Pronájem apartmánů a bytů v Portugalsku

Komfortní apartmány v Portugalsku u moře si zamilujete

Čím vás oslní dovolená v Portugalsku?

V poslední době si lidé zamilovali Portugalsko. Není divu. Vždyť je tak nedotčené a ohromí zajímavou historií. K největším lákadlům však patří nekonečně dlouhé písečné pláže, divoké vlny Atlantského oceánu ideální pro surfování, luxusní golfová hřiště, panenská příroda a drahokamy architektury. Jakmile vsadíte na dovolenou v Portugalsku, které se nachází na konci jihozápadního cípu světadílu v západním dílu Pyrenejského ostrova, budete omámeni všudypřítomnou magickou atmosférou. K zemi patří souostroví Azory a Madeira. Snad každý zná fotbalistu Cristiana Ronalda, mořeplavce Vasco de Gama i zpěvačku Amálii Rodriguesovou. Ihned vás uchvátí komfortní apartmány Portugalska od NOVASOL, ale především slunce zapadající do moře, delikatesní káva, mořské produkty, nejlepší evropské klima, značková vína, portské víno, bochánky z pudinku Tělo boží a přírodní park Sintra s palácem Pena. Tato země je proslulá smutnými písněmi fado, surfováním, nočním životem, tramvajovými spoji a sobotními trhy.

Kam se podívat na dovolené v Portugalsku?

Jako první byste měli zamířit do hlavního města Lisabon. Centrální čtvrtě jsou zaplaveny architektonickými drahokamy, galeriemi, muzei a milými obchůdky v úzkých uličkách. Ze všech stran uslyšíte melancholické písně fado. Belém je v Lisabonu a osloví impozantním klášterem sv. Jeronýma. Poblíž lisabonských parků je Park národů vytvořený pro Expo 98. Najdete v něm oceanárium s více než 25 000 druhy mořských živočichů a rostlin. Kroky turistů míří do Algarve, nejjižnější části státu, kde se nacházejí divukrásné pláže a golfová hřiště. Botanická klenotnice Portugalska, Madeira, je centrem vodních sportů, koupání, potápění a horolezectví. Útulné chalupy Portugalska leží poblíž řeky Douro, kolem níž se vinou vinice a údolí. Není divu, že je oblast kolébkou portského vína. Lokalita je poseta lázeňskými komplexy. Romantická dovolená v Portugalsku se odehrává ve městě Porto. Nechybí noční život, pěkné kavárny i barokní stavby. Vesnička Alentejo uhrane středověkými hrady, korkovými duby, olivovníky a lidovými tradicemi.

Co vidět u apartmánů Portugalska?

Za zmínku stojí také věhlasná portugalská svatyně Fátima, její krásy ocení věřící turisté. Pomodlí se v kostele zasvěceném Panně Marii. Poutě se zde konají 13. 5. a 13. 10. a v den posledního zjevení Panny Marie. Třetí největší město země je pověstné Universidade de Coimbra, nejstarší universitou ve státě. Alcobaca, městečko zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, zahrnuje cisterciácké opatství z 12. století, jehož centrem je klášter Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Příjemné ubytování Portugalsko oceníte především na Algarve. Zde jsou pláže Portugalska jako z pohádky. Lze vyzdvihnout Praia da Marinha a Praia Dona Ana, jež jsou obklopeny skalními dominantami. Jsou ideální pro romantickou rekreaci. Nejdelší písečné koberce najdete na Madeiře, Meia Praia a Porto Santo. Vyzkoušejte zde surfování, kiting, paddleboarding i potápění. Milovníci surfování se vrhnou do vln na plážích Nazaré a Guincho. Západní pobřeží Algarve i Alentejo má přezdívku květinové a nachází se zde pouze příroda a pláže.