C
| Editor
(First published: )

Úžasná dovolená v Portugalsku

Máte chuť na opravdovou letní dovolenou v Portu? Vyrazte do prázdninových domů Porto a máte o zábavu postaráno. Své vnitřní baterky dobijete na krásném pobřeží Atlantského oceánu a své oko potěšíte historickým jádrem města. Koupání, vodní sporty, turistika, jízda na kole i golf vykouzlí ideální podmínky rodinné rekreace. Rozhodněte se pro sever Portugalska a těšte se na nevyzpytatelnou přírodu, nádherné pláže, architektonické skvosty, výtečné portské víno, kulinářské dobroty a zábavu v nočních klubech i na pouličních festivalech. Poblíž řeky Douro se vám otevřou nové obzory, ale i putování po středověkých vesničkách, kolem vinic a majestátných hor.

Zasvěťte svůj pobyt rekreačním domům

Milujete koupání a lenošení na pláži? V oblasti Costa Verde si užijete všeho dostatečně. Výjimečný turistický resort se rozkládá severně od Porta. Počítejte s božskými plážemi, které uspokojí milovníky plavání, windsurfingu, potápěče, rybáře i surfaře. Espinho a Póvoa de Varzim se pyšní golfovými hřišti a kasiny. Zajímavosti nabízejí i menší města, Canidelo, Miramar a Madalena. Zbožňuje rajské přírodní scenérie? Nenechte si ujít žulové skalní útvary Les Calanques De Piana poblíž městečka Piana nad zálivem Porto. Roku 1983 byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Skaliska načervenalé barvy dosahují výšky 250 – 300 metrů. Vaše kroky povedou k velkolepé přímořské hoře, Capo D´Orto, která dominuje nad údolím řeky Speluncy. Ukořistěte nejlepší ceny luxusních vil Itálie a prožijte dovolenou v Portu na míru svých požadavků!

Naplánujte si ubytování v soukromí Portugalska

V malebné horské vesničce Évisa, která se nachází mezi soutěskami, si užijete nefalšované podívané na kaštanový les. Rybářské království Girolata ohromí i zarputilé romantiky svou janovskou strážní věží ze 17. století. Své kouzlo má městečko Cargése a pyšní se bujnou historií. Přírodní rezervace Scandola je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Národní park Peneda-Geres se nachází při hranici se Španělskem. Magii města Braga ihned podlehnete. Vede jím poutní cesta i historická lanovka ke kostelu Bom Jesus do Monte. Leží poblíž národního parku Geres. V údolí Douro Valley se pokocháte výhledy na krajinu s vinicemi, útesy a plážemi. Počítejte s četnými sportovními aktivitami. Pohodlí vám zajistí mnohé rekreační domy v Portugalsku, do kterých se budete stále vracet.