search

Dovolená v Burgenland

Dovolená v rakouské zemi Burgenland

Třetí nejmenší rakouská spolková země Burgenlandsko se rozkládá podél východní hranice s Maďarskem. Hlavním správním městem je Eisenstadt. Přestože se nejedná o alpskou zemi, nabízí spoustu rekreačního vyžití jako turistiku, díky rovinatější krajině je ideální i pro cykloturistiku. Na severu země se nachází Neziderské jezero zařazené mezi světové dědictví UNESCO, které nabízí velké možnosti pro milovníky koupání, vodních sportů a aktivní dovolené. Burgenland je též nazýván slunečnou stranou Rakouska, ostatně jedná se o význačnou vinařskou oblast. Hlavní město Eisenstadt je spojeno s hudebním géniem Josephem Haydnem. Přestaňte snít a pronajměte si rekreační domy v Rakousku právě teď! S NOVASOL máte štěstí na dosah ruky!

Kde najdete ubytování v Burgenlandu

Rekreační domy a ubytování v Rakousku

Malebné Burgenlandsko je nejvýchodnější zemí v Rakousku s nížinným až s mírně zvlněným rázem krajiny pokrývajícím celou rakousko-maďarskou hranici. Na severu v Malé dunajské kotlině se nachází unikátní stepní Neziderské jezero, jež je největší vodní plochou v Rakousku a nedaleko od něj v oblasti Seewinkel leží nejnižší bod Rakouska. Na severozápadě se málo osídlená, zemědělská krajina zvedá do Litavských hor protnutých řekou Litavou, na jejichž svazích se pěstuje převážně víno. Zkuste ubytování v Rakousku, kam dokonce Alpy zasahují svým podhůřím. Tam se také z druhé strany zakusuje Šoproňský výběžek s maďarským historickým městem Šoproň. Jih země je mírně zvlněnou pahorkatinou tvořící část horního povodí Ráby.

Jak se dostat za dovolenou do Burgenlandska

Autem vede cesta z Čech tradičními cestami na Vídeň přes Znojmo, nebo Mikulov. Do Eisenstadtu a do Mattersburgu vede z Vídně dálnice A3. Ze severu k Neziderskému jezeru a k městu Neusiedel am See je vhodnější využít dálnici A6 z Vídně do Györu, která severní cíp jezera obchází. Ještě z Mattersburgu do Oberpullendorfu vede čtyyřproudovka až pod Šoproňský výběžek. I méně osídlená jižní část je protkána celkem hustou sítí silnic, na něž se dá dostat také z dálnice A2 do Grazu. Letadlem je cesta na dovolenou do Rakouska možná hustou sítí linek mezi pražským Letištěm Václava Havla a letištěm ve Vídni a také v Grazu.

Burgenland, země vhodná pro rodinnou aktivní dovolenou

Oblast národního parku Neusiedler See (Neziderského jezera) nabízí nesčetné možnosti rekreace, obvykle aktivního ražení. Samotné jezero je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO pro svou rostlinnou i živočišnou hojnost. Při procházkách, jízdě na kole nebo na koni můžete vychutnávat vodní hladinu obklopenou druhým nejdelším souvislým porostem rákosí v Evropě. Nad hlavou se vám budou prolétávat hejna ptactva, která zde hnízdí a vy si tak skutečně vychutnáte pobyt ve svém apartmánu. Burgenladskem, právem nazývaným také rájem cyklistů, vede 22 cyklotras, které lemuje 60 členských podniků kulinářské iniciativy Jižní Burgenland – kousek ráje. Mnoho tras je nenáročných pro rodinnou vyjížďku, ale některé vedou i přes kopce, které však snadno pokoří elektrokola. Tři trasy jsou takzvané vinařské. Doporučujeme využít lanové parky Sonnenland v Lutzmannsburgu a Stegerspark ve Stegersbachu. Získejte parádní letní rekreační domy v Rakousku za přátelské ceny a odpočívejte jako celebrity!

Rekreační domy v Burgenlandu, v rodišti Josepha Haydna

Ačkoliv je hlavním městem Burgenladska, jeví se Eisenstadt jako celkem malé město. Historii, která se od středověku týkala hlavně Habsburků, však má dost bohatou. V roce 1622 je vystřídala bohatá maďarská rodina Esterházyů, za jejíž vlády zde působil jako kapelník a sbormistr Joseph Haydn. Působili zde i Ludwig van Beethoven a Ferenz Liszt, který se nedaleko odtud narodil. Jako památku lze navštívit zámek po rodině Esterházy a také Haydnův dům ve vesnici Raiding s muzeem (také dějiště Lisztova festivalu). Z rekreačního domu v Rakousku, jižně od Eisenstadtu, lze navštívit mohutný hrad Bernstein, který v minulosti čelil obléhání od Tatarů, od Turků i od Uhrů. Dodnes hrad patří rodině Almásy a je přístupný návštěvníkům.

Pohádkové prázdniny v Burgenlandsku u Neziderského jezera

Rodiny s dětmi najdou u Neziderského jezera ideální místo pro trávení volných chvil v Pohádkovém parku (Familypark Neusiedlersee). Vyskytuje se zde celá řada pohyblivých atrakcí, v nichž se mohou projet, jako např. v dračí dráze, v drezíně v podobě vozu se senem, v kachní dráze nebo v želvím kolotoči. Děti starší čtyř let mohou využít horskou dráhu „Boží blesk“. Spousta překvapení na vás během prázdnin v Burgenlandu čeká v pohádkovém hradu Forchtenstein a pro změnu divoký západ lze zažít ve westernovém městečku Lucky Town. Trochu jinou zábavu nabízí lanové parky Sonnenland v Lutzmannsburgu a Stegerspark ve Stegersbachu s různými úrovněmi obtížností. Rekreační domy v Rakousku vás přenesou do pohádkové říše.