řece Tejo a hlavním městem je nezkrotná Évora. Krajina pšeničných polí, dlouhých vinic, cesmínů, eukalyptů, olivových hájů, korkových dubů a nádherných pláží Costa Vicentina vám nedá spát. Algarve patří k nejnavštěvovanějším regionům země. Nacházejí se zde písečné koberce a teplé moře. Resorty Lagos, Faro anebo Albufeira vás dostanou na kolena. Romantika přístavů, nakupování, noční život, atrakce pro děti, pláže Camilo, Dona Ana či Batata, to je Algarve. Perlou mezi všemi je Costa de Prata, ráj surfařů a milovníků přírody. Vodní sporty, výlety lodí, jezdectví i noční rej vám nesmí proklouznout mezi prsty! V Lisabonu a Portu se nabažíte památek zapsaných na seznam UNESCO a ochutnáte lenošení na pláži. Centrální část země vám představí venkovské usedlosti a historické drahokamy. Na dovolené v Portugalsku poznáte i město Coimbra a poutní místo Fátima.

Jak získat výhody Portugalska od NOVASOL?

Otevřete si knihu báječných konceptů od NOVASOL a získejte ubytování u moře v Portugalsku s parádními výhodami. Pronájem rekreačních domů v Portugalsku v nabídce all inclusive splní všechny vaše představy. Vyrážíte na dovolenou se svým domácím miláčkem? Stačí se zaměřit na kolonku s označením PET či PET FRIENDLY. Pobyt s malými členy rodiny není zrovna odpočinek v pravém slova smyslu, proto si ho zpestřete nekuřáckým apartmánem se zahradním nábytkem PLUS a bezprostředním přístupem k moři. Chystáte se do této země částečně za prací? Rozhodněte se pro luxusní vilu s internetem PLUS v centru Lisabonu anebo Porta. Zaměřte se na domy v blízkosti golfových hřišť a zábavních parků, jen tak si užijete smíchu a sportovního nadšení.

Kdy na dovolenou do Portugalska?

Myslíte si, že si zasloužíte komfort rekreačních domů Portugalska také v chladnějších měsících roku? Objednejte si dovolenou v Portugalsku a oslavte Nový rok stylově! Vybírejte z báječných pronájmů, které se pyšní panoramatickým výhledem na moře a mají vlastní bazén. Co více si přát?

Jak vám pomůžeme na dovolené v Portugalsku?

Láká vás vůně dálek a šumění Atlantského oceánu, ale bojíte se dalekého cestování? S NOVASOL nemusíte mít žádné obavy. Pokud se během vašeho pobytu vyskytnou nějaké otázky k ubytování Portugalska, můžete se informovat u majitele či správce budovy. Nezastihnete-li správce ani majitele objektu, je čas obrátit se na servisní kanceláře NOVASOL. Od pondělí do pátku 09:00-19:00, v sobotu 09:00-20:00 a v neděli 09:00-19:00 lze kontaktovat na telefonu 0045 97 97 57 57 hlavní servisní kancelář v Dánsku. Důvěřujete-li českým specialistům, obraťte se na telefonní linku +420 222 311 175 v Praze. Čeští odborníci jsou vám k dispozici po celý týden 09:00-20:00 anebo na e-mailu NOVASOL@NOVASOL.cz!

Jaké sporty hrají na dovolené v Portugalsku prim?

Na dovolené v Portugalsku se můžete věnovat nejrůznějším outdoorovým aktivitám a vodním sportům. Úžasné podmínky pro surfování jsou na Peniche, Figueira da Foz, Sarges, Lagos či Ericeira. Určitě vás omámí i windsurfing, vodní lyžování a potápění. Vnitrozemské oblasti nabízejí skvělé příležitosti pro jízdu na kajaku a kánoi. Paragliding je situován na pohoří Serra da Estrela či Serra do Socorro. Golfovému šílenství podlehnete v Algarve, Lisabonu, Óbidos či Stúbal. U rekreačních domech Portugalska lze jezdit na koni, a to zejména v Algarve a Alentejo. Mezi nejzajímavější turistické oblasti patří Parque National da Peneda-Geres a Montesinho. Pěší turistika, cyklistika po značených i neznačených trasách nemá chybičku! Pokud se vám zasteskne po koupání a delfíní show, navštivte s dětmi Zoomarine Algarve, Aquashow Park v Quarteira, Krazy Word Algarve.

Co spatříte na dovolené v Portugalsku?

Klenoty světového dědictví, přírodní zajímavosti a cenné druhy fauny a flory. Budete zasvěceni do kulturních tradic a náboženských zvyků. Levné pronájmy Portugalska se nacházejí u skvostů architektury, proto vám nesmí uniknout Lisabon s Belémskou věží, klášterem řádu sv. Jeronýma, katedrálou Sé, kostelem a klášterem Matky Boží. V Portu se vám představí, věž Torre dos Clérigos, buržoazní domy, křivolaké uličky a kostel sv. Vavřince. Coimbra vévodí katedrálou Sé Velha, Sé Nova a kostelem Santa Cruz. Braga upoutá kostelem Bom Jesus do Monte, ke kterému vede poutní cesta. Na dovolené v Portugalsku se zúčastníte jarního Open de Portugal de Golfe, jehož místo se každoročně mění, Feira Nacional da Agricultura, zemědělských trhů s tancem a býčími zápasy v Santarému. Mladé generace zaujme Sao Pedro, červnový pouliční festival anebo Festa Gualterianas, třídenní slavnost v Guimaraes.

