Chaty a chalupy v Rakousku

Stačí najít pronájem chaty v Alpách a vyrazit

Pronájem chaty na horách v Rakousku

Pokud hledáte dovolenou v zahraničí nedaleko od Česka avšak s krásným prostředím, přírodou, horami a kulturou, pak vás Rakousko nezklame. Rakousko je vnitrozemská republika. Leží ve střední Evropě a svým návštěvníkům nabízí nespočet možností rekreace, aktivního i pasivního odpočinku. Ať jsou vaším cílem věhlasné památky, historie země sport, jako je turistika nebo lyžování v Rakousku, neváhejte. Zvolte chaty a chalupy Rakousko jako destinaci vaší nejbližší dovolené. Pronájem chaty v rakouských Alpách Vám nabízí oblast protkanou cyklostezkami a zajistí Vám program pro celou rodinu i s dětmi. Sport a historie je fajn, vy ale hledáte něco víc? Romantickým duším nabízí Rakousko nádherné přírodní scenérie a panoramatické výhledy na krajinu. Udělejte si výlet do Salzburgu, toho nádherné města, a ochutnejte místní speciality. Klíč k tomu všemu je si vybrat pronájem chaty v Alpách aspoň na víkend.

Zajistěte si pronájem chaty v Rakousku a prozkoumejte místní regiony

Regionů je v Rakousku celá řada. Každá oblast má svou unikátní atmosféru, která každoročně láká tisíce turistů. Platí ale, že, ať si vyberete jakékoliv místo v Rakousku, budete nadšeni. Pronájem chaty v Rakousku je sám o sobě romantický počin díky malebnému prostředí, které můžete očekávat již v bezprostředním okolí. V létě si užijete například pěší túru údolím Dyje v regionu Waldviertel. Stejně tak koupání v jezerech Herrensee, Attersee, Traunsee a Wörthersee bude hotová pohádka. Za zmínku stojí i lanové parky, cyklistické stezky, horské vláčkodráhy, vysokohorská turistika a putování údolími Pitztal i Ötztal. Pronájem chaty v Alpách dává teprve smysl, pokud jste nadšenec snowboardingu nebo lyžování v Rakousku. Navštivte zimní Alpy a veleznámé středisko Zel am See a ve Štýrsku lyžařský resort Schladming při úpatí ledovce Dachstein, na kterém ostatně vede i mnoho známých letních tras a tras via ferrata.

Slevy na pronájem chaty v rakouských Alpách

Víte už, že by dovolená v Rakousku pro vás bylo to pravé, ale stále váháte. NOVASOL chce, aby si zážitek dopřál každý. Chcete vědět jak získat na chaty v Rakousku slevu? Pokud už v hlavě máte představu skalních masivů vsazených do panenské přírody, roubenky, azurové nebe, klidné hladiny jezer, nebo zasněžené vrcholky ledovce s připravenými sjezdovkami, kontaktujte naše obchodní oddělení a na případné slevy v kategorii chaty a chalupy Rakousko vás obratem upozorníme! Rádi vám pomůže se definitivně rozhodnout. Sleva z ceny na luxusní dovolenou nedaleko od Čech, přesto s výhodami světových rozměrů. Již není, nad čím se rozmýšlet. Odjeďte na zimní dovolenou v Alpách a pořádně si ji užijte! Oblíbeným trendem je si pronajmout horskou chatu poblíž stájí pro koně. Pokud se rozhodnete pro pronájem chaty v rakouských Alpách, domluvte si panoramatický výhled na hory z koňského hřbetu a můžete se těšit na neuvěřitelně čistý alpský vzduch. Na tuto kombinaci budete vzpomínat celý život!

Proč je pronájem chaty v Rakousku skvělý nápad?

Dovolená v Rakousku je ideální příležitost pro seznámení s mnohými památkami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Klenotem je Vídeň, kde se před více než 2000 lety rozléhalo keltské sídliště a římské město. Určitě vás zaujme i Semmeringská železnice o délce 41 km. Štýrský Hradec a Salzburg vás provedou nejvzácnějšími architektonickými poklady historie. Pronájem chaty v Rakousku vás zavede na místa světového formátu. Každý si výlet do Rakouska představuje jinak, osobním preferencím se však meze nekladou. Chtěli byste si vzít na dovolenou domácího mazlíčka? Žádný problém. Sledujte chaty a chalupy označené symboly psa. Chaty v Rakousku jsou také skvělou příležitostí pro silvestrovské pobyty na horách.

