Rekreační domy v Portugalsku

Rodinná dovolená v Portugalsku

Proč zavítat do rekreačních domů Portugalska?

Přemýšlíte o exotické rekreaci v Evropě? Vyzkoušejte dovolenou v Portugalsku od NOVASOL. Nabažíte se sluníčka, teplých vln Atlantského oceánu a poznáte dominanty přírody i architektury.

Vydejte se na dovolenou do Algarve za sportem, magickými památkami historie anebo za přírodními divy! Určitě už se vám sbíhají sliny na výborné portské víno a láká vás vůně zámořských objevů. Vždyť Portugalci patří ke slavným objevitelům. Jejich odvážné srdce poznáte již při vstupu do země, ke které náleží i souostroví Azory a Madeira.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Prvotřídním lákadlem Portugalska jsou dlouhé písečné koberce Algarve, Alentejo i lisabonské riviéry. Rozhodněte se pro parádní odpočinek u moře, provozujte vodní sporty, bavte se při poslechu místní hudby fado a navštivte slavná města Lisabon, Porto, Coimbra či Braga skrývající památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku
  • Pobřežní části země patří mezi slunečné a suché. Dovolená v Portugalsku je nezapomenutelným zážitkem.

Kam na dovolenou do Portugalska?

Nádherné Portugalsko je nejzápadnějším evropským státem dělícím se na 7 provincií a 2 autonomní oblasti. Velkou popularitu si získalo Algarve, Alentejo, Porto, Lisabon a centrální část země. Mnozí výletníci prahnou po poznání květinového ostrova Madeira.

Na dovolené v Portugalsku spatříte pohoří Serra da Estrela, které je vhodné pro turistiku, cyklistiku a lyžování. Pobřeží si oblíbili surfaři a písčité pláže zase rodiny s malými dětmi. Srdcem centrální lokality je Coimbra. Lisabonská riviéra pohlcuje přepychová letoviska, tyrkysové moře i skalnaté útesy.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Populárním cílem turistů je hlavní město Lisabon i mys Cabo da Roca. Alentejo se pyšní městem Évora a tradičním obrázkem portugalského venkova. Rekreační domy v Costa de Prata obklopují pomerančovníky i mandlovníky. Zlatým hřebem letních rekreací je dovolená v Algarve. Naleznete zde pláže s bílým pískem se skvělou kvalitou vody. Sever země patří smyslnému Portu, hradům, zámkům, autentickým vesničkám a vinicím.

Jaké slevy Portugalska jsou in?

Rádi byste cestovali s dětmi na dovolenou do Portugalska? Rezervujte si velký rekreační nekuřácký dům, kde se vejde hned několik rodin. Po ruce máte dostatečné množství zahradního nábytku a možnost využití balíčku internet PLUS.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Mladí lidé ocení lenošení v domě na pláži, coby kamenem dohodil od koupání a vodních radostí. Nejnáročnější turisté neodolají letním domům s vlastním bazénem vířivkou i saunou. Díky konceptu Miniprázdniny a libovolnému dnu příjezdu si užijete chvíle zaslouženého odpočinku kdykoliv se vám zachce. Určitě nesmíme zapomenout na výhody Portugalska last minute! Milovníci domácích miláčků si rychle oblíbí rekreaci se psem v chalupách označených PET. Rádi byste strávili v Portugalsku více než měsíc? V tom případě se zaměřte na koncept Long term rental a získejte 20% slevu pro vaši dovolenou v Portugalsku!

Kde jsou nejkrásnější pláže Portugalska?

