search

Dovolená v Korutanech

Rekreační apartmány a horské chaty v Rakousku

Chaty a ubytování v Rakousku

Korutany, nejjižnější spolková země Rakouska, se rozprostírá mezi pohořím Vysoké Taury s nejvyšší horou Rakouska Grossglockner (3.798 m) a pohořím Karavanky na hranicích s Itálií a Slovinskem. A díky této horské ochraně mají Korutany nadprůměrný počet slunečných dnů, které lákají k dovolené v prázninovém apartmánu v Korutanech nebo pronajaté rekreační chatě. Za návštěvu určitě stojí třeba Klagenfurt, Villach, Velden nebo Wörth!

Dovolená v Korutanech

Korutany v létě

Ke koupání, plavání, potápění a dalším vodním sportům láká více než 200 křišťálově čistých jezer s tou nejlepší kvalitou vody. Díky unikátnímu klimatu pod ochranou hor se teplota vody v jezerech Wörther See, Ossiacher See, Faaker See nebo Millstätter See pohybuje v létě kolem 28ºC. Kolem jezera Klopeiner See vede úplně nová panoramatická stezka Südalpen a milovníci cykloturitiky dobře znají cyklostezku podél řeky Drávy (Drauradweg), která měří úctyhodných 366 km. Prohlédněte si naše chaty a chalupy v Korutanech!

Dovolená v Korutanech

Ubytování v soukromí v Rakousku

Korutany jsou také právem nazývány zemí hor. Vždyť 93 jeho vrcholů je vyšších než 3000 m a Grossglockner se svými 3798 m.n.m. je nejvyšší horou Rakouska. 53% zalesněné plochy se nachází v horských oblastech a národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury) je prvním národním parkem v Rakousku. Národní park Nockberge patří naopak k nejzajímavějším a nejstarším středohorním oblastem v Evropě. Milovníci procházek, vysokohorské turistiky a horolezectví si v Korutanech rozhodně přijdou na své! Horské chaty a chalupy v Korutanech jsou to pravé pro Vaši dovolenou v Rakousku.

Zimní dovolená v Rakousku

Více než 1.000 km sjezdovek ve 32 lyžařských střediscích dělá z Korutan prvotřídní zimní destinaci, která je z České republiky perfektně dostupná během několika hodin jízdy autem. Např. Nassfeld (110 km sjezdovek a 30 nejmodernějších lanovek) patří k 10 nejlepším zimním střediskům Rakouska. Fantastické sněhové podmínky až do pozdního jara nabízejí např. střediska Heiligenblut (Grossglockner), Flattach (Mölltaler Gletscher) nebo Mallnitz (Ankogel). Zarezervujte si včas vaše ubytování v Korutanech. Ale báječné lyžování s nádherným výhledem na město Villach nabízí také lyžařské středisko Gerlitzen. A opravdovým zimním klenotem Korutan je Katschberg s krásným dětským areálem Katschis Kinderwelt. Budete-li si chtít odpočinout od lyžování anebo bude-li v létě špatné počasí, stačí navštívit termální římské lázně Römerbad v městečku Bad Kleinkirchheim anebo úžasné termální lázně Warmbad-Villach! Rekreační domy v Korutanech Vás jistě okouzlí.

Zimní dovolená v Korutanech