Realizujte s námi pronájem chalupy na horách a budeme vám neustále k dispozici

I když je všechno připraveno, jak má, dovolenou v Rakousku máte perfektně naplánovanou, vždy může přijít situace, se kterou jste napočítali. Pokud se budete chtít po dobu pronájmu chalupy na horách na něco zeptat, prosíme, obraťte se na správu, případně každá chata v Rakousku má svého majitele. Majitelé jsou milí a vždy rádi poradí. Pokud se vám situace nepodařila vyřešit, obraťte se na dánskou kancelář. Je dostupná vždy od pondělí do pátku a v neděli 9:00 – 19:00, v sobotu až do osmi hodin večer. Volejte na číslo 0045 97 9757 57. Stejně tak se můžete obrátit na pražskou kancelář, která je pro vás dostupná každý den od 9:00 do 20:00 na telefonu 420 222 329 097 anebo na e-mailu novasol@novasol.cz

Jaké vyžití a zábavu reprezentuje pronájem chaty na horách v rakouských Alpách?

Během zimní dovolené v Alpách s NOVASOL si můžete užít nejen levné lyžování v Rakousku a výborně připravené rakouské lyžařské resorty, ale i spoustu dalších atrakcí. Každá ledovcová ski aréna disponuje adrenalinovými sněhovými parky, kde se vyřádí zejména snowboardisté, okolí středisek je protkáno desítky kilometrů běžkařských tras s panoramatickými výhledy. Pronájem chaty na horách je dobrá volba i pro dovolenou s dětmi, pro které jsou zde připravené lyžařské školy a kurzy, kde se dítě rychle naučí základy, zatímco vy si můžete během výcviku v klidu zalyžovat. Každá lyžařská oblast nabízí bohaté relaxační zázemí v podobě wellness, krytých bazénů a akvaparků. Všudypřítomná alpská jezera skýtají v mrazech obrovské plochy pro bruslení. Zdatní sportovci mohou dokonce absolvovat vysokohorské túry v zimních Alpách v doprovodu náčelníka horské služby i bez něj.

Vyberte si z nabídky chaty a chalupy Rakousko a objevte tyto skvosty!

Že je Rakousko dominantou zimních radovánek, není žádná novinka. Chaty a chalupy v Rakousku jsou velice žádaná destinace, ale jaké konkrétní atrakce navštívit? V Dolním Rakousku spatříte impozantní Alpy, města St. Pölten, Wachau a nádherné údolí Kamptal. Ozubnicovou dráhou se snadno dostanete až na vrchol Schneeberg s nádherným panoramatickým výhledem. Abyste si toto stihli užít, doporučujeme si zajistit chatu k pronájmu aspoň na víkend. V Horním Rakousku navštívíte jeskyni Mamutů pod ledovcem Dachstein, hrad Obernberg a užijete si v pirátské laguně Aquapulco. K dalším lákadlům regionu patří rozhodně hrad Hochosterwitz, město Klagenfurt u jezera Wörthersee a silnice Gold Eck. Oblast Salcbursko imponuje jeskyněmi Eisriesenwelt Werfen, jezerem Wolfgangsee a hradem Hohenwerfen. Pronájem horské chaty v Rakousku vás však nelimituje jen na hory! Navštivte Vídeň a objevte unikátní klenoty historie a architektury. Rakušané patří ke konzervativním národům. Svých dějin a památek si velmi váží. Země má hluboké kořeny v křesťanství, proto se zde mimo jiné konají populární adventní koncerty.

