Příroda Kvarnerský záliv

Různorodá příroda Kvarnerský záliv

Kvarnerský záliv zahrnuje členité chorvatské pobřeží, spoustu malebných ostrovů, ale také vysoké zalesněné hory. Staří Římané mu přezdívali Qua(ter)narius, tj. místo, kde se spojuje čtveřice světových stran. Kvarnerský záliv je místem, kam se nejezdí jednou, ale kam se jeho obdivovatelé neustále vracejí. Rodinná dovolená v Kvarnerském zálivu nadchne každého svojí výjmečností a možnostmi pro každého.

Ostrovy v Kvarnerském zálivu

Krása Kvarnerských ostrovů nás zlákala natolik, že chceme některé z nich představit podrobněji. Ostrov Krk je největším a nejnavštěvovanějším ostrovem Chorvatska. Oblíbenými destinacemi jsou stejnojmenné město Krk a Baška s nejhezčími písečními plážemi. Nejzajímavějším místem ostrova Cres je sladkovodní jezero Vransko jezero. Na ostrově Lošinj se pro změnu nachází lázeňské město, zde byla zřízena i první rezervace pro delfíny. Rab, ostrov s dvěma tvářemi - tvář šedého východu bez vegetace a tvář nádherně zeleného západu - vás bude lákat sluncem, čistým vzduchem a omamující vůní šalvěje a levandule. Ostrov Pag je znám svým sýrem, který se vyrábí z ovčího mléka, nebo i ručně vyroběnou krajkou, kterou lze obdivovat na folklorních festivalech. A pozor: Krk, Cres, Lošinj, Rab i Pag - zde všude si můžete pronajmout naše apartmány a prázdninové domy.

Pobřeží Kvarnerského zálivu

Pobřeží, kde se jako korálky navlékají živá turistická střediska, se často dělí na Opatijskou riviéru, Crikvenickou riviéru, Rijeku a pobřeží v okolí města Senj. Riviéra u města Opatija zahrnuje kromě samotného města celou řadu turistických středisek jako živý Lovran, klidná Mošćenička Draga, krásná Ika a kopcovité městečko Matulji. A podél celé Opatijské riviéry vede oblíbená promenáda lungo mare měřící 12 km. Rijeka je největším přístavním městem regionu a její proslulý karneval se klidně vyrovná tomu benátskému. Riviéra kolem města Crikvenica dlouhá 28 km nabízí kromě malebných měst Dramalj, Selce a Jadranovo kvalitní písečné a oblázkové pláže zvoucí ke koupání a opalování. Nikde jinde hory nejsou moři tak blízké jako na pobřeží u středověkého města Senj.

Kvarnerský záliv má hory

Budete-li si chtít odpočinout od moře a slunce a zároveň utéci od ruchu měst, stačí jen popojet kousek autem a vystoupat pěšky nebo na kole do blízkých hor Kvarneru. Ať již se rozhodnete pro pohoří Učka (Přírodní park Učka), Gorski Kotar (Národní park Risnjak), Velika Kapela nebo Velebit (Národní park Sjeverni Velebit), všude vás budou doprovázet lesy, příjemné podnebí a také fantastické výhledy. Nezapomeňte si tedy vzít do svého pronajatého prázdninového domu nebo apartmánu Kvarner turistickou obuv anebo horské kolo! Dovolená v Chorvatsku nabízí nezapomenutelné zážitky.