Portugalsko na dosah ruky

Západní část Pyrenejského poloostrova patří krásnému státu s nevšedními památkami a kulturou Portugalsku. Sousedí se Španělskem. Západ a jih je omýván vodami Atlantského oceánu. K tomuto státu náleží i souostroví Azory a Madeira. Dovolená v rekreačních domech v Portugalsku zde nemá chybu. Hlavním městem je Lisabon a nejvyšší vrchol Ponta do Pico měřící 2 351 metrů nad mořem. Převládá zde katolické náboženství. Měnou je Euro. Název státu pochází z římského Portus Cale. Země se stala domovem Féničanů, Keltů, Řeků, Kartáginců, Římanů i Arabů. Ve 14 a 15. Století se začalo Portugalsko rozvíjet díky svým zámořským objevům. Severní a západní podnebí je oceánské, na jihu subtropické. Průměrná červencová teplota dosahuje na 20 – 24 stupňů Celsia a zimní teploty klesají na 9 – 12 stupňů Celsia.

Rekreační domy v Portugalsku

Sever, střed a východ země jsou pokryty horami Serra de Nogueira, Serra do Gerez, Serra de Marao a Serra Estrela. Na jihu se nachází pahorkatina Alentejo. Jihozápadně leží Serra de Monchique. Západ patří nížinám a skalnatému pobřeží. Největšími řekami jsou Tejo, Douro a Guadiana. Najdete na nich velké množství kaskádových přehrad. Lisabon, Porto, Braga , Guimaraes a Coimbra jsou největší města Portugalska. Nejznámější rekreační oblastí je Algarve. Nikdo nepochybuje o výskytu nádherných zátok a pláží vhodných ke koupání. Ideální letní radovánky zde fungují pouze dva měsíce v roce, a to na jihu v červenci a srpnu. Atlantský oceán dokáže být divoký a zrádný. Dovolená v Portugalsku Vás jen tak neomrzí.

Pronajměte si rekreační vily v Portugalsku

Rozhodujícím faktorem pro rekreaci v tomto zajímavém státě, je hojný výskyt kulturních a přírodních památek zapsaných v dědictví UNESCO. Historická část měst Guimaraes, krajina s paláci a zahradami Sintra, Lisabon s klášterem sv. Jeronýma a věží Belém, město Évora, klášter Alcobaca, historická oblast Porta a klášterní komplex Tomar řadíme mezi perly. Ani přírodní divy nejsou zanedbatelné. Vinařská oblast Alto Douro, skalní malby, vavřínový les na ostrově Madeira a Azorské ostrovy uchvátí četnými úkazy. Ochutnejte i caldo verde, polévku, nasolenou tresku bacalhau, ryby a mořské plody, bife, plátek opečeného masa a oblíbený čaj, kávu, víno a pivo. Sklenka Aguardente, pálenky, zakončí pestré dny v rekreačních domech v Portugalsku.