search

Dovolená v Horním Rakousku

Dovolená v Horních Rakousích

Opravdoví milovníci přírody se mohou těšit hned na 2 národní parky, Mühlviertel a Obst-Hügel-Land, kde se mírně zvlněná krajina perfektně hodí pro cykloturistiku. Spousta skvělých cyklostezek vede podél Dunaje, ale také např. podél historického plavebního kanálu na Šumavě, odkud se dřevo důmyslným způsobem dopravovalo až do Vídně. Rozhodnì se nebudete nudit behem dovolené ve Rakousku. Čtvrtá největší spolková země Rakouska se rozkládá od Šumavy na severu až po majestátní horský masiv Dachstein na jihu. Neuvěřitelná rozmanitost přírody a krajiny Horního Rakouska rozbuší srdce každého horského turisty a milovníka lyžování. Granitové pahorky v oblasti Mühl, romantická údolí říček, majestátní hřebeny hor a malebná jezírka na jihu země probouzí zasloužený úžas.

Dovolená v Horním Rakousku

Apartmány, chaty a rekreační domy

Kulturní památky pochází často z pohnuté minulosti tohoto kousku země (např. Mariánský chrám v Linci nebo městká věž v Ennsu) a početná představení a tradiční oslavy poskytují návštěvníkům kulturní zážitky té nejvyšší kvality. Váš pronajatý apartmán v Rakousku budou přitom kvalitním zázemím pro objevování této krásné země. Horní Rakousko je ale také synonymem vodních radovánek a welnes pobytů. Báječné koupání si užijete např. v jezerech Attersee a Traunsee anebo ve spoustě místních koupališť. Kdo dává raději přednost lázním a termálním pramenům, ten může navštívit např. Evropské termální lázně ve městě Bad Ischl anebo termální akvaparky v Bad Schallerbach a Bad Hall. Naše vily k pronájmu v Rakousku Vás jistě nadchnou.

Dovolená v Horním Rakousku

Zima v Horním Rakousku

Stejně jako ostatní rakouské spolkové země je i Horní Rakousko doslova mekkou lyžování a to jen kousek za našimi hranicemi! Čeští lyžaři samozřejmě velice dobře znají středisko Hochficht na Šumavě, ale parádní lyžařské podmínky naleznete např. i v areálu Freesports Arena Krippenstein v Obertraunnebo v zimních střediscích Hinterstoder a Spittal am Phyrn. Horské chaty v Rakousku jsou příslibem fantastické dovolené. Lyžařskou perlou v Horním Rakousku je bezesporu spojené zimní středisko Dachstein West v obcích Gosau, Russbach a Annaberg. Celková rozloha a kapacita areálu Dachstein West je impozantní: 12 sedačkových a 8 kabinkových lanovek, 40 vleků, 142 km sjezdových tratí (122 km zasněžovaných) a 215 km upravených běžeckých tras! Prostě není lepší místo pro dovolenou v Rakousku.

Dovolená v Horním Rakousku