Jak poznat kulturu v Rakousku?

Není pochyb o tom, že je Rakousko unikátní zemí střední Evropy. Vnitrozemský stát patří mezi ekonomicky stabilní země s vysokou životní úrovní a bohatou kulturou. Hraničí s Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Švýcarskem a samozřejmě Německem. Mezi nejpopulárnější výletní místa patří Vídeň a okolí, Salzburg, Innsbruck, Kitzbühel, Zell am See a v neposlední řadě Solnohradsko. Název země pochází ze staroněmeckého Ostarrichi. Dovolená v Rakousku, to je kulturní dění a poznání historie na každičkém kroku. Těšte se na proslulá architektonická díla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO ale tím rozhodně rakouská kultura nekončí! Nikoho nepřekvapí hudební esa země, divadelní představení, kabaretní scéna i orchestry. Poseďte v kavárnách kde se kultura v Rakousku zrodila u šálku výborné kávy a Sachrova dortu, prostě nikam nespěchejte! Vraťte se do časů Wolfganga Amadea Mozarta anebo Johanna Strausse díky novoročnímu koncertu Vídeňských filharmoniků.

Proč je dovolená v Rakousku velkým hitem?

Prázdninový pobyt v Rakousku vás zavede do všech spolkových zemí. Ve Vorarlbersku se ocitnete na pomezí Německa, Švýcarska i Lichtenštejnska. Nachází se zde zde Bodamské jezero a město Bregenz. Ve Vídni spatříte Hofburg, zámek Schönbrunn, Muzeum umělecké historie a pobavíte se v Prátru. V Dolním Rakousku ochutnáte delikatesní vína a v létě se osvěžíte v jezeře Herrensee a na pláži Litschau. V Horním Rakousku je spousta cyklostezek vedoucích podél Dunaje i vodní svět v Attersee a Traunsee. V Korutanech se nabažíte vodních aktivit na jezerech Wörther See, Ossiacher See, Faaker See nebo Millstätter See, kde se teplota vody pohybuje v létě kolem 28ºC. za zmínku stojí i města Klagenfurt, Villach, Velden nebo Wörth. V Salcbursku musíte navštívit Salzburg, Solnou komoru a ledové jeskyně obřích rozměrů. Letní dny ve Štýrsku patří procházkám kolem vinic a ovocných sadů. Své půvaby má Štýrský Hradec, jehož památky patří na seznam světového dědictví UNESCO. Rakouská kultura na vás zapůsobí i v Korutanech, které si zachovávají svůj původní ráz. Ubytování v soukromí Rakousko bere dech. Lyžování, wellness pobyty ale i festivaly jako na dlani to je rakouská kultura s NOVASOL.

Je rakouská kultura fantastická?

Vsaďte se, že se při svých toulkách krajinou setkáte s kostelíčky a poutními cestami. Rozhodněte se pro horskou chatu, kde budete mít jistotu pobytu na čerstvém vzduchu. Dbejte na dosažitelnost vodních atrakcí, jízdáren či lanových parků.Pokud si potrpíte na běžecké a sjezdové lyžování, objednejte si chalupu přímo u sjezdovky. Letní pobyty se odehrávají u rakouských jezer, které poslouží ke koupání, vodním sportům, rybaření i opalování. Pokud vás zajímá rakouská kultura zvolte nekuřácký apartmán ve Vídni, Salzburgu anebo Štýrském Hradci a poznejte všechny krásy velikánů dějin na vlastní pěst. Silvestrovský pobyt na horách překoná všechny vaše sny. Jen si představte, jak pozorujete magický ohňostroj z terasy své horské chaty a popíjíte šampaňské. Cesty na téma “rakouská kultura”, Vánoční svátky a Silvestr v Rakousku patří k nejžádanějším, tak pamatujte na včasnou rezervaci.

Co vám dovolená v Rakousku nabízí?

Zaměřte se na prázdninové ubytování atraktivní pro vaše děti. Přeci nesmí chybět houpačka a pískoviště. Určitě by se hodily branky na zahradě, Play-Station, Bobbycar, stolní hry či internet. Luxusní apartmány s vířivkou a saunou jsou určeny pro nejnáročnější klientelu. To platí i pro chalupy s vlastním bazénem, což se hodí jako osvěžení v parných letních dnech. Nadšení rybáři ocení dokonale vybavené rybářské chaty umístěné u jezer, řek a potoků. Nesmíme zapomenout na dovolenou pro dva s 20 % slevou. Veškeré formality se dočtete na webu NOVASOL. Pronajměte si horské chaty s dechberoucím výhledem na ledovce, zasněžená pohoří, křišťálová jezera a zelená údolí. Věřte, že nebudete litovat, když strávíte relaxaci v Rakousku se svým psem. Stačí si ve vyhledávači zadat symboly s označením psa. Ve větších městech i malebných vesničkách vás překvapí Rakousko zajímavosti.

