Proč je koupání v rakouských jezerech bezva osvěžení?

Rakousko zajímavosti jako na dlani

Zapojte svou fantazii a přeneste se do rakouské panenské přírody. Spatříte vrcholky majestátních Alp, doplníte ztracenou energii, vyzkoušíte svou kondičku při sportovních aktivitách a odpočinete si u křišťálově čistých jezer. Věřte, že dovolená v Rakousku u jezera není vůbec nedosažitelná představa stejně jako pobyt ve stínu majestátních alpských velehor. Rakouská republika leží ve střední Evropě a skládá se z 9 spolkových zemí. Její hranice je tvořena Lichtenštejnskem, Švýcarskem, Slovinskem, Maďarskem, Slovenskem, Českou republikou a Německem. Ekonomicky vyspělá země je členem OSN, Rady Evropy, EU. Je nedílnou součástí Schengenského prostoru a Eurozóny. Mluví se zde německy, nejvyšším bodem je Grossglockner a měnou je Euro. Hlavou federativní parlamentní republiky je prezident. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Vídeň, Salzburg se Solnou komorou, Innsbruck, Kitzbühel, Zell am See, Štýrský Hradec, Linec. Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku si vychutnáte stejně jako koupání v rakouských jezerech, Attersee, Wolfgangsee, Millstätter See či Wörthersee.

Proč vás agroturistika Rakousko dostane na kolena?

Příjemné chvíle volna zasvětíte sportovním zážitkům a poznání přírodních kvalit ve všech 9 spolkových zemích. Agroturistiku Rakouska ocení zejména ti, kteří celý rok žijí ve spěchu vekoměsta a poblíž farmy, nebo přímo na farmě kde chovají krávy, ovce, prasata a kozy se budou cítit jako znovuzrození. Patrně nejpopulárnější je Salcbursko. Lázně Bad Ischl, Krimmelské vodopády, jeskyně Eisriesenwelt ve Werfenu, Salzburg Wolfganga Amadea Mozarta a Solná komora s jezerem Wolfgangsee se postarají o dokonalou zábavu. Dolní Rakousko se zalíbí milovníkům přírody ale i pobyty na téma agroturistika Rakousko zde nejsou nikomu cizí. Pod rakouskou agroturistikou si představte malebné statky, ekofarmy a biofarmy v panenské přírodě přímo na úpatí hor kde se nebudete moc nabažit čistoty místního vzduchu. Projeďte se na ozubnicové dráze na Schneeberg a procházejte se malebným údolím Kamptal. V Horním Rakousku nebudete ochuzeni o národní park Kalkalpen či Jeskyni Mamutů pod ledovcem Dachstein. Úžasnou podívanou nabízí hrad Clam ležící pouhý kousek od Lince. Archeologický park Magdalensberg, keltská vesnice Gracarca, hrad Hochosterwitz či údolí Kaponigtal, to jsou Korutany. Levné ubytování Rakousko Alpy vás nemine ani ve Štýrsku. Pohoří Hochschwab, klášter Admont a zámek Eggenberg vás pohladí na duši. V Tyrolsku poznáte pohostinnost a agroturistiku majestátních Alp. Vídeň přeje poznání perel architektury a kulturnímu životu. Vorarlbersko vás zavede až k Bodamskému jezeru.

Dovolená v Rakousku u jezera a výhody NOVASOL?

Přijměte pozvání do divukrásné přírody Rakouska. Komfortní letní domy se nacházejí na horách, poblíž jezer i ve větších městech. Určitě se vám zalíbí rybářské chaty, protože nabízejí perfektní vybavení pro váš koníček. Nejenže leží ihned u řeky či jezera, ale disponují loďkou a velkým mrazicím boxem. Vaše dovolená v Rakousku u jezera s NOVASOL by mohla začít např. tak, že se zaměříte na modré kolonky se symbolem ryby a těšte se na prima podmínky. Líbilo by se vám ubytování u vody? Koupání, vodní sporty, procházky kolem přírody, plážové bary a diskotéky. Korutany ubytování u jezera nabízí klid, soukromí a bezpečí. Odcestujte se svou rodinou na čerstvý alpský vzduch v létě a užívejte si radovánky ve vodě i na suchu! Chalupy jsou vybaveny zahradním nábytkem PLUS, grilem, internetem a dosažitelnými sportovními i zážitkovými momenty. Vaše dovolená u rakouských jezer začíná už právě dnes, rezervujte si ubytování na NOVASOL a nic vám nebrání obratem vyrazit.

Jak na Rakousko základní informace?

