Atrakce ve středním Portugalsku

C
| Editor
(First published: )

Prázdninové domy v Portugalsku

Milujete kontrasty přírody a dech středověkých měst? Nepohrdnete koupáním v moři a lenošením na pláži? Naplánujte si dovolenou ve středním Portugalsku a objevte fantastickou atmosféru. Zavítejte do prázdninových domů středního Portugalska a spatříte tisíce zajímavých míst. Ať už cestujete do velkých měst i malých vesniček, máte zelenou! Vybrat největší atrakce této oblasti není vůbec snadné. Všechna místa v sobě ukrývají něco tajemného a unikátního. Narazíte na archeologická naleziště, nekonečné dlouhé pláže, divokou přírody, nádherné útesy, vinice a olivové háje. Díky letním domům budete jen kousek od turisticky nejzajímavějších přírodních velikánů a historických skvostů.

Oslaďte si život v rekreačních chatách!

Klíčovým městem oblasti je nádherné město Coimbra, kde sídlí nejstarší univerzita portugalsky mluvícího světa, založena 1290, která byla zapsána na seznam UNESCO. Podívejte se na katedrálu Sé Velha postavenou v románském stylu v roce 1064. V katedrále Sé Nova se nachází překrásný oltář a dvojice vahran. Národní muzeum Machada de Castra vystavuje nejlepší díla portugalského sochaře Joaquima Machada de Castra. Neváhejte a objednejte si rekreační domy v Portugalsku právě teď! Střední Portugalsko je poseto populárními přímořskými letovisky. Nazaré je jedno z nejatraktivnějších a leží na pobřeží Silver, Costa Prata. Samotné město je složeno ze čtyř čtvrtí. Praia je nachází podél pláže, Living na vrchu útesu ve staré obci, Pederneira na kopci a Praia a Sítio jsou spojeny s Lazaré lanovou dráhou. Těšte se na koupání, surfování a rybaření.

Sáhněte po pěkných rekreačních domech Portugalska

Navštivte perly města Tomar, které bylo sídlem templářských rytířů v Portugalsku. Klášter Řádu Kristova, který vybudovali je součástí světového dědictví UNESCO. Na dovolené v tomto státě nesmíte zapomenout navštívit nejznámější katolické poutní místo, Fátima. Právě zde došlo ke zjevení Panny Marie nad dubem obklopeným sluneční září. V Óbidos, městě rozkládajícím se na kopci, vás upoutá nádherný zámek obehnaný hradbami. V obci se nachází slavný golfový areál nabízející maximální požitek ze hry. V pohoří Serra da Estrella s nejvyšším vrcholem Torre se nabažíte pěší turistiky, horolezectví i lyžování. Pronajměte si rekreační domy v Portugalsku a relaxujte jako praví králové!