Jen si představte, jak s dětmi dovádíte na písečných plážích Portugalska v Costa de Prata Praia da Marinha, Dona Ana či Praia da Rocha, které jsou hvězdami mezi všemi! Rezervujte si rekreační dům v Algarve v nabídce all inclusive. Nekuřácký prostor, parkování na ulici, terasa, zahrada, gril, golfové hřiště v dosahu pár kilometrů a samozřejmě vlastní bazén a lehátka k tomu! Pakliže prahnete po letní dovolené v Portugalsku alespoň na tři měsíce, oceníte 15% slevu na pobyt a vybavení v podobě pračky, sušičky, moderně řešené kuchyně a internetu zdarma. Darujte si pod stromeček dokonalou relaxaci v apartmánu s výhledem na moře či hory. Ráno se buďte s vycházejícím sluncem a večer usínejte při pozorování jeho západu.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Znáte služby NOVASOL spojené s dovolenou v Portugalsku?

Nechte se inspirovat skvělými nabídkami od NOVASOL a dopřejte si rodinnou dovolenou v Portugalsku během července a srpna, kdy jsou prázdninové radosti v plném proudu. Pakliže se bojíte daleké cesty a možných nepříjemností s ubytováním Portugalska, věřte, že jsou odborníci s NOVASAL vždy nablízku. Naskytnou-li se jakékoliv otázky s pronájmem, kontaktujte správce či majitele nemovitosti. Nebudou-li k zastižení, obraťte se na hlavní servisní kancelář v Dánsku na telefonním čísle 0045 97 97 57 57 anebo se spojte s českými specialisty v Praze. Od pondělí do neděle jsou vám plně k dispozici na telefonním čísle +420 222 329 097. Využijte dlouholetých zkušeností NOVASOL a prožijte nejkrásnější dovolenou v Portugalsku ve svém životě!

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Jaké sporty vás čekají na dovolené v Portugalsku?

Na dovolené v Lisabonu vás osloví četné sportovní aktivity, kulturní dění i noční život. Díky potápění poznáte rozmanitost podmořského světa. Surfování vám nabídne neskutečnou svobodu a windsurfing vám vrátí vítr do plachet.

Milovníky zvířat potěší jízda na koni krajinou Algarve a Alentejo. Levné pronájmy Portugalska se nacházejí v bezprostřední blízkosti cyklistických a turistických tras. Brouzdejte podél lisabonského pobřeží anebo se vrhněte k nejvyšším vrcholkům hor. Ve vnitrozemí si přijdou na své příznivci jízdy na kajaku a kánoe. Faunu a floru země spatříte kolem mohutných řek i klidnějších toků Mondega a Cávada.

Vyjížďka loďkou kolem vápencových útesů nasytí srdce romantiků. Portugalci jsou velikými fajnšmekry golfu. Není divu, že se zde nacházejí dokonalá golfová hřiště, zejména kolem Lisabonu i Madeiře.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Znáte největší divy dovolené v Portugalsku?

Rekreační domy ve středním Portugalsku lze pronajmout poblíž nádherných památek zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Unikátní přehlídku římských klenotů slibuje Braga, za zmínku stojí, Torre de Menagem i katedrála Sé. Jen pár kroků od města se tyčí Bom Jesus de Monte, poutní místo s monumentálním schodištěm.

V Portu se tyčí majestátná románská katedrála Sé a kostel Igreja do Carmo. Nejkrásnější čtvrtí Porta je Ribeira. Městečko Vila Nova de Gaia je klíčovým producentem portského vína a s Portem je spojena šesti mosty. Coimbra uchvátí starou univerzitou a dvěma kláštery. Kroky turistů vedou do kláštera Kristova řádu v Tomaru a k poutnímu místu ve Fátimě. Manuelskou architekturu připomíná klášter Batalha.

V Lisabonu spatříte Belémskou věž, klášter řádu sv. Jeronýma a projdete se překrásnou čtvrtí Baixa. Během celého roku se konají ve městech a vesnicích náboženské slavnosti, karnevaly, květinové oslavy a býčí zápasy.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Jak si užít dovolenou v Portugalsku?

Poznejte dějiny a povahu země! Název státu pochází z římského Portus Cale. Území bylo od roku 200 př. n. l. obsazeno Římany. Před nimi zde sídlili Féničané, Kelti, Řekové a Kartáginci. Později ovládli oblast Arabové. Během 15. století byla země v moci prince Jindřicha Mořeplavce, který byl průkopníkem zámořských objevů.

