Kde je nejbližší lyžování v Rakousku?

Nejlepší Rakouská lyžařská střediska a skiareály 

Zimní radovánky nikdy neomrzí. V Rakousku umí lyžovat snad každé malé dítě. Není divu, nikdo si nestěžuje na nedostatek sněhu. Lyžování, snowboarding i sáňkování jsou pro Čecha dosažitelné, protože je tato země naším nejbližším aplským sousedem. Za oblíbená rakouská lyžařská střediska, ale dalo by se i říci, že přímo za nejlepší rakouská lyžařská střediska považujeme celou oblast Tyrolska např. Kitzbühel-Kirchberg, Zillertal 3000, nebo skiareál Ischglu. Dále lze za oblíbená lyžařská střediska v Rakousku považovat oblasti, Nassfeldu, nebo Saalbach-Hinterglemm, případně lze vybírat i ze skyareálů a letovisek Horního Rakouska kde můžete najít nejbližší rakouská střediska od našich hranic, potažmo příležitost na nejbližší lyžování v Rakousku. Ráj letních i zimních dovolených je jako stvořený pro výletníky všech věkových kategorií. Léto patří rekreaci u jezer Solné komory, dlouhým procházkám podél majestátných údolí a radovánkám v zábavních parcích. V Prátru si přijdou na své především děti a milovníci adrenalinu. Ubytování na horách s dětmi, to je příroda a čerstvý vzduch jako na dlani. V Salzburgu se narodil Wolfgang Amadeus Mozart, proto si prohlédnete jeho rodný dům. Zamíříte do zoologické zahrady, ochutnáte pivo a místní preclíky. Nezapomeňte okusit lahodné Mozartovy kuličky!

Jaké jsou lyžařské oblasti Rakousko?

Vyberte si jednu z devíti spolkových zemí a užívejte si chvíle volna na čerstvém vzduchu. V Dolním Rakousku to máte kousek do Vídně. Spatříte impozantní Alpy, města St. Pölten, Wachau a nádherné údolí Kamptal. Ozubnicovou dráhou vyjedete až na vrchol Schneeberg. V Horním Rakousku navštívíte jeskyni Mamutů pod ledovcem Dachstein, hrad Obernberg a zaskotačíte si v pirátské laguně Aquapulco v Bad Schallerbach. Hrad Hochosterwitz, město Klagenfurt u jezera Wörthersee a silnice Gold Eck patří největším lákadlům regionu. Salcbursko ohromí jeskyněmi Eisriesenwelt Werfen, jezerem Wolfgangsee a hradem Hohenwerfen. Ve Vídni se nabažíte nakupování a významných klenotů architektury. Zimní dovolená ve Štýrsku patří ledovci Dachstein a letní radovánky vás zavedou na svahy s vinnou révou. Určitě potěší lázeňské resorty Bad Waltersdorf, BadGleichenberg, Bad Radkersburg nebo Neumarkt im Steiermark. Asi nejznámější lyžařská oblast Rakouska je Tyrolsko, podívejte se do exkluzivních tyrolských lyžařských letovisek St. Anton a Kützbühel až po romantická údolí Pitztal nebo Ötztal. Známých lyžařských oblastí Rakouska je samozřejmě více např. pronájem chaty v rakouských Alpách vás zavede i do Voralberska, které upoutá Bodamským jezerem i ekologickým koupalištěm Mountain Beach v Montafonu.

Jaké jsou lyžařské areály Rakousko?

V lyžařských resortech si užijete dokonalé sněhové podmínky, ale s výhodami Rakouska od NOVASOL se vám zlepší nálada. Pro uspokojení vaší poptávky v kategorii lyžařské areály Rakousko, neváhejte a pronajměte si chalupu přímo na sjezdovce a ušetřete si čas i námahu při přesunu. V oblíbených lyžařských střediscích a horských oblastech Rakouska na vás čekají skvěle upravené běžecké stopy i sjezdovky. Nechybí lanovky a místa pro občerstvení. Pokud se rozhodnete pro letní pobyt, vsaďte na rekreační domy s výhledem na krajinu. Nesmí chybět zahradní nábytek PLUS, připojení k internetu, krb či krbová kamna a moderně vybavená kuchyně. Zamilovaní si mohou odskočit na prodloužený víkend do Vídně či Salzburgu. Poznejte perly historie na vlastní oči. Letní dovolená v Rakousku vám padne k nohám.

Znáte skiareály Rakousko?

