search

Dovolená na Madeiře

Madeira – portugalský květ v Atlantském oceánu

Proč zrovna dovolená Madeira?

Exotika, překrásná flora, sopka Pico, Ruivo, zajímavá historie mořeplavby i pláže jako z pohádky. Portugalský ostrov leží v Atlantském oceánu a žije na něm přes 271 500 obyvatel. Hlavním městem je Funchal pyšnící se pěknými stavbami různých epoch lidstva. Rekreační domy Madeiry uchvátí celoroční dostupností, velmi působivé jsou novoroční oslavy s gigantickým ohňostrojem. Nesmíme zapomenout na lahodná vína i osvěžující tep přírody. Ani v zimě teplota neklesá pod 18 stupňů Celsia, milovníci jara si přijdou na své. Zdejší krajina nepostrádá sopečné hory, květiny, členitost, tajemnou mlhu, vavřínové lesy i stáda volně pasoucích se krav. Užijte si kouzelné rekreační domy v PortugalskuLetní dovolená Madeira láká pláží Praia Formosa, která je kamenitá s černým pískem. Luxus, komfort, turistická vybavenosti i magická místa činí relaxaci na tomto ostrově přitažlivou. 

Jaké je ubytování Madeira od NOVASOL?

Lidé z celé Evropy prahnou po dovolené na Madeiře díky komfortním rekreačním domům. Není divu, vždyť jsou situovány do nitra panenské přírody. Pokud si rezervujte apartmány Madeira přímo u moře, potěšíte se romantickými výhledy, a navíc to budete mít jen kousíček k Atlantskému oceánu. Dle libosti můžete využívat koncept libovolného dne příjezdu, 20 % slevy DUO balíčku a výhody internet a zahradní nábytek PLUS. Většina pronájmů se pyšní pěknou terasou, parkovištěm na pozemku, moderním vybavením, zahradním grilem i golfovým hřištěm v dosahu několika kilometrů. V každém případě oceníte také pomoc od servisních kanceláří Dánska a České republiky. Když se vám něco nebude zdát, vytočte telefonní číslo pražské pobočky +420 222 311 715. 

Zarezervujte si včas své ubytování v Portugalsku.

Jak na Radovánky na dovolené na Madeiře?

Turisté si oblíbili dovolenou na Madeiře díky divukrásné přírodě, která evokuje ke sportovním aktivitám. Procházky po levádách čili stezkách kolem zavlažovacích kanálů, potápění v podmořské rezervaci při pobřeží Garajau, golf, nakupování suvenýrů, jako jsou čepice z ovčí vlny, víno, proutěné produkty, lávové šperky či parfémy jsou na programu dne. Výletníci milují koupání v lávových bazénech v obci Porto Moniz. Koupání je situováno na pláží Prainha, kde vás uhrane černý písek, a to u vesnice Seixal či u ostrova Ponta de Säo Lourenco. Za zmínku stojí uměle vytvořené pláže Madeiry s pískem dovezeným až z Afriky. Jsou to písečné koberce v Calheta a Machicu. Teplé večery a noci se nesou v duchu diskoték, koncertů i návštěvy kasina u hotelu Pestana Casino Park. Připravte se na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou v Portugalsku.

Jsou u apartmánů Madeiry poklady přírody a historie?

Na to můžete vzít jed, stejně jako na první zmínky o Madeiře ve starých námořních mapách z roku 1325. Půvabný ostrov, který znamená v portugalštině dřevo, navštívil roku 1478 Kryštof Kolumbus. V 16. století bylo místo likvidováno piráty. Patřilo Španělům, Britům a nakonec Portugalcům. Romantická dovolená Madeira, to je návštěva hlavního města Funcal s vilkami, pěknými domky s výhledem na moře, kostely, vysutá lanovka, botanická zahrada, poutní místo Nossa Senhora de Monte s hrobem císaře Karla I. a tematický park s tropickou florou. Santana ohromí autentickou atmosférou a pěkným skanzenem se zajímavými domečky. V Ponta do Pargo vás nadchne překrásný maják a unikátní výhled na moře. Rekreační domy Madeira vás zavedou až k Porto Santo, právě zde si vychutnáte nejkrásnější písečné pláže. Rekreační domy v Portugalsku jsou pro vás cestou do ráje!

Co vědět o dovolené v Madeiře?

Pokud se rozhodnete vily u moře Madeiry, zkontrolujte si platnost cestovního pasu anebo občanského průkazu. Vízum není opravdu nutné. Nejlepší je spojení letadlem. Trasa povede z Prahy do Lisabonu či Porta a pak na samotný ostrov. Když už budete v Lisabonu, dopřejte si jeho malou prohlídku, stojí to za to. Na Madeiře přistanete na letišti Santa Cataria ve městě Santa Cruz. Rekreační domy v Portugalsku se postarají o vaše pohodlí! Doba letu z Lisabonu na ostrov trvá asi hodinu a půl. Z letiště se na místo určení dopravíte taxíkem, autobusem anebo vypůjčeným vozem. Milovníci přírody ocení návštěvu Sao Vincente a sopečné jeskyně, nostalgie na vás dýchne ve skanzenu Santana, věřící upoutá poutní místo Monte s kostelem Panny Marie a socha Krista ve vesničce Ponta do Garajau. Neváhejte a poznejte, co znamená slovo relaxační dovolená Madeira od NOVASOL.