Objevujte unikátní kulturu – díky pronájmu chaty v Rakousku

Přijeďte nahlédnout pod pokličku této fenomenální zemi. Najdete zde mnoho kulturních a architektonických skvostů. Nejcennější z nich jsou zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zajistěte si pronájem chaty v Rakousku a navštivte chrámy, kláštery, kostely a zámky i přírodní dědictví. Na architektuře je jasně vidět, jakou pestrou historii má Rakousko za sebou. Místní architektura skýtá důkazy umění od gotiky po resenanci, baroko, přelom 19. a 20. století až k nejmodernějším uměleckým počinům. V Salzburgu se setkáte s památkou Wolfganga Amadea Mozarta, fenomenálního hudebního skladatele, a půjdete po stopách hudebních virtuózu, jako je Johann Strausse, Joseph Haydn či Franz Schubert.

Pronájem chaty Rakousko - přímý kontakt s přírodou

Během dovolené v Rakousku budete obklopeni vskutku nádhernou vysokohorskou přírodou, kterou zdobí hory s majestátními třítisícovými vrcholky. Jako kontrast k zasněženým vrcholkům působí nespočet klidných jezer, divokých vodopádů a systémy jeskyní s vlastní unikátní atmosférou. Zajistěte si pronájem horské chaty v Rakousku. Alpy se rozléhají na třetině země a jsou rozdělené na tři národní parky - Hohe Tauern, Nockberge a Kalkalpen. Již více neváhejte a vyberte si z ubytování v kategorii “pronájem chaty Rakousko” a těšte se na okouzlující panoramata. Příroda v Rakouských Alpách se skládá hlavně ze smrkových lesů, horských luk a ve vyšších polohách z kosodřevin. Vedle klasické lesní zvěře se můžete setkat s typickou vysokohorskou faunou, jako jsou kamzíci nebo kozorožci. Nejvyšším vrcholem Rakouska je Grossglockner. Tyčí se do výšky 3 798 metrů a turisti na ni mohou vyjít po jedné ze značených tras. Horolezci mohou pak zvolit jednu z lanových cest.

Cesta autem k pronajaté chatě na horách

Cesta na dovolenou vlastním vozem se stává čím dál, tím populárnější, a to hlavně díky mobilitě a nezávislosti, kterou budete mít. Až na několik málo výjimek se ke všem NOVASOL rakouským chatám autem snadno dostanete. Pokud se tedy na chalupu chystáte do Rakouska autem, máme pro vás několik tipů ohledně rakouských předpisů. Stejně jako u nás platí, že řidič musí mít platný řidičský průkaz. Při jízdě na dálnici musí být vozidlo opatřeno dálniční známkou, a to na vnitřní straně předního skla. Již neplatné nálepky a plakety po zaplacení mýtního musí být odstraněny. Aby cesta k pronajaté chalupě na horách proběhla hladce, držte se následujících omezení: mimo obec max. 100 Km/h, na dálnici 130 km/h, v obci 50 km/h. Rakušané tolerují mírnou hladinu alkoholu v krvi. Jde o 0,5 promile, avšak každá překročení se tvrdě trestá peněžitou pokutou. Na soukromých pozemcích, tzn. v bezprostřední blízkosti rakouských chat a chalup doporučujeme obzvláště pomalou jízdu, můžete se zde setkat s omezením až na 10 km/h.

Pronájem chalupy na horách je možná začátek vaší nejlepší dovolené

Rakousko skýtá opravu nepřeberné množství atrakcí pro aktivní turisty, stejně tak ale i pro ty, kteří hledají relax, požitek, dále pro rodiny s dětmi i skupiny přátel. Pronájem chaty v Rakousku přinese každému to své. Obklopeni přírodou si užijí dovolenou, na kterou nikdy nezapomenou. Ať už si prohlížíte chaty pro rybáře v Rakousku nebo horské chaty, v obou případech si hojně užijete všudypřítomné objetí lesů, horských luk a pastvin. Představte si, jak se kocháte výhledy na ledovce, dýcháte čerstvý horský vzduch a rozjímáte. To je zimní dovolená v Alpách. Nyní vám nic nebrání, abyste si z NOVASOL nabídky vybrali tu pravou rakouskou chatu či chalupu a vyrazili. Přejeme příjemnou cestu.

V čem je dovolená v Rakousku prima?

