search

Dovolená v Dolním Rakousku

Rekreační chaty a apartmány v Dolním Rakousku

Marně si lámete hlavu s tím, kam letos na dovolenou do Rakouska? Což takhle rekreace v prázdninových chatách Dolního Rakouska? Tato spolková země se rozkládá na severovýchodě státu. Svou rozlohou obklopuje Vídeň, která byla kdysi její součástí, a to až do 31. prosince 1921. Hlavním městem tohoto celku je Sankt Pölten. Vydejte se do ciziny, která hraničí s Českou republikou, Slovenskem, Vídní, Horními Rakousy, Štýrskem a Bergenlandem. Dominantou spolkové země je řeka Dunaj, kolem níž se objevují spíše nížiny. Severozápadně najdete vrchoviny a od jihu už majestátné Alpy, které dosahují nadmořské výšky 2000 metrů. Nejvyšší horou je Schneeberg neboli Klosterwappen.

V apartmánech se příjemně naladíte

Naplánujte si dovolenou v Dolním Rakousku!

Probuďte své smysly a vycestujte do Dolního Rakouska, které je nabité přírodními i architektonickými drahokamy. Nesmíte minout města St. Pölten, Wachau ani malebné údolí Kamptal. Malé i velké výletníky osloví jízda ozubnicovou dráhou na Schneeberg, která je vysoká 2 075 metrů. Jistě vás zaujme i pěší túra údolím Dyje v regionu Waldviertel. Stezka vede kolem žulových kamenů, přírodním parkem a vřesovištěm Blockheide u Gmündu. V Dolním Rakousku se nachází národní park Donau – Auen. Právě zde tvoří řeka unikátní krajinu a vede tudy i cyklostezka. Dovolená v Rakousku s dětmi bude plná nezapomenutelných zážitků. Všechny generace osloví lanové parky s prolézáním a létáním na Flying Fox. Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, naplánujte si turistiku přírodním parkem Blockheide. Budete putovat mezi rybníky až do zážitkového parku Erlebniswelt Mendlingtal.

Vzhůru do komfortních rekreačních domů Rakouska

Milovníci dobrého vína neodolají unikátní chuti a vůni zdejších odrůd, které se pěstují kolem Dunaje, Kremže a Wagramu. Malí i velcí turisté neodolají středověkým slavnostem ve městě Carnuntum u Dunaje anebo rytířským radovánkám na hradě Dürnkrut. Velkolepý zážitek slibuje i zřícenina hradu Aggstein. K létu patří koupání, proto oceníte jezero Herrensee a pláž Litschau, Kirchberg s vodní skluzavkou a vlnobitím či vodní atrakce v Eggenburgu. Bavte se v archeologickém parku Carnuntum, rodinném parku ve Wachau anebo lesním lanovém centru OCHYS Kreuzstetten. Ubytujte se v chalupách v Rakousku a poznáte tuto jedinečnou spolkovou zemi. Svými půvaby nešetří v létě ani v zimě.