Na dovolenou do Rakouska se můžete podívat kdykoliv během roku i formou prodlouženého víkendu. Lze vybírat z rybářských chat, horských chalup s panoramatickým výhledem na Alpy či luxusních apartmánů ve městech. Unikátní nabídku ztělesňuje rekreace pro dva s 20 % slevou. Je poměrně logické, že v kategorii “skiareály rakousko” je největší poptávka v zimě ale prozkoumejte tuto možnost podrobněji i v létě a zaměřte se např. na chalupy v blízkosti jízdáren a jiných zážitkových atrakcí, určitě budete příjemně překvapení jak široká je nabídka služeb v těchto rezortech i létě. Ubytování v rakouských lyžařských střediscích ve stínu velehor je v létě stejně tak romantické jako v zimě, jinak řečeno lyžařská střediska v Rakousku nemusí být výhradně jen o lyžování! Letní pohoda vás zavede do prázdninového pronájmu k jezeru, odkud uskutečníte zábavné výlety Horní Rakousko. Rodiny s malými dětmi sáhnou po nekuřáckém ubytování s internetem a milovníci čtyřnohých mazlíčků si nenechají ujít chalupy vhodné pro psy. V každém případě se můžete spolehnout na soukromí, klidné prostředí a čerstvý alpský vzduch.

Už je tady nejbližší lyžování v Rakousku

Parádní relaxace v Alpách se neobejde bez zábavy ve dne v noci. Nesmí chybět ani útulné chalupy Rakouska, které jsou pečlivě vybaveny krbem, podlahovým vytápěním a stylovým nábytkem. To vše i více můžete mít hned a téměř u hranic! NOVASOL ubytování vám zajistí komfort a pohodlí domova jak pro nejbližší lyžování v Rakousku, tak stejně tak i pokud se chcete jen nadýchat čerstvého vzduchu a užít si krásné rakouské přírody, protože jak se říká Horní Rakousko je co by kamenem dohodil! Bojíte se, že se vám nedostane maximální péče? Kontaktujte majitele či správce rekreačního objektu. Pokud nebudou k zastižení, vytočte telefonní číslo +43 512 344470 servisní kanceláře NOVASOL v Innsbrucku a svěřte zkušeným pracovníkům své otázky. Nebojte se kontaktovat specialisty na prázdninové pronájmy Evropy, jen tak se vaše situace rychle vyřeší a dojde ke zkvalitnění poskytovaných služeb. Pronájem chaty v rakouských Alpách není pouhý sen. Díky NOVASOL darujete své rodině bezproblémový pobyt v panenské přírodě.

Jak na lyžařská střediska v Rakousku?

Velkou atrakcí Rakouska jsou ozubnicové dráhy. Za zmínku stojí výlet na Schneeberg, který je vysoký 2 075 metrů. Putujte také malebným údolím Dyje a kolem vřesoviště Blockheide. Mrkněte se do Voralberska do pohoří Verwall k Arlberskému průsmyku a hoře Silvretta, která pokračuje až do Švýcarska. Ve Štýrsku se uvelebíte na sjezdovkách Schladming, Lachtal a Tauplitz. Okusíte víno Morrilon, Riesling, Tramín i Schilcher. V Salzburgu se budete věnovat pěší turistice a poznáte města Taxenbach, Zell am See, Pinzgau, Saalfelden i Krimml. V Tyrolsku najdete skvělá lyžařská střediska, jako jsou St. Anton, Ischgl, Sölden, Obergurgl. Pokud hledáte skutečně ta nejlepší lyžařská střediska v Rakousku, nesmíte minout ledovce Kaunertaler Gletscher, Pitztaler Gletscher, Stubaier Gletscher, Hintertuxer Gletscher a Tiefenbach-Rettenbach Gletscher. Ubytování v Rakousku v soukromí vás vyzývá i k raftingu, vodním sportům a koupání v jezerech. V parných letních dnech vás osvěží Attersee, Wolfgangsee, Millstättersee i Wörthersee.

Proč skiareály Rakousko?

Dopřejte si parádní lyžovačku a vstupte do rekreačních domů Rakouska s NOVASOL. Pobavíte se na sjezdovce, podíváte se do Vídně, Salzburgu či Lince a zúčastníte se kulturních i sportovních akcí. V lednu se koná Perchtenlauf, karnevalový průvod oznamující plesovou sezónu a také Salzburger Mozartwoche. V únoru je ples ve Vídeňské opeře a v březnu Frühlingsfestival ve Vídni.

Určitě vás neminou velikonoční trhy spojené s vystoupeními a hudbou. V červenci vás osloví Jazzfestival ve Wiesen a Salzburger Festspiele. Srpen patří Internationales Chopin Festival v klášteru Gaming a slavnostem sena. V říjnu se odehrává vinobraní a zima patří lyžařským soutěžím. Lyžování v Rakousku levně zaujme v Salcbursku, Korutanech i Tyrolsku. Ve Schladmingu se konají každoročně poháry v alpském lyžování.