V roce 1755 proběhlo v Lisabonu ničivé zemětřesení. V roce 1808 byla země napadena Napoleonem a 5. října 1910 vznikla Portugalská republika. Nadvláda Oliveiry Salazara byla stresující, proto byl roku 1974 armádou svržen během Karafiátové revoluce. Dnes je stát členem EU. Rekreační domy v Costa de Prata vás zavedou do místních restaurací, kde si vychutnáte delikatesy z mořských plodů, králičího, kuřecího i vepřového masa. Musíte ochutnat uzenou i vařenou tresku, pokrmy dochucené bylinkami a olivovým olejem.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Jsou byty v Portugalsku poblíž přírodních krás?

Na to se můžete spolehnout. Atraktivní rekreační domy v Alentejo jsou v blízké vzdálenosti písečných pláží Lisabonu i Algarve. Lisabonské písečné koberce mají skvělou kvalitu, proto jsou oceněny Modrou vlajkou.

Costa da Caparica, Guincho, Meco či Adraga vám nedají spát. V Algarve se zaměřte na Praia da Marinha, Meia Praia, Praia de Odeceixe i Praia da Rocha. Příroda v zemi je pestrá až kontrastní. Severní část je nedotčená s horskými pásmy a malebnými vesničkami.

Jihovýchod slibuje přesun do exotiky a Madeira ohromí divukrásnou květenou. Nejvyšší horou je Ponta do Pico ležící na Azorech. Serra de Monchique najdete v Algarve, žijí zde jezevci, rysi i sovy. Zvědavé turisty zaujme skalnaté bludiště Algar Seco, labyrint jeskyní, mostů a chodeb. Rodinná dovolená v Portugalsku vás zavede na místa nezasažená rukou člověka. Těšte se na romantické opuštěné pláže i syrovou krásu země.

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Jak dorazit k chalupám Portugalska?

Prahnete po lenošení na písečné pláži a toužíte ochutnat golf v Portugalsku? Využijte hned několik způsobů dopravy. Nejvíce turistů dává přednost letecké přepravě. Bez pochyb je nejpohodlnější a také cenově přístupná. Doba letu z Prahy do Lisabonu je asi 3 a půl hodiny, což se jeví jako skvělý čas. Cestování autobusem a vlakem je náročné a s přestupy většinou ve Francii.

Svobodu a nový pohled na dovolenou v Portugalsku přináší přeprava vlastním automobilem. Asi třicetihodinová cesta má snad jedinou nevýhodu, počítejte s platbou dálničních poplatků v zemích, kterými budete projíždět, jako jsou Francie a Španělsko. Nezapomeňte si připravit řidičský průkaz, technický průkaz vozidla a zelenou kartu. Šťastnou cestu!

Rekreační domy a apartmány v Portugalsku

Jen pár kroků od aktivní dovolené v Portugalsku?

Jakmile spatříte nádhernou krajinu této země, budete jako omámeni. Cesmíny, korkové duby, citrusovníky i oleandry! Pokud budete mít štěstí, zpozorujete chameleona či orchideje! Na písečných plážích Dona Ana, Praia da Rocha a podél celého lisabonského pobřeží se vám dostane té největší péče. Costa de Prata vás zláká surfováním. Nachází se zde spousta surfařských škol pro všechny generace. Sílu přírody pocítíte při jízdě na koni krajinou Alentejo či Algarve.

Ve vodním parku Zoomarine Algarve spatříte show s delfíny a ve Slide a Splasch – Water Slide Park v Lagoa si užijete vodních radostí na tobogánech. Díky drahokamům architektury v Lisabonu, Portu či Coimbře se přenesete do vznešené minulosti. V restauracích okusíte chutné pokrmy z ryb, pastel de nata, polévky a portské víno! Rezervujte si rekreační domy v Portu ještě dnes!