Otevřete si knihu fantastického ubytování od NOVASOL a naplánujte si dovolenou v Rakousku podle svého gusta kdykoliv během roku. Využijte zážitkové domy a apartmány, které nabízejí volný vstup do četných zařízení. Jakmile si objednáte prázdninový dům s tímto označením, obdržíte zážitkovou kartu daného regionu i mnohá doporučení jak získat další základní informace o Rakousku. S celou rodinou se zúčastníte zdarma mnoha zajímavých akcí! Vyrazte třeba do muzea, na koupaliště anebo aquaparku! Kartu vám předá při příjezdu majitel či správce vašeho pronájmu. Platnost karty je omezena polovinou května až polovinou září. Vsaďte na horské chalupy poblíž jízdáren. Dospělí se naučí cválat na koni a malé děti se povozí na poníku. Ani lyžování na ledovci v Rakousku vám nesmí uniknout! Vsaďte na rakouské zajímavosti, proslulá letoviska nebo si dopřejte klid méně známých oblastí Alp.

Koupání v rakouských jezerech a služby NOVASOL?

Už se nemůžete dočkat, jak osedláte své lyže a vyrazíte na místa, kde jsou nejlepší skiareály Rakousko? Nebo už se vidíte ve vašich nových plavkách na koupání v rakouských jezerech? Máte však malé obavy s ubytování? S NOVASOL se nemusíte ničeho bát. Pokud budete mít jakékoliv otázky, oslovte správce či majitele rekreačního domu. Nejsou zrovna po ruce? Kontaktujte rakouskou servisní kancelář v Innsbrucku na telefonním čísle +43 512 344470. Reagujte a sdělte své připomínky co nejrychleji, jen tak dokážeme nabízené služby patřičně zkvalitnit. Vaše dotazy zodpoví také zákaznická centrála v Dánsku anebo česká pobočka v Praze. Dánská servisní kancelář je dostupná na telefonu 0045 97 97 57 57 a české servisní středisko na telefonní lince +420 222 329 443.

Rakouská jezera - máte chuť na jezera v Rakousku?

Křišťálově čistá rakouská jezera vám dopřejí nový příliv vitality. Největší ze všech rakouských jezer je Neziderské jezero. Z ledovcových jezer pak Kammersee s rozlohou 46,7 km². Skvělým tip na dovolenou v Rakousku u jezera, koupání a vodním sporty je Attersee v pohoří Salzkammergutberge. Potápění, jachting a vyjížďka parníkem vás budou bavit. Velkou zábavu slibuje i Traunsee v Solné komoře. Nechybí vodní lyžování, windsurfing a plavba kolesovým parníkem Gisela. Velmi oblíbená jezera v Rakousko jsou Korutanská jezera a lokalita Salzkammergut. Wörthersee, Millstättersee, Ossiacher See a Weissensee si zamilujete. Parádní informace o Rakousku a salcburských jezerech Mondsee a Wolgangsee získáte u NOVASOL! Rakousko je kolébkou alpského, sjezdového i běžeckého lyžování. Na dovolené si vyzkoušíte i snowboarding, bruslení a divokou jízdu na bobové dráze. Vleky jsou komfortní a běžecké stopy upravené.

Znáte Rakousko základní informace o památkách?

Podívejte se na dovolenou do této země a vnímejte nejen koupání v rakouských jezerech. Z rakouských zajímavostí rozhodně věnujte pozornost památkám zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO. Hlavní roli mezi rakouskými zajímavostmi hraje Vídeň se svým historickým centrem. Hofburg a jeho kopule, Štěpánský dóm, Státní opera, Historické muzeum, kavárničky a Prátr vybízejí k poznání, zábavě i relaxaci. Kulturní krajina Wachau potěší oko romantiků. Semmeringská železnice vás provede dechberoucí alpskou krajinou. Není možné minout kulturní krajinu Solné komory, Hallstattu a Dachsteinu, protože patří k nejnavštěvovanějším výletním cílům a rakouským zajímavostem. Svůj půvab má i lokalita kolem Neziderského jezera, ostatně to snad ale všechna jezera v Rakousku. Drahokamy Štýrského Hradce a fenomenální Mozartův Salzburg sklízejí ohnivý aplaus. Jakmile vás omrzí skvosty architektury, vrhněte se na lyžování v Rakousku!

Rakousko základní informace - jak objevit rakouskou historii?

