Rádi byste na dovolenou do Portugalska?

Prohlédněte si celoroční pronájmy od NOVASOL a už vás nic nezastaví! Sluncem prolitý stát leží na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní části Evropy. Hlavním městem je divukrásný Lisabon a mluví se zde portugalsky. Počet obyvatel převyšuje 10 milionů a měnou je Euro. Na dovolené v Portugalsku se setkáte s nádhernými městy, jako jsou Porto, Braga, Coimbra či Évora. Ani na vteřinu nebudete pochybovat o dokonalosti písečných pláží Algarve a lisabonského pobřeží. Pokud budete mít chuť, naučíte se surfování! Komfort pocítíte nejen v apartmánech Portugalska s vlastním bazénem, ale i v restauracích nabízejících místní delikatesy a především portské víno. Manuelská architektura, fotbalové a býčí zápasy, smutná píseň fado, zámořské objevy, dušené kuře s omáčkou i kachlíky azulejos, dobrodružná duše, to vše je pro Portugalce typické! Věděli jste, že k Portugalsku náleží i souostroví Madeira a Azory?

Kam na dovolenou do Portugalska?

Sbalte kufry a vyrazte na rodinnou dovolenou do Portugalska! Vřele vás uvítají nejnavštěvovanější lokality Alentejo, Costa de Prata, Algarve, Porto i Lisabon. Cyklostezky, nekonečné písečné pláže, diskotéky a vily u moře Portugalska vás čekají v Alentejo. Jižní část země vás nadchne olivovými háji, korkovými duby i rozsáhlými vinicemi. Nacházejí se zde přehrady, středověké vesničky, přírodní parky i město Évora s Římským chrámem a gotickou katedrálou. Algarve je bez pochyby skvostem letních radovánek. Lagos, Faro či Albufeira osloví písečnými plážemi, nakupováním a nočním životem. Střední Portugalsko splní přání všem milovníkům prastarých památek a lenošení na pláži. Na vlastní oči spatříte univerzitu Coimbra, poutní místo Fátima, katedrálu Sé a pevnost sv. Jiří v Lisabonu. Sever země potěší městem Porto, řekou Douro, vinicemi, koupáním i bujarým nočním životem. Kostely, kláštery, hrady, muzea a báječné surfování vás uhrane na Costa de Prata.

Znáte výhody Portugalska?

Jakmile si otevřete knihu prázdninových pronájmů Portugalska, spatříte výhody a bonusy od NOVASOL! Ničím nerušenou rodinnou dovolenou v Portugalsku pocítíte v nekuřáckých objektech s internetem PLUS. Sledujte apartmány v bezprostřední blízkosti pláže Portugalska a naplánujte svým blízkým dokonalé vodní radovánky. Long term rental, to je výhodné ubytování při delším pobytu v zemi. Miniprázdniny, last minute i libovolný den příjezdu vás naladí na vlnu spokojenosti. Ani rekreace se psem není nemožná! Zbystřete u kolonky s označením psa, PET! Rádi byste ubytování s vlastním bazénem a panoramatickým výhledem na moře či hory? S NOVASOL nikdy nešlápnete vedle!

V čem jsou rekreační domy Portugalska jedinečné?

Na dovolené v Portugalsku lze provozovat nesčetné druhy sportovních aktivit, proto vám přijdou vhod letní domy v blízkosti sportovišť a pláží. V dosahu rekreačních domů jsou rovněž golfová hřiště Portugalska. Líbánky anebo romantické výročí s 20% slevou nesmí uniknout zamilovaným párům. Rodiče malých dětí ocení nekuřácké prostory, vlastní bazén s lehátky a slunečníkem. Jen si představte, jak lenošíte v komfortním letním bytě s krbovými kamny, internetem, televizí, pračkou, myčkou a saunou? Když ke všemu přidáte unikátní výhled na památky Lisabonu, Porta anebo Bragy, nemůžete odolat! Mrkněte se do vyhledavače prázdninových pronájmů od NOVASOL a naplánujte si rodinný odpočinek kdykoliv během roku!

Kde najdete pomoc na dovolené v Portugalsku?

Už se nemůžete dočkat dovolené v Portugalsku, ale bojíte možných nepříjemností s ubytováním? S NOVASOL se vyřeší všechny možné problémy a otázky ohledně pronájmů Portugalska jako mávnutím kouzelného proutku. Jakmile budete něco potřebovat, stačí kontaktovat majitele anebo správce nemovitosti. K dispozici máte také zákaznickou centrálu v Dánsku od pondělí do pátku a v neděli 09:00-19:00 či v sobotu 09:00-20:00 na telefonu 0045 97 97 57 57. V případě, že důvěřujete české pobočce NOVASOL, spojte se s ní od pondělí do pátku na telefonním čísle +420 222 311 715 anebo e-mailem NOVASOL@NOVASOL.cz! Nebojte se naše oborníky o svých potížích informovat, jen tak se budou služby NOVASOL neustále vyzlepšovat!