Znáte pojem Rakousko kultura?

Na dovolenou do Rakouska míří za čerstvým vzduchem, sportovními činnostmi a kulturou rodiny s malými dětmi, mladé generace i senioři. Možná si myslíte, že se vám během pobytu může stát něco nemilého s prázdninovým pronájmem. To máte jistě pravdu. Pokud nebude schopen vyřešit vaši situaci správce či majitel, zavolejte na telefonní číslo +43 512 344470 servisní kanceláře v Innsbrucku anebo pošlete e-mail info@novasol.at. Dokonce lze kontaktovat i hlavní servisní centrálu v Dánsku od pondělí do pátku 09:00-19:00, v sobotu 09:00-20:00 a v neděli 09:00-19:00 na telefonu 0045 97 97 57 57. Ubytování v soukromí Rakousko a NOVASOL, to je nerozlučná dvojka!

Dovolená Rakousko a volnočasové aktivity?

Ať už se chystáte za rakouskou kulturou nebo prožít relaxaci v této zemi v létě či v zimě, vždy se budete bavit na plné obrátky. Na své si zde přijdou milovníci cyklistiky. Nacházejí se zde trasy náročného horského charakteru i snadné cesty kolem jezer vhodné pro rodinné vyjížďky. Nejoblíbenější je Podunajská stezka, je celá vyasfaltovaná. Tato trasa vede kolem hradů, zámků a klášterů, což je super cíl! Trefou do černého je i Tauerská cyklostezka přes Alpy. Královská stezka v přírodním parku Lechtal Reutte je určena pro zdatnější jezdce. Úžasné podmínky jsou u Bodamského jezera a Zell am See. Turisté si zamilovali Rakousko pro pěší turistiku. Červená barva stezek značí alespoň minimální znalost, nesmí se zapomenout na helmu a pevnou obuv. Po modré barvě se může vydat naprosto kdokoliv, trasy jsou nenáročné. Černá barva je určena pro zkušené turisty s vynikající kondičkou. Dovolená v Rakousku umí překvapit!

Kdy je kultura v Rakousku v plném proudu?

Podívejte se do hlavního města Vídeň a obdivujte stavby všech epoch architektury v nichž se odráží bohatá Rakouská kultura. Dóm sv. Štěpána, Minoritský kostel, kostel Marie am Gestade, Horní Belveder, kostel sv. Petra, Burgtheater i kostel sv. Karla Boromejského slibují úžasnou podívanou. V Salzburgu musíte navštívit Hohensalzburg, klášter sv. Petra, Františkánský kostel, katedrálu sv. Ruperta a Virgila či rodný dům Mozartův. V Mirabellgarten a zámeckém parku Helbrunn si výborně odpočinete a můžete tak rakouskou kulturu pomalu vstřebávat v oparu romantiky. Hellbrunnské fontány a vodotrysky v Salzburgu patří mezi nekrásnější renesanční stavby severních Alp. Ve Štýrském Hradci spatříte Schlossberg, komplex staveb a opevnění na vysokém kopci, Uhrturm, Zemský dům a Dům umění. Své kulturní kouzlo má i zajímavá budova Mauzolea a Glockenspiel, lidová obdoba orloje. Ubytování v Rakousku vás zavede do Lince. Na první pohled si zamilujete Alter Dom, poutní kostel Pöstlingberg a Linzer Grottenbahn, okružní úzkorozchodnou dráhu. Nachází se zde i Pöstlingbergbahn, adhezní dráha s největším sklonem na světě. Zjistíte, že kultura v Rakousku je opravdu bohatá i jedinečná svým nádechem romantiky a budete se sem chtít opět vrátit.

Proč je rakouská kultura klíčem k úspěchu?

