Dovolená v Rakousku na horách s dětmi

Lyžování s dětmi Rakousko s NOVASOL 

Rozhodnete-li se pro lyžování v Alpách s dětmi, jsme připraveni nabídnout vám pro dovolenou v Rakousku pohodlné chaty a chalupy, mnohdy přímo u sjezdovek, a přizpůsobené i pro nejmenší. To vše v proslulých lyžařských střediscích v okolí nejznámějších ledovců i v dalších oblíbených zimních areálech.

Určitě to ke kvalitnímu lyžování nebudete mít z České republiky daleko, nejbližší pečlivě udržované a komfortní sjezdovky bez front na vás čekají už na druhé straně Šumavy. Po pouhých pár hodinách jízdy se pak dostanete do spolkové země Salcbursko. Rozprostírají se tam nejbližší majestátní ledovce se sněhovými a lyžařskými podmínkami naprosto nesrovnatelnými s českými horami jako stvořené pro lyžování s dětmi. Rakousko je zemí zimním sportům zaslíbená, tak proč toho nevyužít. Jsme schopni vás zde ubytovat i v ryze českých penzionech, avšak s příjemným rakouským standardem, kde nebudete mít problém domluvit se. Kromě zimní dovolené s námi můžete obdivovat krásy Rakouska také v létě, užít si pohodovou turistiku a nádherné krajinné scenérie s prosluněnými vrcholky Alp.

Rozmanité prázdniny v Rakousku

Rakousko je překrásná země s pečlivě chráněnou přírodou a čistým horským vzduchem. I pouhé víkendové pobyty s dětmi tak mohou mít pro jejich zdraví blahodárný účinek. Stát se administrativně skládá z devíti spolkových zemí a každá z nich je turisticky okouzlující v jakémkoliv ročním období. Zimní dovolenou spojenou s nezapomenutelným lyžováním na ledovcích v Rakousku strávíte zejména v alpských regionech Tyrolsko, Salcbursko, Štýrsko, Vorarlbersko a Korutany.

Tyto kraje jsou však i skvělou lokací pro letní vysokohorskou turistiku, procházky s dětmi a cyklistiku. Na jaře a v létě jsou obzvlášť působivé toulky rozkvetlými podunajskými nížinami nejvýchodnější spolkové země Burgenlandu, krásnou kopcovitou krajinu se spoustou atrakcí a památek nabídnou i naši bezprostřední jižní sousedé Horní a Dolní Rakousy. Zábavnou lokalitou se spoustou památek se pro vás i vaše ratolesti může stát také velkolepá rakouská metropole Vídeň, která je zároveň i samostatnou spolkovou zemí. Připravte se na prázdniny v Rakousku aktivní, poznávací i odpočinkové. U našich jižních sousedů si všeho užijete měrou vrchovatou a také díky snadné dostupnosti se k nim budete chtít znovu brzy vrátit.

Užijte si víkendový pobyt s dětmi díky našim konceptům

Proč jsou ty nejlepší rekreační chalupy, chaty a jiné objekty s panoramatickým rozhledem na pohádkové štíty speciálně označeny? Především proto, abyste si prázdniny v Rakousku užili včetně pozorování nádherné horské krajiny. Dychtíte-li tedy dennodenně bez vyrušování pozorovat okolní velikány, dotýkající se špičkami blankytné oblohy, hledejte při volbě rekreačního domu v Rakousku charakteristický symbol.

S ohledem na to, že rakouské Alpy v létě jsou zvláště záležitostí sportu, určitě oceníte též další koncept společnosti NOVASOL orientovaný pouze na domy se zákazem kouření. V posledních letech se stávají nedílnou součástí našeho katalogu a jejich množství se stále zvyšuje. Tyto domy bez výjimky nekuřácké a označeny jsou ikonkou usmívajícího se domečku. Zároveň vás prosíme o bezprecedentní dodržování zákazu kouření v těchto objektech a to i během trávení Vánoc v Rakousku a jiných slavnostních událostí.

  • Víkendový pobyt s dětmi v Rakousku, jeden jarní týden nebo rovnou celé prázdniny v zemi mezi Dunajem a Alpami si s pomocí našich konceptů užijete naprosto dokonale!

Jak je vybaveno ubytování na horách s dětmi

V alpském prázdninovém domě se budete cítit jako doma – a třeba ještě o trochu lépe. Všechny objekty jsou ve skvělém stavu, udržované a pravidelně opravované na potřebných místech. Určitě vám nebude chladno, neboť disponují zimní izolací, centrálním vytápěním a většinou i (krbovými) kamny. Vychutnejte si lyžování na ledovci v Rakousku a v navečer se vraťte do svého vyhřátého domku, dopřejte si teplou koupel či sprchu a relaxujte po zbytek dne.