Panoramatické výhledy na Alpy

Jakmile se rozhodnete pro návštěvu této země, která sousedí s Českou republikou, Slovenskem, Itálií, Lichtenštejnskem, Slovinskem, Maďarskem, Švýcarskem a Německem, objeví se před vámi nespočet volnočasových aktivit, klenotů přírody i architektury. Horské chaty Rakousko okouzlí přístupem ke sjezdovce či sportovním aktivitám a městské apartmány zase blízkostí historických drahokamů, nakupování a kulturních akcí. Ubytování v Rakousku od NOVASOL vás zavede do Vídně, Salzburgu, Innsbucku, Linze a k nejvyššímu vrcholu Grossglockner. Senzacemi jsou Neziderské jezero, podhorské Attersee a Traunsee, Bodamské jezero a poklady Salzkammergut, Wörthersee, Wolfgangsee a Millstättersee. K největším řekám patří Dunaj, Inn a Rýn. Snad celý svět zná velikány, Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Schuberta, Johanna Strausse, zpěváka Falco, herečku Romy Schneider a vánoční koledu Tichá noc. Rodinná dovolená v Rakousku upoutá přírodou Alp, památkami UNESCO, delikatesní kuchyní a pestrým kulturním programem. Pro českého výletníka je zajímavá díky blízkému lyžování a cyklistice.

Proč dovolená Rakousko?

Díky tomu, že hraničí Rakousko s naší malou zemí, lze poznat pamětihodnosti i přírodní perly bez větších obtíží. K dispozici jsou rekreační domy Rakouska v rozličných destinacích, ve městech i na horách. Kroky turistů vedou do Vídně, kde se každoročně konají vánoční trhy. V každém případě si dopřejte dort Sacher a řízek z telecí kýty. Na každičkém rohu spatříte klenoty historie, pobavíte se v Prátru a vyrazíte do nedalekého Schönbrunnu. Prima tipem na výlet je starobylé město Linz s budovou Ars Electronica Center a Muzeem umění Lentos. K nejoblíbenějším městům patří Salzburg se svou pevností Hohensalzburg, Mozartovým rodným domem, zámkem Hellbrun a zoologickou zahradou. Rodiny s malými dětmi ocení Muzeum hraček a pánové zase Stieglerův svět piva. Samozřejmostí je zimní dovolená Rakousko v Salzburgu, která je spojena s lyžováním, snowboardingem a bobováním. Léto je spjato s pěší turistikou, jízdou na horském kole a na koni, inline bruslením, lukostřelbou i procházkami kolem vodopádů. Nejkrásnější jsou Krimmelské vodopády, při pohledu na ně se vám zastaví dech.

Kde jsou chalupy Rakouska?

Moderně vybavené prázdninové pronájmy jsou posety po celé zemi. Pokud dáte šanci letní dovolené v Rakousku, zjistíte, že je lepší než u moře! Zdoláte magická zákoutí Alp, poznáte milé a pohostinné obyvatele, nebudete narážet na davy turistů, pochutnáte si na místních delikatesách a koupání i vodní sporty si užijete v čistoskvoucích alpských jezerech. Velkou zábavu slibují jízda lanovkou, letní bobové dráhy, minigolf, dětská hřiště, ale také stavění sněhuláka. Možná jste nevěděli, že zde najdete horské stezky vhodné pro kočárky i odrážedla a vozíčkáře. Milovníci cyklistiky ocení trasy v Korutanech kolem jezer a vrcholů Alp. Letní radovánky se odehrávají na Wörthersee či Fakersee. Horolezci mohou zdolat vrchol Gerlitzer a výletníci hladoví po zajímavostech dají šanci nejvyšší hoře Grossglockner. Komfortní ubytování Rakouska je poblíž jeskyní Eisriesenwelt, NP Vysoké Taury, lyžařského resortu Zell am See, Obří leodvé jeskyně, Dachstein Salzkammetgut i lázní Laa.

Víděň s Prátrem, Schönbrunn, Obří ledová jeskyně, Salzkammergut s jezery, alpská cesta u Grossglockner, lyžování v Zell am See, Krimmelské vodopády, to je dovolená v Rakousku s NOVASOL!