C
| Editor
(First published: )

Tipy na výlety, atrakce a další zajímavá místa

Dovolená a pobyt v Rakousku

Ze spousty zajímavých míst a atrakcí v Korutanech jmenujme např. archeologický park Magdalensberg, středověké muzeum Carantana, keltskou vesnici Gracarca nebo římské muzeum Teurnia. Pronajměte si apartmán nebo horskou chatu v Rakousku a začněte již nyní plánovat jednotlivé výlety. Údolí Kaponigtal s plochou 2.000 ha u obce Obervellach patří díky jedinečnému obrazu krajiny a vegetaci k nejkrásnějším a nejcennějším částem národního parku Vysoké Taury. Zahrada, arboretum a květinový park v jednom Blumen-Erlebnis-Park u jezera Sonneger See je úžasným dobrodružstvím pro celou rodinu. Na ploše 40.000 metrů čtverečních se nacházejí květinové labyrinty, tematické koutky, vonící stezky, piknikové trávníky a další atrakce! 6 km dlouhá soutěska Garnitzenklamm u obce Hermagor-Pressegger See je přírodní památkou s úžasnou naučnou stezkou po dřevěných chodnících a visutých žebřících. Cesta soutěskou trvá asi 2,5 hodiny, během kterých budete moci obdivovat propasti, jeskyně, mosty a nádherné vodopády. Rekreační domy v Rakousku jsou ideální volbou pro Vaši dovolenou.

Korutany, památky a pamětihodnosti

Hrad Hochosterwitz je jedním z nejkrásnějších hradů v celém Rakousku. Tyčí se uprostřed krajiny na mohutné skále vysoké 175 m a i díky své důmyslné obraně nebyl nikdy v historii dobyt. Půvabné město Klagenfurt u jezera Wörthersee je hlavním městem Korutan a metropolí jižního Rakouska se středomořským charakterem. Po 239 schodech můžete vystoupat na 94 m vysokou věž kostela sv. Jakuba ve městě Villach, která je nejvyšší v Korutanech a již ve středověku budila zasloužený obdiv. Čeká vás nádherný výhled od pohoří Vysoké Taury po Julské Alpy! Apartmány v Rakousku jsou naprosto okouzlující.

Korutany, naše tajné tipy

Panorama-silnice Gold Eck: tato panoramatická cesta ve Zlan-Stockenboi patří mezi nejkrásnější vyhlídková místa na kolem se vypínající hory a údolí. Je považována za jednu z nejmalebnějších v celém Rakousku. Po vystoupání 14,5 km dlouhé trasy při převýšení 10% dojedete k parkovišti Seetal ve výšce 1900 m.n.m., odkud se můžete vydat na příjemnou procházku alpskou přírodou. Dětský zábavní svět (skluzavky, balónkový bazén, trampolíny, pirátská loď, požárnická stříkačka, dětská kola a auta, autodrom, počítače, lodě na dálkové ovládání a další atrakce) u jezera Faaker See. Úplně zdarma a od 14h s animačním programem pro děti!

Užijte si spoustu skvělých zážitků běhěm dovolené v Rakousku. Letní akvapark Althofen se pyšní 58 m dlouhým tobogánem, ale v areálu se můžete těšit také na divokou řeku, masážní lavice, vodní hříbky, 2 hřiště pro plážový volejbal a další báječné atrakce pro celou rodinu. Prohlédněte si naše nabídky rekreačních bytů v Rakousku.