search

Dovolená v Lisabonu

Perla architektury jako na dlani

Připadá vám dovolená v Portugalsku jako sen? S NOVASOL máte obrovskou šanci na jeho splnění. Oddejte se mimořádné krajině, kulturním klenotům, dávným tradicím a koupání v moři! Ideální podmínky pro strávení přepychové rekreace máte v letních domech Lisabon. Město mnoha kontrastů, které se pyšní světově proslulými památkami, vás zcela pohltí. Hlavní město Portugalska se dělí na 24 městských částí. Nejvýznamnější je Alfama, nejstarší lisabonská čtvrť. Turisté se zajímají o část Baixa, centrum města, Bairro Alto, horní čtvrť s bary, kavárnami a knihkupectvími. Belém leží na západě města a pyšní se dvěma perlami zapsanými na seznam kulturního dědictví UNESCO – klášter svatého Jeronýma Belémská věž.

Dovolená v Lisabonu

V apartmánech si dokonale odpočinete

Obdivujte skvosty města, hrad svatého Jiří, který se tyčí v lisabonské čtvrti Alfama. Nejstarší část pevnosti pochází asi z roku 1300. Katedrála Sé je propojením prvků románské, gotické i barokní architektury a dominuje křížovou chodbou. Klášter Sao Vicente de Fora je přepychová renesanční stavba. Prohlédněte si Diamantový dům, kostel sv. Rocha, kostel a klášter Matky boží anebo synagogu. Fantastické zážitky a svěží tep dovolené vám vykouzlí rekreační domy v Portugalsku! Neměli byste minout The Discoveries Monument, památník postavený k 500. výročí úmrtí krále Jindřicha Mořeplavce. Leží při severním břehu řeky Tejo. Podívejte se do býčí arény Campo Pequeno postavené v roce 1892. Navštivte park Eduardo VII., oceanárium a ZOO. Prozkoumejte okolí Lisabonu, které je neméně přitažlivé.

Dovolená v Lisabonu

Konečně mimořádné domy Portugalska

Estoril a Cascais patří k portugalské riviéře. Najdete zde kasina, luxus a vůni bohatých. Těšte se na nakupování a prvotřídní restaurace. Na pláži Guincho s vysokými vlnami se vyřádí milovníci surfování. Zámky, hrady, kláštery a zahrady, to je perla jménem Sintra. Mafra ohromí impozantním památníkem, Palacio Nacional de Mafra. Lisabon leží na pravém břehu řeky Tajo, která ústí do Atlantského oceánu. Město se pyšní mnoha mosty – největší je Ponte 25 de Abril. Snad nikoho nepřekvapí oblíbenost fotbalu, ale také golfu a vodních sportů. Procházejte se po dlážděných ulicích, nasávejte zdejší atmosféru a večer si odpočiňte v rekreačních domech v Portugalsku!

Rekreační domy v Portugalsku