Poznejte slavné atrakce Portugalska

Na namáhavé cestování rychle zapomenete, jakmile spatříte lákadla tohoto státu s velkolepou historií. Určitě oceníte i komfortní ubytování v Portugalsku na pobřeží. Hltejte jižanskou kulturu a spontánnost, stejně jako monumentální stavby a úžasné kulisy přírody.

Nejzajímavějším turistickým cílem je bez pochyby hlavní město Lisabon. Rozhodně uspokojí svými plážemi, v čele s Ericeirou, která je vhodná ke koupání i surfování. Mnohé historické stavby byly bohužel v roce 1755 zemětřesením téměř zničeny. Největší šperk, klášter Mosteiro dos Jerónimos, se naštěstí zachoval.

Slunci a léto blíž díky rekreačním bytům

V Lisabonu narazíte na hrobku Vascy de Gama, královské hrobky a Bélémskou věž, zapsanou v kulturním dědictví UNESCO. Torro de Belém i klášter jsou pro Portugalce symboly města. Děti potěší oceanárium, velikostně téměř největší v Evropě. Pánové si mohou prohlédnout fotbalový stadión Estádio da Luz. Cestujte po městě pomocí MHD, snadno, rychle, pohodlně.

Portugalsko, omývané vodami Atlantiku uchvátí svými přírodními, kulturními i historickými perlami. Druhé největší město země, Porto, je důležitým přístavem. Toulky po staré nábřežní čtvrti Ribeira, zapsané do kulturního dědictví UNESCO, si musíte vychutnat. Věž Clérigos, katedrála Sé a most Ludvíka I. patří mezi unikáty.  Ochutnávce vína nesmíte odolat. Parádní dostupnost zajišťuje jízda metrem.

Zakousněte se do pohody apartmánů Portugalska

Tento stát je protkán památkami zapsanými v UNESCO. Univerzitní město Évora zcela pohltí pozůstatky antického chrámu, středověkými hradbami a romantickými úzkými uličkami. Aquadukt, chrám Templo Romano, katedrála Sé anebo festival lidové kultury se postarají o velkou podívanou. Pěkný zážitek zajistí městečko Porto de Mós s hradem z 13. století. Sídlo portugalských králů, Sintra, připomene staré doby.

Za povšimnutý stojí Národní park Peneda-Geres. Lze ho projít pěšky, na koni i kajakem. Největší hory země, Serra da Estrela, nepostrádají malebné vesničky, úžasnou faunu a floru, parádní lyžování i značené turistické stezky. Grutas de Mira de Aire s jeskyněmi zaženou nudu. Dejte sbohem tuzemským radovánkám a vrhněte se na dovolenou v rekreačních chatách Portugalska.