Pronájem domů nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská. Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí v Rakousku, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější.

Dovolená v Rakousku

Řidičský průkaz

Pro řízení motorového vozidla je řidič povinnen mít platný řidičský průkaz.

Dálnice a rychlostní silnice

Pro provoz na dálnicich musí být vozidlo opatřeno dálniční známkou: tato známka musí být dle předpisu nalepena z vnitřní strany předního skla tak, aby byla dobře viditelná. Nesmí být umístěna v pásmu protisluneční clony. Neplatné nálepky a plakety o zaplacení mýtného je nutno odstranit. Toto je přísně kontrolováno.

Rychlostní limity

Nejvyšší rychlost pro osobní automobily a motocykly mimo obec: 100 km/h, dálnice: 130km/h, v obci: 50 km/h.

Alkohol za volantem

Požívání alkoholu před jízdou: hranice obsahu alkoholu v krvi max. 0,5%! Peněžitá pokuta při jejím překročení EUR 218-3 634 a následně odebrání řidičského průkazu.

Pohonné hmoty

Pohonné hmoty: bezolovnatý normální benzín (91), bezolovnatý euro –super (95), super plus 98 - bezolovnatý benzín s náhražkou olova pro starší automobily, nafta a plyn (kolem 45 plynových čerpadel).

Prázdninové domy v Rakousku Vás jistě nadchnou.

Ubytování v soukromí v Rakousku

Jiné

Další užitečné rady: 80 metrů před a za železničním přejezdem není dovoleno předjíždění, tj. ti kteří mají přednost jízdy a zastaví, ztrácí toto právo přednosti. Školní autobusy, které mají zapnutá varovná světla a červenožlutá varovná světla, nesmí být předjížděna. Na horských silnicích mají autobusy veřejné dopravy ve stanicích při zastavení a vyjíždění přednost. Povinnost být vybaven lékárničkou mají i motocyklisté. Na silnici s protisměrným provozem musí být parkováno tak, aby k průjezdu zůstal prostor 2 jízdních pruhů volný. Žluté přerušované označení na okraji silnice informuje o zákazu parkování. Na omezeném stání může být zastavenou pouze na 10 minut. Mobilní telefony lze užívat pouze prostřednictvím hands free sady. Užite si poklidné ubytování v Rakousku.