Jak sportovat na dovolené v Portugalsku?

Vyzkoušejte vodní sporty, cyklistiku, pěší turistiku, paragliding, golf i jízdu na koni. Dovolená v Portugalsku je nejvíce spojena s koupáním v Atlantském oceánu a s golfem. Nachází se zde třetí nejstarší golfový klub v kontinentální Evropě, Oporto. Další golfová hřiště najdete v okolí měst Lisabon, Óbidos, Stúbal a Estoril. Vrcholky hor Serra da Estrela přejí pěší turistice, jízdě na kole i paraglidingu. Rájem surfování je Costa de Prata. Windsurfing, potápění, jízda na vodních lyžích i koupání je doménou celého pobřeží. Řeky Mondega i Cávada jsou vhodné pro jízdu na kánoi a kajaku. Mezi nejlepší vodní a zábavní parky patří Zoomarine Algarve, Slide a Splasch – Water Slide Park v Lagoa anebo Aqualand Algarve!

Co dělat poblíž rekreačních domů Portugalska?

Jen kousek od Costa de Prata leží nádherný Lisabon s klášterem řádu sv. Jeronýma, Belémskou věží, centrem města Baixa, hradem sv. Jiří a čtvrtí Alfama. V Portu spatříte památky čtvrti Ribeira, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Braga ohromí, Torre de Menagem, dvěma paláci a kavárnou Brasileira. Jen kousek od Bragy leží Bom Jesus do Monte, kostel se schodištěm dlouhým 116 metrů. Město Coimbra se pyšní majestátnou univerzitou s obrovskou knihovnou Biblioteca Joanina. Jedinečnost skrývá manuelský klášter Batalha. Évora dominuje římskou památkou Templo Romano, Beja hradní věží z 13. století a Faro Cidade Velha s opevněním z 9. století. ubytování v Portugalsku je situováno kolem významných památek historie, u kterých se konají tradiční slavnosti, hudební večery a divadelní představení.

Proč je dovolená v Portugalsku žhavým želízkem v ohni?

Když se řekne dovolená v Portugalsku, vybavíte si jistě dlouhé písečné pláže a surfování. Jenže tato divukrásná země toho nabízí mnohem více. Kulturní dění, prastaré tradice, náboženské svátky, hudební scéna i literatura vám nesmí uniknout. Portugalci milují posezení v hospůdkách a bujaré rozhovory u portského vína. Večery jsou zpestřeny hudebními vystoupeními s tradičním pojetím písně fado. Tyto nostalgické songy proslavila zpěvačka Amálie Rodrigues. Setkáte se zde i s folkem, hip-hopem a africkými rytmy kuduro. Nejznámějším dramatikem byl Gil Vicente, který napsal epos Lusovci. Ve dvacátém století se proslavil básník Fernando Pessoa a nositelem Nobelovy ceny za literaturu se stal José Saramago. Poblíž chalup Portugalska se konají býčí zápasy, které však nekončí usmrcením zvířete, proto jsou populární a nebezpečné. Během celého roku jsou v plném proudu náboženské slavnosti, protože Portugalci jsou silně věřícím národem.

Kde jsou nejkrásnější pláže Portugalska?

Přepychové Portugalske pláže v Costa de Prata najdeme v Algarve a kolem Lisabonu. Algarve nabízí dlouhé písečné pláže i romantické miniatury s magickými skalisky. Praia da Marinha byla oceněna dokonce Zlatou vlajkou. Úžasné lenošení a koupání slibují Dona Ana, Praia da Rocha, IIha de Travira či Praia dos Barcos. Lisabonské pobřeží dominuje plážemi se zlatým pískem a mnoho z nich je oceněno Modrou vlajkou. Portinho da Arrábida, Guincho, Praia da Cabana do Pescador a Tamariz mají šmrnc. Madeira ohromí plážemi s černým pískem a koupáním v lávových bazénech. V každém případě musíte poznat zdejší přírodu a útulné chalupy Portugalska. Serra da Estrela je chráněnou oblastí aktivní v letních i zimních měsících. Zima patří lyžování a zbytek roku pěší turistice. Parque Nacional da Peneda-Gerês ukrývá přítomnost dávných národů v podobě menhirů a hrobek. V Rio Formosa žijí vzácné druhy endemitů. Dlouhé túry přes Montesinho překonají vaše představy. Cestou potkáte kovářské dílny, dubové lesy, kaštanovníky a naskytne se vám unikátní výhled z údolí na řeku Douro.