Kuchyně, ať v luxusních vilách, či v levnějších chatách, jsou zařízené potřebnými pomocníky. Nechybí přívod studené a teplé vody, elektrický sporák s digestoří, mrazák, chladnička, myčka, kávovar a často ani toustovač. Součástí domů bývá taktéž terasa, velká zahrada s nábytkem (židličky, stoleček, lehátko, slunečník) a samozřejmě parkování (často i v garáži). A co by to bylo za ubytování na horách s dětmi, kdyby chybělo hřiště s pískovištěm, klouzačkou a houpačkou!

Na dovolenou v Rakousku s dětmi bez problémů

Ať si zajistíte víkendový pobyt s dětmi, nebo delší dovolenou, vždy si buďte jisti spolehlivým a komplexním servisem společnosti NOVASOL. Nedopustíme, aby se pro vás Alpy staly symbolem obtíží a pokažených dní volna. Nastane-li byť nejmenší problém, ihned se obraťte na správce či na majitele objektu. Udělají vše pro to, aby situaci co nejrychleji vyřešili. Druhou možností, především v případě nepřítomnosti majitele, je kontaktovat servisní kancelář NOVASOL v Innsbrucku. Její adresa je Grabenweg 71, telefonní číslo je +43 512 344 470, faxové číslo je +43 512 344 490 a e-mail je info@novasol.at. Volat však můžete s důvěrou také servisní kancelář v Praze. Sídlí na adrese Politických vězňů 1597/19, její telefon je 222 311 715, mobil je 602 395 443, fax je 222 329 097 a e-mail je novasol@novasol.cz. Otevírací doba je vždy od pondělí do neděle mezi 9 a 20 hodinou. Levné lyžování v Alpách, ani celou dovolenou v Rakousku s dětmi si rozhodně nenechte zkazit!

Jaké aktivity dělat na pozadí rakouských Alp v létě

Kromě nezapomenutelného zimního lyžování s dětmi v Rakousku vám spoustu rodinné zábavy přinese i letní dovolená v Rakousku. Alpy jsou totiž čarokrásné v každé roční době. V létě nabízí spoustu zajímavých adrenalinových zážitků, například v podobě raftingu v divokých horských bystřinách nebo výletů lanovkami a výšlapů do výšin nad 3 000 metrů na osmi ledovcích Hintertux, Kaprun, Dachstein, Stubai, Mölltal, Kaunertal, Pitztal a Ötztal-Sölden. Rakouské Alpy v létě jsou doslova prošpikovány turistickými zajímavostmi a atraktivními lokalitami. Doporučujeme vyhlídkové trasy kolem masivu Hoschschwabu, vyhlášené poutní místo Mariazell či historickou praní zubačku na vrchol Schafberg nad Wolfgangsee. Na vrcholcích Dachsteinu objevíte nejvýše položený visutý most v Rakousku a na jeho prosklené vyhlídkové terase budete mít pocit, jako byste létali nad vrcholky alpského masivu. Téměř každý kout Alp ukrývá působivé vodopády jako Krimmler, Grawa, Stubaienfälle nebo Gollinger, řítící se ze skalních výšin do zpěněných řek. Řada nádherných horských jezer je v letních měsících uzpůsobená i pro koupání či cachtání vašich dítek. Teplota vody se tam pohybuje okolo příjemných dvaceti stupňů.

Čím se zabavit o dovolené s dětmi v Rakousku

Rakousko, to je nejen levné lyžování v Alpách. V zemi je v provozu deset velkorysých zooparků s mnoha atrakcemi, které vás dozajista na dlouhé hodiny zabaví během dovolené s dětmi v Rakousku. K těm nejznámějším patří hadí a pavoučí zoo v korutanské metropoli Klagenfurt, přírodní park Altenfelden v Horních Rakousích, obří třicetihektarové zoo s mnoha exotickými druhy zvířat u městečka Haag v Dolních Rakousích či pozoruhodné zahrady v Linci a ve vídeňském Schönbrunnu. Vídeň samotná předvede vašim dětem především proslulý zábavní park Prátr se slavným obřím ruským kolem a spoustou atrakcí pro malé i velké. Dovolená s dětmi Rakousko je výtečnou příležitostí k rozšíření obzorů spojené se skvělou zábavou, jako je např. i návštěva prastarých solných dolů v Altausee, Halleinu a Hallstadtu nedaleko Salcburku. Projedete se tam lodí po podzemním jezeře, svezete se do nitra hory pravým hornickým vláčkem a do podzemí se sestupuje po unikátních dřevěných klouzačkách. V Halleinu stojí u vchodu do dolů pozoruhodná replika keltské vesnice, která je součástí expozice.