Na obohacení rakouské kultury se podíleli všichni, co chtěli něco dokázat. Ve Vídni pobývali slavné osobnosti, Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Hayden, Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert i Johann Stauss. Rakouská kultura má tak velice pevné základy zejména ve vážné hudbě. Jako popový zpěvák se proslavil dnes již zesnulý Falco. Ve Vídni můžete navštívit Burgtheater či Volkstheater. Ve Státní opeře si přijdou na své milovníci klasických děl, Volksoper se věnuje operetě, muzikál i operu. Ve Vídni vznikl geniální valčík. Kultura v Rakousku však tímto výčtem slavných osobností zdaleka nekončí. Největším vídeňským muzeem je Hofburg. Zamiřte také do Uměleckoprůmyslového a Přírodovědného muzea. Silvestr v Rakousku je favoritem stejně jako středověké slavnosti ve městě Carnuntum u Dunaje či rytířské radovánky na hradě Dürnkrut v Dolním Rakousku. Snad nejvíce historických momentů si pamatuje Schönbrunn, barokní zámek a rezidence rakouských císařů. Divukrásný objekt si zamiloval císař Matyáš, Leopold I., Marie Terezie, Frantiek Josef i Karel I.

Dovolená Rakousko v nitru přírody?

Určitě už jste pochopili, že je rakouská kultura nevyčerpatelným tématem rozhovorů stejně jako přírodní divy země. Všude kam vaše oko dohlédne, spatříte exkluzivní horskou přírodu, jezera, vysoké vrcholy, zelená údolí a divoké řeky. Ze západu na východ se táhnou tři horská pásma. Vápencové Alpy dosahující kolem 3000 m, Centrální Alpy s nejvyšší horou Grossglockner a Jižní vápencové Alpy při hranici s Itálií. Kolem řeky Dunaj najdete úrodnou půdu, proto se zde pěstuje asi 90 % veškerých produktů. V lesích rostou smrky, borovice, kleče i jalovce a žijí zde koroptve, srnky, zajíci. V horách narazíte na kamzíka i kozoroha. Národní park Vysoké Taury je domovinou mnoha druhů chráněných živočichů a rostlin. Rakousko zajímavosti, to je soutěska Liechtensteinklamm, Krimmelské vodopády, Solná komora s jeskyněmi, přírodní park Thayatal i cyklistická stezka polem řeky Dyje.

Proč je rakouská kultura tak zajímavá?

Rádi byste za rakouskou kulturou nebo na rodinnou dovolenou do Rakouska, ale nevíte, pro jaký druh dopravy se rozhodnout? Nejste vlastníky řidičského oprávnění, proto vám zbývá letecká, železniční či autobusová přeprava? Za kulturou v Rakousku doporučujeme vyzkoušet komfortní jízdu vlakem. Dopravci pro vás připravili spoustu akčních nabídek, které nelze opominout. Do Rakouska lze cestovat i autobusem. Nejčastěji se vyráží z Prahy či Brna se společnostmi Student Agency, Tourbus a Eurolines. Možné budete přejíždět přes hraniční přechody Studánky, Nová Bystřice, Dolní Dvořiště, Hatě, České Velenice, Mikulov anebo Halámky. Pokud zvolíte letecký spoj, očekávejte dokonalé spojení, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Innsbruck, Salzburg i Linz mají svá letiště. Přes hranice se dostanete díky občanskému průkazu i cestovnímu pasu. Děti musejí vlastnit osobní cestovní doklad. Využijte silvestrovské pobyty na horách, letní koupání v jezerech Solné komory, velikonoční trhy i vánoční Vídeň.

Rakousko kultura? Zábava na plný plyn!

Dovolená v Rakousku vás zavede do nedotčené krajiny horské přírody a za drahokamy historie. Kultura v Rakousku je zastoupena festivaly, náboženskými oslavami i sportovním děním. Kirchberg s vodní skluzavkou a vlnobitím či vodní atrakce v Eggenburgu v Dolním Rakousku vám padnou do noty jako lanové parky s prolézáním a létáním na Flying Fox. V červnu se zúčastníte Schubertiade v Schwarzenbergu, v srpnu se odreagujete na Jazzfestivalu v Saafeldenu a v říjnu ochutnáte lahodná vína na vinobraní. Zimní dny patří lyžování, sáňkování i snowboardingu ve Schladmingu, Zell am See, Brixentalu, Arlbergu i Kitzbühelu. Ubytování v soukromí Rakousko vás zavede ke Krimmelským vodopádům, které jsou největší ve střední Evropě. Rovněž si užijete cyklistiky, pěší turistiky, raftingu, rybaření i atrakcí ve vídeňském Prátru. Láska na první pohled, to je Solná komora a její gigantické jeskyně. Léto je zasvěceno koupání, opalování, windsurfingu a vyjížďkám výletní lodí po jezerech Wolfgangsee, Attersee, Traunsee.

Rakouská kultura včetně rezervace ubytování s NOVASOL! Mozartův Salzburg, Vídeň v duchu Straussova valčíku, adventní a velikonoční trhy!