Jak poznat historii díky apartmánům Portugalska?

Komfortní rekreační domy v Portugalsku se nacházejí u dechberoucích historických klenotů. Věděli jste, že první osidlování začalo s příchodem iberských kmenů před 5 – 6 tisíci lety? Iberové po sobě zanechali megality, menhiry a dolmeny. Následně se v zemi objevili Féničané, Kartaginci a Keltové. Roku 139 dobyli stát Římané a po nich barbarské kmeny. V roce 711 se moci ujali Arabové. Prvním portugalským králem se stal Alfonso Henriques. Univerzitu v Coimbře založil král Dinis. Zajímavá je éra zámořských objevů díky Bartomomeu Diasovi a Vasco de Gama. Pod vládou Manuela I. se dařilo obchodu s kořením a vznikají fantastické stavby. V roce 1807 vstupuje na půdu země Napoleon a dochází k podpisu dohody z Fontainebleau. První republika vedená Teófiliem Bragou vznikla roku 1910. Následně se moci ujímá Salazar, který prosazuje hodnoty Boha, rodiny a práce. Dnes je stát členem EU. Dovolená v Portugalsku na vás dýchne všemi etapami dějin!

Proč je dovolená v Portugalsku plná slunce?

Západní a jižní hranice země omývá Atlantský oceán, který s sebou přináší dokonalé klima pro strávení rodinné dovolené v Portugalsku. Pokud se rozhodnete cestovat do této země, zaujme vás klidný venkov, písečné zátoky, vysoká pohoří i členitá krajina. Nachází se zde jediný národní park, 11 přírodních parků a 8 přírodních rezervací. NP Peneda Geres, rezervace Porto Santo, Bucaco a Serra da Estrella skrývají nekonečné přírodní bohatství. Projdete se bukovými, dubovými a korkovými lesy, spatříte lišky, jeleny i divoká prasata. Jižní část země ohromí olivovníky, mandlovníky a pomerančovníky. Útulné apartmány jsou posety u pláží Portugalska. Překrásnými písečnými koberci se může pochlubit Algarve a Lisabon. Za zmínku stojí pláž Galé u Albufeiry a dokonalost mysu Sagres. Mezi městy Lagos a Faro najdete opravdové skvosty vhodné ke koupání i surfování. Algarve vám nabízí Praia da Marinha, Dona Ana, Praia dos Barcos či Praia da Rocha. Kolem Lisabonu lze využít pláže Portinho da Arrábida, Guincho, Meco i Troja.

Znáte celní předpisy spojené s dovolenou v Portugalsku?

Jste-li občanem ČR, postačí vám k vycestování platný cestovní pas anebo občanský průkaz. Plánujete-li dovolenou v Portugalsku vlastním automobilem, nezapomeňte na dodržování místních pravidel silničního provozu. Povinnost zapnutí záchranných pásů, hladina alkoholu v krvi 0, 5 promile, to jsou jasné priority. Nejvyšší povolená rychlost ve městech činí 50 km/hod, na silnicích je nutné dodržet 90 km/hod a na dálnicích se nesmí překročit 120 km/hod, jinak zaplatíte na místě pokutu. Dálnice jsou v dobrém stavu, počítejte s placenými úseky. Benzínové pumpy se nacházejí v osídlených oblastech, pokud cestujete do odlehlejší lokality, na benzínku narazíte jen zřídka. Raději si vždy natankujte plnou nádrž!

Proč je dovolená v Portugalsku plná zábavy?

Naplánujte si sportovní rekreaci, rodinný pobyt anebo romantickou dovolenou v Portugalsku a poznejte sílu této země. Na každém kroku vás ohromí historické poklady i kulturní dění. Poslechnete si typickou hudbu a naučíte se tradiční tance. Seznámíte se s poutními místy a spatříte býčí zápasy. Portugalci jsou vstřícní a veselí. Dodržují dávné zvyky, žijí v poklidu a neprahnou po vymoženostech moderní doby. Jakmile vás omrzí horké slunce a lenošení na pláži, vydejte se po stopách historických perel, přírodních magnetů či archeologických nalezišť. Upoutají stavby gotiky, středověké pevnosti a hrady. Určitě vyzkoušejte kvalitu místních restaurací nabízejících plody moře, polévky, králičí a kuřecí speciality, klobásy, sýry z kozího mléka a rýžové nákypy. Vše doplňte portským vínem a v luxusních apartmánech Portugalska si užívejte pohled na západ slunce v objetí své lásky!