Historické klenoty vašich prázdnin v Rakousku

Víkendový pobyt s dětmi můžete v Rakousku strávit například v jeho nádherné metropoli Vídi a ukázat vašim potomkům světoznámé kulturní památky. K těm právem náleží gigantická gotická katedrála svatého Štěpána, velkolepý renesanční zámek Schönbrunn s okázalými zahradami a věhlasná Vídeňská opera. Neméně působivá jsou šlechtická sídla Belveder a Hofburg či nejslavnější rakouské divadlo Burgtheater na středověké městské tepně Ringstrasse. Chcete-li strávit Vánoce v Rakousku, je sváteční Vídeň opravdu nezapomenutelným zážitkem. Pozoruhodná jsou však i další velká města Rakouska, jejichž historie, podobně jako u Vídně, sahá až do časů Římské říše. Rozhodně tedy neváhejte navštívit fantastický Salcburk, rodiště W. A. Mozarta, úchvatný dolnorakouský Linec, starobylý korutanský Klagenfurt či architektonicky pozoruhodný tyrolský Innsbruck. Všude můžete ochutnat známé rakouské speciality jako pravý vídeňský řízek z telecího masa, oblíbenou plněnou rybu, plíčky či vyhlášené dezerty jako Sachrův dort, Mozartovy koule nebo jedinečné rakouské palačinky. Na prázdniny v Rakousku a zážitky během nich budete určitě dlouho a rádi vzpomínat!

Ubytování na horách s dětmi uprostřed nádherné přírody

Sedmdesát procent Rakouska je hornatý kraj. Celou jeho jižní částí napříč spolkovými zeměmi Tyrolsko, Salzbursko, Štýrsko, Vorarlbersko a Korutany se táhne úchvatný alpský masiv s nejvyšší horou Grossglockner, tyčící se do výšky 3 798 metrů nad mořem. Užijete si tu nejen skvělé lyžování s dětmi v Alpách v proslulých lyžařských střediscích Rakouska, ale také kouzelnou alpskou přírodu, chráněnou v četných národních parcích. Spatříte tu ve volné přírodě typickou vysokohorskou faunu jako dravé ptáky, kamzíky, kozorohy nebo sviště. Předhůří Alp pokrývají husté a zdravé jehličnaté lesy, které se stoupající nadmořskou výškou přecházejí v malebné kvetoucí horské louky a nad 2 500 metrů se už setkáte pouze s kosodřevinami, mechy a holými skalisky. Terén Dolních a Horních Rakous na severu je rovněž kopcovitý, nejvyšší vrcholky sahají zhruba do 1 200 metrů nad mořem a krajina je tu podobná té naší. Ubytování na horách s dětmi navíc představuje jedinečnou příležitost pobytu na čerstvém vzduchu a seznámení se s lokální přírodou, kulturou a tradicemi. Jedinou spolkovou zemí bez hor je prosluněný Burgenland při hranicích s Maďarskem, který se pyšní scenériemi úrodných podunajských plání a nížin s prosperujícím zemědělstvím.

Autem na dovolenou v Rakousku s dětmi

V Rakousku platí stejné dopravní předpisy jako v České republice, pouze mimo obec je povolena maximální rychlost 100 km v hodině místo devadesátky. Cesta o dovolené v Rakousku například za lyžováním v Alpách s dětmi bývá veskrze pohodlná, neboť v Rakousku funguje velmi dobře udržovaná dálniční síť. Pro jízdu po dálnici musíte mít dálniční známku, ta se prodává roční, dvouměsíční a desetidenní. Dá se říci, že dovolená v Rakousku s dětmi nepředstavuje z hlediska cestování a přepravy nějak závažný problém. Vídeň a Salcburk spojuje dálnice A1, na kterou se snadno dostanete z Brna, pro cestovatele z Čech je k dispozici přípoj na tuto silnici od Českých Budějovic. Ze Salcburku pak můžete cestovat dále na jih až ke slovinským hranicím dálnicí A10, po dálnicí A8 směrem na západ do německého Bavorska a do tyrolského Innsbrucku míří ze Salcburku dálnice A12. Pohybovat se po Schengenském prostoru můžete pouze s platným občanským průkazem, pas není zapotřebí, a platí zde volné celní předpisy jako ve zbytku Schengenu.

NOVASOL, perfektní řešení pro pobyt v rakouských Alpách v létě, v zimě

Ať už jedete jenom na víkendový pobyt s dětmi nebo se chystáte na delší prázdniny v Rakousku, NOVASOL je připraven poskytnout vám kvalitní laciné ubytování a vynikající základnu třeba pro lyžování na ledovci v Rakousku. Zajistíme vám ničím nerušený a zároveň aktivní odpočinek v horských chatách a chalupách a poskytneme podrobné informace o zábavě, atrakcích, památkách, přírodě a dalších zajímavostech ve vámi zvolené destinaci a lokalitě. Při pronájmu kterékoliv z našich komfortních rekreačních nemovitostí vám budeme neustále nablízku prostřednictvím našich operátorů a připraveni řešit jakékoliv problémy s ubytováním. Naším cílem je vaše dokonalá relaxace během zaslouženého prázdninového nebo v průběhu víkendového odpočinku. Rakouské Alpy v létě jsou neskutečně malebné, mnohotvárné a je jenom na vás, jak moc si pobyt v nich užijete!