Když půjdete po stopách historie Rakouska, dozvíte se potřebné informace. Mezi základní informace o historii Rakouska ale do zajisté patří, že po době kamenné, keltské vládě a římském vlivu se započalo stěhování národů. V Podunají se šířil vliv Římanů. Od šestého století osídlili stát Bajuwarové. Kolem roku 800 vymyslel Karel Veliký hranici v místech Dolního Rakouska. U moci byli také Habsburkové, slavným panovníkem byl Rudolf I. V roce 1452 se země změnila na císařství. V 16. století probíhala Turecká válka. V baroku vznikl Schönbrunn a Salcburský dóm. Vláda Marie Terezie se osvědčila. V roce 1789 probíhala Francouzská revoluce, Napoleon ovlivnil i Rakousko. Během vlády Sisi a Františka Josefa I. vznikají překrásné valčíky Johanna Strausse. Na scénu se dostává Sigmund Freud, později malíř Gustav Klimt a Egon Schiele. Dále pak z novodobých dějin lze pod pojem Rakousko základní informace zařadit fakta, že v roce 1918 skončila válka a byla vyhlášena republika. Rakousko se potýkalo s hospodářskou krizí. Nato do země pronikl se svými vojsky Adolf Hitler. Po úmorech válek se stává země ekonomicky a kulturně vyrovnaným územím. Korutany ubytování u jezera, to je tip na pravou vůni dovolené!

Rakousko zajímavosti jsou tu pro vás!

Jakmile vstoupíte do země, uvítají vás impozantní Alpy, divoké horské řeky, rakouská jezera, bublající potůčky, tryskající vodopády a nebezpečné soutěsky. Naprostou raritou je Liechtensteinklamm, magická soutěska v Salcbursku. Veškerá krása se vine po cestě stvořené z žebříků a tunelů napříč skalami. Rakouská zajímavost a dokonalost sama, to jsou Krimmelské vodopády, největší ve střední Evropě. Rozprostírají se v Salcbursku a měří na 380 metrů. Nekonečné skvosty přírody představuje Solná komora, která zasahuje do Štýrska, Horního Rakouska a Salcburska. Není divu, že tato rakouská zajímavost patří na seznam světového dědictví UNESCO. Unikátním úkazem a další vyhledávanou zajímavostí Rakouska jsou ledové jeskyně, největší je Svět ledových obrů v Tennengebirge u městečka Werfen. Informace o Rakousku a jeho přírodních kvalitách se dozvíte na webu NOVASOL.

Rakouská jezera dovolená? Hurá za nimi!

Věřte, že je dovolená v Rakousku u jezera je stejně tak kouzelná jako pobyt v horách. Pokud prahnete po ničím nerušené relaxaci v této zemi a chcete si o dovolené užít krásy rakouských jezer, dodržujte prosím zákony této země. A i když budete spěchat si tuto krásu rakouských jezer, už už hurá, užít nezapomeňte, že to platí i pro silniční předpisy. Mezi nejdůležitější rakouské základní informace pro motoristy patří, že nejvyšší povolená rychlost pro osobní automobily a motocykly mimo obec je 100 km/hod, dálnice hlásí 130 km/hod a v obci smíte jet pouze 50 km/hod. Na dálnicích se smíte pohybovat pouze s platnou dálniční známkou. Dejte si pozor na množství alkoholu v krvi. Překročení hranice 0, 5 promile se trestá peněžitým trestem či odebráním řidičského průkazu. Už 80 m před železničním přejezdem není dovoleno předjíždění. Ani školní autobusy se zapnutými varovnými světly nesmí být přejížděny. Autobusy veřejné dopravy mají na horských silnicích při vyjíždění přednost. Levné ubytování Rakousko Alpy vám přeje příjemnou cestu!

Už znáte Rakousko základní informace?

Vstupte do Rakouska stylově, prostě pravou nohou! Zúčastněte se Salcburských slavností, které se konají každoročně v létě na počest památky Wolfganga Amadea Mozarta. Nesmíte si nechat uniknout ani adventní čas ve Vídni. V zámku Schönbrunn si prohlédnete přepychové perly architektury i ukázku ručních řemesel a rustikální vánoční výzdobu. V Burgenlandu se seznámíte s výrobou vína. Na vysokoalpské silnici Grossglockner spatříte nevídané vrtochy a umění přírody. Kochejte se poklady Solné komory. Koupejte se v jezerech nad Alpami a lyžování v Rakousku si naplánujte v Zell am See. Lyžařské výlety, sáňkování, bruslení, projížďky na saních tažených koňmi a posezení v horských hospůdkách vám padnou do noty. Rakousko vás zavede do Salzburgu, Vídně, ke Krimmelským vodopádům a odmění ochutnávkou exkluzivního vína.

Ubytování u jezera v Rakousko přes chytré vyhledávání apartmánů na NOVASOL? Dovolená Rakousko ve Vídni, Salzburgu, Innsbrucku i Zell am See.