Co víte o dovolené v Portugalsku?

Chystáte se na rodinnou dovolenou do Portugalska a nevíte, co s sebou přibalit? Nezapomeňte na cestovní pas či občanský průkaz, ale i na řidičský a technický průkaz či zelenou kartu vozidla. Český řidičský průkaz je platný i v Portugalsku. V žádném případě se nevzdalujte od svých zavazadel a příručních tašek a nenechávejte bez dohledu cenné věci volně na sedadlech. Nevystavujte drahé věci na veřejnosti a automobil vždy pečlivě zamkněte. Určitě s sebou nenoste větší obnos peněz a doklady. Vždy u sebe mějte fotokopii dokladů totožnosti. Před cestou k apartmánům Portugalska pamatujte na to, že musíte dodržovat platné silniční předpisy a zákony dané země. Je zakázáno držení pepřového spreje a kouření ve veřejných prostorách. Některé úseky dálnic jsou zpoplatněny.

Kdy se vydat na rodinnou dovolenou do Portugalska?

K luxusním vilám u moře v Costa de Prata se můžete vydat kdykoliv během roku, protože zde panuje mírné oceánské, subtropické středomořské podnebí. Přímořské oblasti se pyšní teplotami atakující 40 °C. Pokud budete mít možnost, podívejte se do věhlasných měst Lisabon, Porto, Coimbra či Braga. Někteří turisté vyhledávají příjemné klima panující v horských pásmech Serra da Estrela anebo jižní pahorkatině Alentejo. Dovolená v Portugalsku zaujme především koupáním v Atlantském oceánu, windsurfingem a surfováním. Turisté vyhledávají tento stát i kvůli komfortním golfovým hřištím. Romantické duše a milovníci historie potěší stavby postavené v různých architektonických slozích, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Portugalsko si vás získá vřelým přivítáním svých obyvatel, ale i chutnou gastronomií, delikatesními víny a nočním životem.

Portugalsko – země kultury a lásky

Před návštěvou kouzleného a láskou k Bohu nabitého Portugalska byste se měli seznámit s místními zvyky a tradicemi. Prostě si přečtěte, co vás zde čeká. Začít můžete tradiční hudbou, tancem, býčími zápasy i poutními místy. Přeneste do zóny klidu a pohody nejen v pohodlí rekreačních domů. Osvěžte své smysly a poznávejte zajímavou minulost i přítomnost.

Tento národ miluje hudbu a tanec. Jakmile zavítáte na koncert hudebního stylu fado, u skleničky vína se příjemně pobavíte. Bary, restaurace i hospůdky jsou ideálním místem pro kytaristy hrající na dvanáctistrunný nástroj. Melancholické texty o lásce, víře a soudnosti známe i od slavné zpěvačky Amálie Rodrigues. Velmi atraktivní je portugalský folk, ale i pop, hip hop a africké rytmy kuduro.

Otevřete se pohodlí apartmánů

Portugalci patří mezi literární národy. Asi nejznámější dramatik byl Gil Vicente. Jistě znáte i epos Lusovci. Hitem dvacátého století se stala tvorba básníka Fernanda Pessoa. Nositel Nobelovy ceny za literaturu José Saramago je světoznámý spisovatel. I tento národ uctívá býčí zápasy, jen s tím rozdílem, že býk není na konci zabit. O nebezpečí se snad nemusíme zmiňovat.

I v Portugalsku slaví studenti jako u nás. Tradiční ceremonie, Semana académica, podléhá slavicím, průvodům a dobrému pití. Není třeba dodávat, že jsou Portugalci ohromně pobožný národ. Proto se zde slaví svátky svatých po celý rok. Únor patří karnevalům a jaro květinovým slavnostem. Léto přeje býčím zápasům, sportu, tanci a hudbě. V tomto státě se vždy výborně pobavíte.

Odhoďte své problémy v chatách Portugalska

Vánoce jsou slaveny 24. Prosince. Menu zahajuje vařená treska se zeleninou a deserty. Lidé se chlubí překrásnými betlémy. Symbolem Vánoc je hořící dubové polínko. Nový rok se slaví bujaře velkým ohňostrojem. Velký pátek, Velikonoce značí největší zdejší svátek. V této zemi se snoubí mnoho kultur, fénická, řecká, římská, arabská, keltská i kartaginská. Máte se tedy na co těšit!

Kultura je spjata s pestrými zámořskými objevy. Určitě si také oblíbíte zdobenou keramiku pocházející z hrnčířských dílen. V červnu poznáte, na festě Santos Popularech, lidové zvyky a tance. Třešničku na dortu představují gotické katedrály, kostely, templářské hrady, maurské paláce a královské zámky. Rekreační byty Portugalska jsou pro vás připraveny v celé své parádě!