Dovolená Rakousko a poznání historie?

Jakmile vstoupíte do této dechberocucí země, dýchne na vás vzrušující historie. Dějiny jsou úzce spjaty s rodem Habsburků, Wolfgangem Amadeem Mozartem, Franzem Schubertem i Johannem Straussem. Turisty z celého světa přitahují památky Vídně, Hofburg, dóm sv. Štěpána a Schönbrunn. Ihned 1. ledna se koná ve Vídeňském koncertním domě Wiener Musikverein. Skutečné poklady jsou zasazené také do Salzburgu, Hohensalcburská pevnost zámek Aigen a katedrála sv. Ruperta a Virgila patří k nejvýznamějším. Rakušané jsou konzervativní a velice si svých dějin a památek váží. Mají hluboké kořeny v křesťanství, proto se zde konají populární adventní koncerty. Ubytování na horách s dětmi vás osloví stejně jako rakouská kuchyně. Kdo by odolal vídeňskému telecímu řízku s opečeným bramborem, lahodnému guláši, horským sýrům, nudlové polévce s játrovými knedlíčky, čokoládovému dortu, jablečnému závinu s pudinkem a Mozartovým koulím?

Proč si oblíbíte lyžařské areály Rakousko?

Probuďte všechny své smysly a zdolejte majestátné vrcholy Alp v Rakousku. Kochejte se zelenými údolími, hučícími vodopády, šumícími potůčky a magickými lesy. Zavítejte do Liechtensteinklamm, nejhlubší soutěsky v Alpách. Leží v Salcbursku a nabízí průchody úzkými soutěskami ve skalách. Svou popularitu si drží i Krimmelské vodopády měřící skoro 400 metrů. V Solné komoře se nabažíte jeskyní pod Tennengebirge. Srdcem oblasti je město Hallstadt. Skutečnými drahokamy jsou jezera Rakouska, jako jsou Attersee, Bodensee, Mondsee, Millstättersee, Neusiedlersee, Ossiacher See, Traunsee, Weissensee a Wörthersee. Vejděte za krásou přírodního parku Thayatal v poddyjské oblasti. Jen pár kilometrů od českých hranic najdete Hohe Wand, lokalitu vápenců, která je dlouhá asi 10 kilometrů. Ubytování v Rakousku Alpy splní všechny vaše představy.

Jak najít lyžařské oblasti Rakousko?

Podívejte se na web NOVASOL a vytvořte si dovolenou v Rakousku na míru. Pokud přemýšlíte, jaký zvolit druh dopravy, rozhodněte se pro jízdu vlastním autem. Na výběr máte hned čtyři trasy. Nejatraktivnější je cesta po dálnici D1 z Prahy do Brna, kde lze sjet u Jihlavy a dát se směr Vídeň. Dále pokračujete přes Znojmo či Brno a na mikulovský hraniční přechod. Pro rekreaci v Horních Rakousech a Salzburgu se rozhodněte pro jízdu po mezinárodní silnici E55, která vede z Prahy přes České Budějovice, Linz a Salzburg. Tuto trasu lze využít i pro putování do Tyrolska. Do Tyrolska můžete jet také přes Německo, po dálnici na Plzeň a dále na Regensburg, Mnichov a Innsbruck. Rakouské dálnice jsou zpoplatněné. Dálniční známka stojí asi 7, 9 EUR. Pokud ji nemáte a policie vás odhalí, počítejte s pokutou 120 EUR. Pronájem chaty v rakouských Alpách i cestování do této země vás bude prostě bavit!

Populární lyžařská střediska v Rakousku

Ihned po příjezdu do Rakouska se zamilujete do tajemných Alp, které pojímají vápencovou oblast, Solnou komoru, masiv Dachstein, nejvyšší vrchol země Grossglockner, ledovec Pasterze. Četné cyklostezky najdete podél řeky Dunaj, kde se nacházejí i vodní elektrárny. Ukořistěte luxusní ubytování na horách poblíž křišťálově čistých jezer Solnohradska, Horního Rakouska i Štýrska. Zavítejte k největšímu stepnímu jezeru, slanému Neziderskému jezeru. V létě se nabažíte pěší turistiky, jízdy na kole a horolezectví. Určitě vás potěší letní lanové dráhy, které vás vyvezou až na vrcholy hor. V Rakousku se nacházejí četné hrady a zámky. V Innsbrucku narazíte na zámek Ambas, v Dolním Rakousku na hrad Artstetten, v Burgenlandsku se před vámi objeví hrad Forchtenstein a v Salcbursku hrad Hohenwerfen. Největší rakouský vodní hrad je Heidenreichetein.